reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza.

Dziewczyny ja też mam już straszny mętlik w głowie, nie wiem co robić. A już nie wiem do jakiego lekarza jechać i co zrobię, jak znów będzie miał swoją opinię? Chyba oszaleję! Dziś Małemu strasznie charczało przez cały dzień. Męczy się z tym biedak, bo nie może odkaszlnąć. No i nie chce nic jeść.
Sama nie wiem co myśleć o tym mleku. Z jednej strony może ma rację, że w dzień powinien dostać 3 razy i do tego 2 posiłki stałe. W sumie już tak pomału zaczęłam wprowadzać, ale się rozchorował. A wy jak dajecie w dzień?
Pewna nie jestem co do nocek, tak jak mówisz Axarai. Z jednej strony czemu mam mu tego cycusia zabierać, z drugiej gdy on pije tylko raz w nocy, to lepiej mi te piersi "pracują". Bo gdy w nocy dawałam mu częściej, to piersi się napełniały i potem nie miałam co z nimi zrobić w dzień, gdy chciałam dać posiłek - były ciągle pełne i musiałam ściągać. A tak gdy daję mu 3xdziennie + raz w nocy, to wychodzi tak regularnie i piersi zaczynają się przystosowywać. Faktem jest też, że pił dzisiaj dłużej niż zwykle (kiedyś 3 minuty to było maks), nie wiem czy dlatego, że był głodny?
Och dziewczyny naprawdę nie wiem co robić? Już wcześniej zastanawiałam się czy w tej nocy mu dawać, czy go przeciągać, bo faktem było, że pił kiepsko. Po spaniu opróżniał obie piersi, więc wydawało mi się, że powinien być napity na dłużej (tak np. było w grudniu, a miał zaledwie 3 miesiące) a budził się już po 3 godzinach. Brałam go wtedy do piersi, a on trochę "pocycał" i zasypiał. A wcześniej w grudniu gdy spał po kąpaniu ok. 7 godzin, to budził sie głodny i faktycznie pił. Więc może on faktycznie bardziej budzi się z potrzeby bliskości niż z głodu?
Masakra normalnie nie wiem nic. Jak często karmicie swoje dzieci w nocy, chciałabym wiedzieć zwłaszcza mamusie cycowe?
 
reklama
anmika powiem Ci tylko tak pisząc na sobie ja z Oliwka długo szukałam odpowiedniego lekarza i często intuicyjnie wyrzucałam receptę na antybiotyk do śmieci po prostu wiedziałam ze nie jest potrzebny, i miałam racje, bo kolejny lekarz potwierdził, ze jest zbędny, tak samo jaś dostał 2 razy skierowanie do szpitala i co w szpitalu nic nie stwierdzili tylko jeszcze mnie opieprzyli, ze ze zdrowym dzieckiem do szpitala jeżdżę, ale nikogo do niczego nie namawiam, ja mam po prostu taka intuicje, do mojej mamy lekarze mówili za starych czasów ze ona zawsze doskonale wie co dziecku jest
 
Tygrysek może masz rację, ale do jakiegoś lekarza trzeba jechać, żeby dziecko zbadał, zwłaszcza takie małe. Ja bym chciała lekarza, któremu mogę ufać, a będę takiemu z którym się zgadzam. Odrzuciłam zastrzyki, przecież chciałam dla dziecka jak najlepiej, ale już sama nie wiem. Dziś chyba mu gorzej, strasznie charczy, szwagiera mnie nastraszyła, że to z płuc i wylądujemy w szpitalu. Jeśli tak się stanie, to będzie moja wina!
No nic jadę dziś znów do tej kobiety "od mleka" zobaczymy co powie.
 
Anmika no nie ma bata, jak dwóch mówi co innego, to musisz poszukać trzeciego. A mleko w nocy jest bardzo wartościowe, już nie wspomnę o tym, ze cycowe dziecko cyckiem zaspokaja również pragnienie. Jak można dziecku cycka ograniczać, na prawdę pierwsze słyszę. On na cycku nie obrośnie w tłuszcz, bo je, ale właśnie tez pije.
Anmika ta 60 lekarka to jeszcze pewnie ma stare komunistyczne zasady, karmienia dziecka cycem co 3 godziny, a po miesiącu już bez nocy! Daj sobie z nią spokój. Normalnie jestem zbulwersowana. Stara lampucera!
 
Może nie powinnam się wypowiadać bo ja nie KP ale moim zdaniem raczej chodzi tu o to że jest juz pora wprowadzać stałe pokarmy i jeśli Anmika to zrobi to koniec końców ilość karmień mlekiem i tak się zmniejszy jeśli nie w nocy to w dzień. Zmuszenie dziecka do nie jedzenia w nocy jest raczej nie możliwe!
 
Anmika, wiem, że masz mętlik, sama bym zwariowała w takiej sytuacji.. ale moment choroby to chyba najgorszy moment na ograniczanie cyca.. on i tak zle się czuje, nie zabieraj mu tego co uwielbia najbardziej.. tzn ja bym tak zrobiła.. próbowałam coś wyczytać na temat diagnozy tej lekarki... niewiele sensownych info znalazłam, ale z tego co rozumiem, to rodzaj alergii, tak? co z kupą w takim razie i skórą? szczerze mówiąc, wybrałabym się do jeszcze innego lekarza... bo jeśli małemu się pogarsza, to nawet jeśli teoria tej lekarki jest prawdziwa, to płuca mogą być w niebezpieczeństwie bo ciągle coś tam spływa.. pozdrawiam Cię ciepło! p.s. Miłko w nocy budzi się co 2h na cyca! i tak od 6 miesięcy... hehe ja już nie analizuję, działam na automacie :/
 
reklama
dziewczyny mam maly problem z moim dzieckiem, pamietacie ze miala goraczke i biegunke przez poltorej doby? wiec kupki dalej dziwne dzis taka sluzowata zrobila, ale nie placze ze ja boli tylko jak ja mylam pod kranem to az czulam jakby olej czy jakis silikon, karmie piersia dostaje kaszke ryzowa, gotowce ze sloiczka , do lekarza nie ma sensu isc na razie co to moze byc?
 
Do góry