reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

Bakalia będzie dobrze bo jakby miało być źle to by Cię w szpitalu położyli. A nawet jeśli za 2 tygodnie to co? To będzie 36 tc - czyli samodzielny dzidziuś! Bo wcześniaki też się dzieli na te po i przed 36 tc. I tym po 36 to czasem nawet się nie pisze w papierach, że wcześniak...

Nasze dzieciaczki jakby się urodziły za chwilę to sobie poradzą. Tego się będę trzymać.
Ewelinko takie sterydy to zło konieczne - jak nie trzeba to lepiej nie dawać. Zawsze można po urodzeniu (jeśli nie ma infekcji)
Same się boimy leków na gardło czy kaszel a co dopiero sterydy.
 
reklama
Ale jedyna rzecz jaka mnie nie pokoi to fakt, że lekarz powiedział "jeśli Pani wytrzyma jeszcze 2tygodnie będzie dobrze.. "
no ale dlaczego????????
mnie to bardzo dziwi i mam takie uczucia i myśli jak ewelina.
on twierdzi ze miała bys urodzić przed 35tc. to jest zakończenie ciąży przedwcześnie. dopiero jak skończysz 36tc to jest ciąża donoszona. jeśli on tak twierdzi to ma obowiązek zrobić wszystko by zapobiec przedwczesnemu porodowi.
ja bym poszła do innego lekarza. dwa trzy tygodnie dla dziecka w łonie matki to naprawdę jest nieopisanie dużo.
dorotka widzisz ja mam inne zdanie. tylko nie wiem co bakaalia "dolega" ze ma nie wytrzymać jeszcze 2 tygodni w ciąży. no przecież sa leki an skurcze możliwości powstrzymania otwarcia sie szyjki itp. ja myślę ze jeszcze na dziś czyli 33tc to trzeba reagować na przedwczesny porodu jeśli lekarz widzi jakieś tego symptomy.
 
Ostatnia edycja:
no właśnie Bakalia .. a swoją drogą na jakiej podstawie tak stwierdził??
jak mu powiedziałam, że brzuch mi twardnieje często pomimo jak biorę te leki wszystkie.. to stwierdził że może być tak że przez to że wkroczyłam w taki czas w którym co raz częściej będą skurcze mam leżeć i nic nie robić najlepiej, a na koniec podsumował że do końca grudnia mam wytrzymać to będzie b.dobrze

ogólnie szyjka okej, wszystko zamknięte - tylko właśnie te twardnienia brzucha, ale właśnie zwiększył mi dawkę tabletek i mam leżeć.. więc dziś ostatni raz w sumie pozwoliłam sobie na dłuższe chodzenie po mieście. teraz to już tylko jak będę musiała!
 
Ostatnia edycja:
Bakalia a może chciał postraszyć...w końcu to facet i to obcy - nie zna psychiki kobiet. Może chciał, żebyś zwolniła...
Moja p dr mówi, że dla mnie teraz najważniejsze długie spacery...
Marys nie chcę spłycać problemu - po prostu uważam, że jakby było źle to na pewno by zareagował...
Chyba, że to rzeczywiście konował...
wiem, że każdy dzień się liczy bo z każdym dziecko jest bardziej samodzielne i silniejsze i on chyba też wie
 
Ostatnia edycja:
bakaalia a ja tu juz nie wiem co se umyślam :)
będzie dobrze. po oszczędzaj sie troszkę. naprawdę te kilka tygodni odpoczynku i zwolnienia tempa dobrze ci zrobi. zresztą to ostatnia szansa. w drugiej ciąży juz tak łatwo z odpoczywaniem nie będzie :)
bierz leki męża wygon po książki i będzie dobrze.
dorotka to ja od razu w głowie straszne wizje i scenariusze miałam :) taki typ lekarza straszącego.
 
Ostatnia edycja:
bakalia będzie dobrze. nawet jeśli maluch zdecyduje się wyjść w tym 35 tygodniu( w co wątpię), to bez tragedii.dzieciaczki rodzą się znacznie wcześniej i dają sobie radę a mowa o takim urodzonym w 35. nie zostałaś w szpitalu,wszystko masz pozamykane,czyli jest dobrze.
 
też jestem zdania że będzie ok, ogólnie nie czuje jakby zaraz mały miał wyrwać się z brzucha więc poczekamy sobie do stycznia ;-)
Teraz naprawdę zwolnię, chodź jakoś mi się to nie widzi.. tym bardziej że ciągle żyje "na dwa domy" i muszę wszystko mieć pod kontrolą.. ale zwalniam ;)
 
Ostatnia edycja:
ja wiem, ze leki, sterydy to ostatecznośc ale jak lekarz mówi, że max 2 tyg czyli oznaczać może, że w ciągu najbliższego tyg a to jeszcze trochę za wcześnie, fakt i tak super, ze już wszystkie przekroczyłyśmy 30 tc to już bardzo bezpieczny okres ciazy ale wg mnie ostrożności nigdy za wiele
 
reklama
Bakalia- troche to dziwne, ze tak powiedzial i nic nie zaczal dzialac... Ale moze faktycznie chcial po prostu, zebys duzo odpoczywala i sie nie przeciazala. Dlatego dbaj o siebie :-)
 
Do góry