reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kilogramy w ciąży.

jesli to pierwszy porod bedzie, to tak powoli sie bedzie rozszerzac, ale jak bedziesz u doktora to na wszelki wypadek go zapytaj. Z ta skora, pytalas w innym watku o rozstepy. Skoro masz to uczucie rozciagania sie na brzuchu skory to moze jednak zainwestuj w krem dla ciezarnych. Sam balsam moze niewystarczyc.
 
reklama
Polecam kalkulator ciąży: Kalkulator wagi w ciąży, Twoja waga w ciąży (Ciąża) | Viggo.pl
2kg to zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę że Nasze Pociechy zbliżają się do kilograma, no chyba że przed ciążą była spora nadwaga, to tylko wtedy taki mały przyrost masy jest wskazany. Nasz Synek waży 850g, do tego wody, łożysko, itp. Musimy trochę przytyć by dzieci nie czerpały z naszych mięśni ani starych tkanek tłuszczowych. Ja już się nie przejmuję wagą, jak na leżącą od 3 tygodni w łóżku ciężarówkę 6kg to dobry wynik i wszystko w granicach normy jak sprawdzałam różne kalkulatory wagi.
 
He he no to ja już i tak ponad normę jestem.Przynajmniej dzidzia nie będzie pobierała z moich starych zapasów tylko mamusia z myślą o małym na bierząco stara się o nowy tłuszczyk:)
 
wg tego kalkulatorka kg, ja juz jestem po porodzie :)
pozniej bedzie co robic ;-) ale w sumie nie jem wiecej jak przed ciaza. No dobrze od poczatku jadlam slodycze, co jak na mnie bylo dziwne. Nie specjalnie lubie czekolade i tym podobne, a teraz przegryzam wlasciwie kazdego dnia cos slodkiego. Nie duzo, ale jednak...
 
ja wegług kalkutatora ide dobrze:-) ale ostatnio moja pani doktor mnie wystraszyła stwierdzeniem ze troszke za szybko przybieram, fakt w ciagu ostatnich 4tyg ok 5kg ale na poczatku stałam praktycznie w miejscu- tym sie pocieszam:-) a jak u was dziewczyny??
 
na86 we wszystkich poradnikach podajacych przebieg ciazy pisza o wzmozonym przybieraniu na wadze zwlaszcza teraz( dzidzia podskoczy cos kolo 1kg, lozysko, wody) to tak wyjdzie. Ale nie jest zle masz troszku ponad 1kg na tydz. Glowa do gory bedzie dobrze ;-)
 
ja sie nie martwie, wazne zeby z Marcelem wszystko było dobrze a ja moge jak wieloryb wygladac- zrzuci sie pózniej:-D
 
reklama
Do góry