reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

reklama
Basia - już wyszliście ze szpitala? :-)

olena - to szybko chodzą :-) mój mały zasnał o 20, a starszy o 21

pysia - my dziś sanki zaliczyliśmy :-D piękny śnieg spadł :-)

wczoraj mieliśmy imprezkę urodzinową :-) 2 lata, to już poważny wiek... i pomysleć, ze dopiero co sie urodził a w marcu go do przedszkola będę zapisywała ;-)
ja jutro też do pracy..
 
Hej,
my dopiero wstaliśmy przed 9, nie mogłam coś wczoraj usnąć :baffled:
zaraz śniadanko, kawka, potem jedziemy na zakupy, Natalę na kontrolę do alergologa zapisać
no i mam ferie :-D:-D:-D 2 tygodnie luzu

Dominika, 100 lat dla synusia ;-)
 
u nas za 2,5 miesiąca będzie wspólna impreza urodzinowa.

starszy jest z 11 marca, a młodszy z 11 kwietnia :)

wczoraj na WOŚP na hali wybiegali się i wybawili :)

przymroziło u nas. Właśnie męczę drugi sezon Chirurgów. Musze przyznać super serial
 
My też dzisiaj wstalismy wszyscy przed 9, ale wypas ;-)

a moja Balbinka skończyła dzisiaj 6 miesięcy :-) (które wydaje mi się że trwały baardzo długo) ;)

starszy idzie jutro na drugą szepionkę ospy i coś mi zaczyna pokasływać tzn jakby czasami musiał odkaszlnąć. Idę z nim jutro, ale nie wiem czy lekarka da szczepionkę

piękna u nas dzisiaj pogoda, miłego dnia :-)
 
Witam was Super mamy:) Ja właśnie niedawno zostałam mamą małej Alicji a mam już 2 letnią Wiktorię. Na początku jak wróciłyśmy ze szpitala było ok z zazdrością starszej, ale teraz od kilku dni jest strasznie i nie wiem czy to właśnie emocje i zazdrość o siostrzyczkę czy może coś niedobrego się zaczyna dziać. Otóż Wiki od kilku dni budzi się o 3 w nocy i nie chce spać. Dzisiaj jak tak się obudziła to poszła spać po 6:( A malutka też nie daje pospać i gdyby nie to że dzisiaj mogłam liczyć na pomoc mamy spałabym może 2 godziny. Proszę was, bardziej doświadczone o radę co zrobić żeby troch Wiktorię uspokoić, czy mogę jej dać jakieś lekarstwo, które pozwoli jej trochę się wyciszyć?? Wspomnę jeszcze, że staramy się obydwoje z mężem jak najwięcej uwagi poświęcać starszej, nie odstawiliśmy jej na boczny tor, ale mimo to zrobiła się nerwowa, niespokojna i na dodatek przestała sobie ucinać drzemkę w dzień więc od 16 do położenia jej spać jest niemożliwa. Proszę was bardzo o jakieś rady.
 
Zlotko1982 chyba trzeba przeczekać, dać córci czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Ona jest na dodatek w wieku w którym większość dzeci przechdzi tzw bunt dwulatka. Ja bym żadnych leków na uspokojenie nie dawała. A ile ma malutka Alicja?
Co do dzremki to jest w takim wieku że może już z niej rezygnować. Zaletą jest że wieczorem szybciej pójdzie spać :)
 
Witajcie.
Zlotko u mnie jest to samo. W czwartek wrocilam ze szpitala z synkiem i jest tragedia, wdzien nie az tak zle, dajemy rade choc corka chodzi za nami jak cma, ma 14 mcy. A noce sa straszne, ja myslalam ze przy malym bedzie wiecej roboty niz przy niej a jest na odwrot, tez budzi sie w nocy i nie chce spac, krzyczy jakbysmy obdzierali ja ze skory. Ja mam wrazenie, ze ona chce za wszelka cene miec nas w swoim pokoju, niestety mamy malo miejsca i synek ma lozeczko u nas w pokoju a ona spi u siebie. I jak juz sie obudzi to nie chce nikogo wypuscic z pokoju i pokazuje to placzem. Dzis juz sie poddalismy i dalismy jej flache, zrobilo jej sie cieplo i w koncu zasnela chyba po 2ch godzinach chodzenia do niej, choc strasznie mnie to meczy, ledwo co oduczylam ja jesc w nocy a tu znow powtorka z rozrywki. Zabki jej sie juz poprzebijaly. Teraz czekam az wyrosna, obrzeku nie ma bo zagladalam do buzi. Tez nie wiem co robic, musimy to jakos przetrwac.
 
Basia Majcia też musi się pewnie oswoić z nową sytuacją. Może zamiast z nią walczyć dajcie jej w nocy to mleko i Wy i ona bedziecie mieli spokojniejszą noc. Kiedyś pzyjdzie moment to przestanie się na to mleko budzić.
Z babcią to u nas też tak jest jak jestesmy razem to młody woli nas, dlatego chodzi do niani albo do babci i wtedy jest grzeczny (bo nie ma rodziców) No ale wiadomo że u Was tak nie da rady. Spokojnie wszystko się ułoży, dacie radę. Tak jak pisałam wczesniej dobre jest to, ze młodsze dziecko przynajmniej pierwszy m-c dużo śpi.


U nas dla odmiany skok u córeczki skok rozwojowy. Na szczescie młody też go w tym czasie przechodził równo intensywnie więc wiem że to kiedyś minie tylko trzeba przetrwać wrrrrr :baffled:

Mieliśmy zaplanowany na popołudnie spacer (mała w czasie drzemki, a synek po powrocie od niani) a tu sypie że spacer mało przyjemny by był.
 
reklama
chyba jedynie spokój może uratować. złotych środków nie ma. u nas na szczęście starszak śpi idealnie. wręcz książkowo. nie moge narzekać. młodszy różnie ale coraz częściej przesypia całe noce. dopiero teraz można z lekka odetchnąć. a bywało różnie.

najgorsze te początki. szczerze współczuję. ja naprawdę bym się już na takie małe dziecko nie nadawała.

uciekam z pracy. M chory ale nie ma niańczenia. sam sobie musi radzić hehe
 
Do góry