reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moja dzidzia juz ma - chwalimy sie co już mamy lub co kupiliśmy

No właśnie zauwazyłam, ze jest duza różnica w tych rozmiarówkach. Na razie zamierzam kupić małej kurykę taką na jesień w rozm.80, ale chyba wezmę ją ze sobą i po prostu przymierzę. Bluza czy bodziak moze być za duza, bo zawsze się przyda później, a kurtka lepiej zeby była dopasowana.
 
reklama
Akurat kombinezony i kurtki podostawalam niedawno ;) Mam jeszcze po Macku... Wszystko Angieslkie.... A wiec np tak kuba teraz chodzi w takiej kurtce marki Mothercare ktora jest na 6-9msc i jest taka na styk, takze juz niebawem z niej wyjdziemy. Nastepny rozm mam po prostu na 9-12msc - czyli kombinezon ktory jest dlugasny i powinien starczyc do zimy, oraz mam dwie kurtki marki TU z czego jedna jest duzo mniejsza od drugiej - a sa te same marki :D Takze najlepiej to po prostu mierzyc na dziecko a jak kupujemy na Allegro to sprawdzac wymiary koniecznie! Generalnie lepiej wziasc wieksze rozmiary. Ja np rocznemu Mackowi zakladalam kombinezon ktory byl na rozm 104! Duzooo za dlugi ale sie fajnie pozwijal i nie bylo problemu :)


Dla Kuby mam tyle ubran ze juz nie mam gdzie trzymac o.0 Natomiast przyszlo mi sie obkupic w nowe rzeczy Macka. Urusl mi 3cm przez te wakacje i wszystkie spodnie za krotkie, kurtki za male o.0 Mam tylko zimowa kurtke dla niego, a nic jesiennego....



BTW
akurat tez wystawiam dla dziewczynek aukcje na zime. Dla takich roczniakow jak nasze od 1zl

http://allegro.pl/kombinezon-spodnie-ocieplane-jesien-zima-1-2lata-i2621884821.html

Jakby byl ktos zainteresowany to mozecie pisac na PW. To wam pospisuje wymiary albo napiszcze szczerze ile warto za to dac ;)
Mam tez rozowy kombinezon na sasiedniej aukcji (od 1zl) tylko ze o dlugosci calkowitej 110cm, mozecie sobie spojrzec. aukcje koncza sie jutro.

http://allegro.pl/kombinezon-zimowy-rozowy-2-3-lata-jak-nowy-i2621885157.html

Oraz niebieska kurteczke na 6-12msc w sam raz na Kube ale ma chaft z kwiatkiem na plecach wiec ja sprzedane NOWA od 9,90zl ;)

http://allegro.pl/kurtka-jesienno-zimowa-6-12msc-nowa-i2620199146.html

Pozostale rzeczy sa za male i sprzedaje po Kubusiu to juz chyba was nie zainteresuja ;)
 
Ostatnia edycja:
Też się nad tym zastanawialam...o ile moje dziecie urośnie.My teraz nosimy rozmiar 86.
Będę w PL to chciałabym wlaśnie zakupić kombinezonik, bo tutaj zimy pewnie nie będzie ale jak pojedziemy do PL to może być zimno.
No i jeszcze nad bucikami się zastanawialam...czy stopa szybko takie maluchowi rośnie...
 
Dziewczyny, jak myślicie, czy kupoić Małemu kombinezon jedno czy dwuczęściowy? Zastanawiam się czy nie będzie walki podczas ubierania właśnie w jednoczęściowy.
 
Angun , ja mam dwuczęściowy - kupiony w Fashioon House, w mega promocji i zamierzam i tak kupić jeszcze ejdnoczęściowy np na sanki, bo cieplej
 
Sanki mamy drewniane z oparciem.
Kombinezon to ja bym właśnie wolła jednoczęsciowy,bo szybciej się ubiera,ale za to dwuczęsciowy fajny,bo i samą kurteczkę mozna nosić.
Ja mam po Maćku jednoczęsciowy ale 74, wprawdzie z cocodrillo,więc jest duży,bo oni mają jakąś dużą tą rozmirówkę,tylko nie wiem czy do listopada/grudnia będzie jeszcze dobry.A drugi mam dwuczęsciowy 86 tez z cocodrillo i ten z kolei może być za wielki,bo Maciek w nim śmigał jak miał 1,5 roku.
Zobaczymy,najwyżej ten mniejszy sprzedam i kupie jakiś nowy.
 
Ja sie właśnie zastanawiam czy nie kupić kombinezonu i jednoczęściowego i dwuczęściowego. Pewnie przyda sie i taki i taki. Zresztąnasze maluchy zima raczej juz będa chodzić i nawet jak jeden zamoknie to przyda sie drugi.

A właśnie też planuje zakup bucików i mam problem. Jakie powinny być? Wiadomo, ze podeszwa giętka, ale jak z tym zapietkiem? Ma być sztywny czy nie? Bo różne są zdania.
I jak dopasować buciki? O ile dłuższa powinna być wewnetrzna wkładka od stopy? Tak 0,5-1 cm?

A w ogóle to jak długie stopy mają Wasze dzieci?
 
Sanki mamy drewniane z oparciem :) i zapiecie z paska parcianego zrobilam zeby nie spadl.


Kombinezony mam i jedno i dwuczesciowy.


Buty....
to ja mam caly zestw butow dostalam w spadku od szwagierki po jej synu. Polbuciki marki Clarks, skórzane, z miekka podeszwa i ten zapietek tez w miare miekki. Ja bym bardzo sztywnego nie brala. A na zime to i tak raczej kozaki z wyzsza cholewka ponad pietke. o ile polbuty moga byc z 1cm dluzsze, to kozaki moga byc jeszcze wieksze jesli planujemy wkladac jeszcze skrpete frotte.
Moj ma drobna stopke, szczupla, ma 11cm. Rozm buta jeszcze w przedzile niemowlecym,6-12msc czyli te miekie mu zakladam, i zimowe kozaczki tez mam calkiem miekie takie miśkowate. Na chwile obecna "normalne buty" rozm 18 sa jeszcze za duze na niego, ale moze do jesieni i pierwszych kroczkow na polu dojda ;)


Teraz sie jeszcze rozgladam za getrami, bo chyba to kupie zamiast rajstopek. Przy macku bardziej mi sie sprawdzily getry pod spodnie niz rajstopki, bo getry starczaja na dluzej.
 
reklama
Do góry