reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

reklama
DZiewczyny,
Zastanawiałam się czy pisać Wam o moich przemyśleniach i ew. decyzjach dot. pappy, ale jeśli ten temat już wypłynął to może i warto. Ja wahałam sie długo, myśląc że i tak nie usunę ciąży itd. moja ginka powiedział jednak coś, co dało mi do myślenia. Decyzja o wychowywaniu chorego dziecka nie powinna być moją egoistyczną, ja mam już jedno dziecko, zdrowe i to moja córka byłaby do końca życia odpowiedzialna na opiekę nad rodzeństwem, więc powinnam sie kierować przede wszystkim jej dobrem.
To oczywiście pozostaje do przemyślenia.
 
nice-girl zgadza się identyczny dzień ciąży mamy:) A co do tego, że moja dzidzia większa to fakt już mi któraś osoba z kolei powiedziała, że na ten tydzień i dzień ciąży to 61mm to całkiem sporo:) Ale cieszę się, że sobie rośnie zdrowo. Pozdrawiam!
 
panna.nikt- decyzja o usunieciu chorego dziecka nalezy do kobiety i nikt nie ma prawa jej decyzji kwestionowac. ale powiem ci, że mój brat jest upośledzony, ma autyzm i epilepsje a kocham go strasznie mocno. ja jestem za niego odpowiedzialna i nawet jesli czasami bywało niełatwo, bo wszyscy mieli ferie i wakacje a ja zajmowałam sie bratem, to nauczyło mnie to baaaardzo dużo i za nic bym swojego brata nie zamieniła :) kochany jest :)
 
mojej siostry syn tez ma autyzm a padaczka naszczescie ustapila, ma teraz 7lat
i tej chorby na usg ani na badaniach nie wykazalo
pozatym wydaje mi sie z doswiadczenia ze dzieci z autyzmem to nie straszna rzecz
mojej siostry syn jest zlotym i madrym dzieckiem
ale jesli na usg czy na badaniach wyszlo by ze moje dzicko ma porazenie mozgowe lub wady genetyczne
ktore nie pozowla mu samodzielnie zyc
to napewno bym zdecydowala sie zakonczyc ciaze
zreszta tu w Anglii nawet cie nakieruja ze masz taka mozliwosc
 
Anisia - no tylko się cieszyć, że dzidziuś tak ładnie rośnie. Poza tym może być przecież trochę starszy niż wg OM. Ten liczenie tyg. ciąży z OM to tylko orientacyjne jest. No i do tego dzieci często rosną skokowo. Mój synek tez w brzuszku tak miał, ile ja się namartwiłam o niego. Na początku rósł tak, że był nawet trochę do przodu, potem był znowu dość mały i w ogóle były spore różnice w poszczególnych rozmiarach. Np obwód główki był na wiek ciąży 2 tyg do przodu w stosunku do obwodu brzuszka i już się martwiłam, że to jakaś hipotrofia czy coś. No ale potem jakoś pod koniec ruszył i nadrobił i urodził się w normie (3150g), a było to i tak 2 tyg przed terminem.

Jeśli chodzi o wady genetyczne i przerywanie takiej ciąży to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia co bym zrobiła. Uważam, że ogólnie ciężko jest mówić, że zrobiłoby się tak czy inaczej, póki się w takiej sytuacji nie było.
 
a ja nie zdecydowałabym się na usunięcie, nawet jakby okazało się, że dziecko jest chore, ale to rezultat tego, że tyle lat czekałam na to Maleństwo i nie wyobrażam sobie przerwać mu życia z tego powodu. Ale o czym my mówimy, nasze dzieci będą zdrowe!!!
 
reklama
A ja uważam, że na usunięcie takiej ciąży, bądź zdecydowanie się na urodzenie ma ogromny wpływ chęć posiadania dzidzi :-) Oraz czy maiło, lub ma się kontakt z takimi osobami.
Szczerze - ja bym nie usuneła..., bo powiedzcie same, gdyby Waszym dzieciom (już starszym) stało się coś nie wiem, jakiś wypadek czy coś, też byście oddały??? Chyba nie. Ja wiem, że po badaniach jest czas na przygotowanie się itp. i sam fakt, że się wie. Ale nie wiemy co będzie za 5, 10 czy 20 lat :-)
To tylko takie moje zdanie:p

A Ewelina ma racje:-) NASZE dzieci SĄ zdrowe:p:-)
 
Do góry