reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciazowe dolegliwosci

reklama
Lene-ja mam cos takiego bardzo czesto, powiedzieli mi w klinice ze to calkowicie normalne i sa momenty w czasie ciazy ze tej wydzieliny moze byc bardzo duzo, ja wlasnie ostatnio mam jej wiecej wiec moze to taki etap.
Julianna-nie mialam siary ani w pierwszej ciazy ani teraz ale to calkiem normalne na tym etapie, wiele kobiet tak ma, moja siostre zalewalo do teo stopnia ze nosila wkladki laktacyjne.
 
Z tą hemoglobiną to jest tak że im wyższa tym lepiej bo po porodzie będziecie silniejsze. Mi w pierwszej ciąży położna kazała przy 11 już zacząć pić soczek z buraczków. I tak samo zamierzam już zacząć w marcu. żeby ją troszkę podnieść. Bo po porodzie spada.Dobrze jest jak jest przed samym porodem 12. Tak mi mówiła położna przy Gabrysi.
Julianna ja z Gabrysią wkładki laktacyjne nosiłam od 5 miesiąca ciąży . Teraz raz się zdarzyło do tego stopnia że przemókł mi stanik i bluzka. Ale już się nie powtarza. Niestety taki nasz urok i lepiej się zabezpieczyć i przyzwyczaić bo tak już będzie.
 
dziewczyny a macie takie coś, że przy przekręcaniu się z boku na bok w nocy boli was cały środek tak jakby w pochwie? ja ledwo się przekręcam tak mnie wszystko boli.
 
Cześć Dziewczyny,
od wczoraj wieczorem boli mnie brzuch trochę tak jak na okres - co 2-3 godz biorę nospę, w nocy mnie nawet ten ból obudził 2 razy; dotychczas nospy nie brałam prawie wcale, więc zaczynam się niepokoić...
do tego bolą mnie plecy w dolnej części - i to też dla mnie nowość
skurczy chyba nie mam ale mam wrażenie że brzuszek jednak jakiś taki napięty...
Ale wczoraj rano jak jeszcze mi nic nie było miałam wizytę - no i z szyjką ponoć wszystko ok., ale usg nie miałam. Maluch też się wyraźnie rusza, więc chyba nic mu nie dolega.
Co myślicie? przeczekać? jechać do lekarza? Macie tak czasem...?
 
myself może zadzwoń najpierw do swojego gina? Chyba, że poza zasięgiem, to może dla świętego spokoju zajedź na IP, przynajmniej będziesz spokojniejsza
agnes ja też mam problemy z przekręcaniem się na boki, towarzyszy temu dość nieprzyjemne uczucie, ale raczej jakiegoś ucisku niż bólu

U mnie problem taki, że mała od kilku dni po porannych i wieczornych harcach w brzuszku, wybiera sobie jedną pozycję - wypycha tyłeczkiem moje żebra po prawej stronie. Normalnie muszę siedzieć wyprostowana jak struna albo przechylać się na lewo, tak naciska...
 
No i problemy i umnie czas zacząć. Dziś robiłam badania i w badaniu moczu wyszło mi bardzo dużo białka. Wizytę mam przełożoną z poniedziałku na jutro. Byłam jeszcze w przychodni bo może bym wynik wybrała i pani była tak miła i mi dała zaznaczając aby jutro na pewno przyjść. Zaczęłam jej tłumaczyć że zanim przyjdę na 11.45 to już załatwię sobie wizytę u nefrologa żeby gin. wiedział co ma robić ale żeby się nie denerwowała bo przyjdę na pewno.
Ciekawe czy stres ma wpływ na wzrost białka. Mam teraz sesję i chciała bym dotrwać do 21 do końca sesji a potem obiecuję leżeć plackiem do końca ciąży. Żeby mnie tylko nie chciał do szpitala. Prócz tego białka nic mi się nie dzieje. Emilka pięknie kopie. Tylko po egzaminie brzuszek troszkę boli. Ale biorę no-spe i cały czas leżę i wstaję tylko aby pójść na egzamin.
 
Dziewczynki mam pytanie czy jak mi polozna bada mocz takim paseczkiem tylko i stwierdza ze jest git to jest ok? co jej taki paseczek pokazuje bo kurna nie wiem ostatnio mialam taki metny mocz ze hej i sie balam ze cos nie tak a ona mowi ze ok to nie wiem co mozna tym paseczkiem przetestowac:confused: Bo ja od poczatku ciazy nie mialam badania takiego labolatoryjnego i nie wiem czy tam nie ma jakiejs bakterii albo jaki poziom bialka itp
 
reklama
andzik takim paseczkiem tylko ph sie sprawdza :) - ponoc nieprawidlowe ph moczu jest alarmujacym stanem bakteryjnym
"O zakażeniu dróg moczowych świadczy zmienione pH moczu - prawidłowy ma odczyn kwaśny, a w czasie rozwoju zakażenia jego odczyn zmienia się na zasadowy." :)
 
Do góry