reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Mnie po kawałeczku rozbiera, a tak mi Oliwia dziś dała w kość, że szok. Mąż wrócił to się nią teraz zajmuje, układają puzzle a ja mam chwile dla siebie. Oliwia nic nie je, dziś to naprawdę praktycznie jest od mleku i kilku łyżeczkach kisielu. A te syropy to też na brzuszek jakiś wpływ mają, i co chwilę narzeka że ją brzuszek boli. Wczoraj wieczorem wymiotowała, dziś na szczęście i jakby ciut mniej kaszlała ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Przyjmuje 3 syropy, z czego jeden dziś kończymy - Neosine, prócz tego ambrosol i bactrim. A na widok fridy ucieka....
Może wieczorem jak będę miała siły to wgłębię się w to co napisałyście przez ostatnie dwa dni.
Dziękuję za pamięć i słowa otuchy Żabka, Monisia, Szczebiotka, Kociatka, Agula, Anka, Herbata, Truskaffka, Martuska. Do Kiniusi pisałam sms ale się nie odezwała od wczoraj:eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Deizzi trzymam kciuki żeby już tak nie bolało, dobrze że KTG dobrze wyszło. Z egzaminami też sobie poradzisz, kobiety są zaradne:)
Maryńka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:)
Tulipanka może na kolejnym USG już coś się wyjaśni, może teraz poprostu coś źle pomierzyli? wystarczy że choć troszeczkę źle złapali jakiś wymiar i wyga wychodzi inna.
Kania zdrówka dla Was, ja już dużo lepiej się czuję (jeszcze mam kaszel, ale samopoczucie już zupełnie inne), mój Jasiek jeszcze kaszle ale dziś już chyba trochę więcej zjadł bo o7:30 wypił mleko MM prawie 250ml, potem śniadania nie chciał jeść (jutro mąż ma wolne to może naleśniki mu usmaże bo on na kanapki patrzeć nie może), ale tak przed 11 zjadł nawet sporo zupy ogórkowej z kurczakiem, marchewką i ziemniakami, chciał sam płyn, ale reszte mu tak rozdrobniłam że też to zjadł, potem o 12 zjadł serek i jak wstał po drzemce to zjadł dużego pulpeta i troche ziemniaczków:) wieć jak na poprzednie dni dziś raczej nie jest źle. A Oliwka nie dostała czegoś osłonowego na żołądek? Jasio kiedyś miał też infekcje bakteryjną i też brał bactrim ale dodatowo dostał probiotyk na osłone brzuszka i mój maluch na widok fridy też ucieka.
 
Madzia83 doczytałam że i Was też chorobowo, zdrówka życzę i cieszę się że już jest lepiej, że Ty się czujesz dobrze i Jasio mniej kaszle i więcej je. Mam nadzieję że u Nas szpitalem się nie skończy. Mam w domu diclofor, ale nie wiem czy jej podać, bo to bardziej na biegunki. Zwykle przy antybiotyku dostawała osłonowy lek, teraz ma ten bactrim. Dr powiedziała że to nie antybiotyk tylko przeciwzapalny więc nie wypisała nic innego.
Zdrówka dla Wszystkich Chorowitków Małych i Dużych.
Znikam póki co, miłego wieczoru Wam życzę.
 
miałam usg 2/01 ważyła ok. 1114g
kolejne dzisiaj tzn. 16/01 ważyła ok. 1273g
ponoć młoda mało przybiera na wadze

gratis dostałam kolejne usg na najbliższy poniedziałek 21/01
do szpitala w którym mam rodzić

nie wiem qrde co jest grane

bardziej im chodzi o to że młoda jest trochę mała
że głowę ma strasznie nisko
i coś gadała o wcześniejszym wyjęciu dziecka

ponieważ każdym poród miałam prawie w 34 t.c w ten pon. będzie co nie co lepiej wiadomo

zarejestrowałam się na niedzielę prywatnie - wezmę tę książkę zieloną i niech polski ginekolog mnie bardziej oświeci co jest grane

sama już nie wiem co mam qrde mysleć
mam zaje***ą załamkę po dzisiejszej wizycie
szok


Osz kurcze... Jak się czegoś dowiesz to daj znać. Rzeczywiście malutka kruszynka. A dlaczego tamte porody miałaś tak wcześnie?
 
Osz kurcze... Jak się czegoś dowiesz to daj znać. Rzeczywiście malutka kruszynka. A dlaczego tamte porody miałaś tak wcześnie?


Albo miałam rozwarcie - szyjkę skróconą
przy ostatniej ciazy w 9 tygodniu krwawiłam - była na lekach ...

to były szybkie porody
takie samoistne

poleciały wody w 3 ciazy - w ciagu 1 godziny urodziłam
w 4 ciazy zaczełam krwawić - i tez dostałam skórczy z automatu i po 30 minutach urodziłam

nie wiem co jest z tą ciążą

obawiam sie ze pojdę i zrobia szybka cesarkę :wściekła/y:
mam złe przeczucia
 
Kania teraz chyba sobie przypominam że nam lekarka nic też wtedy nie przepisała, tylko pani w aptece poradziła żeby to bactrim dodatkowo też brać coś osłonowego, Jasiek wtedy dodatkowo brał Lacidobaby, a ostatnio w grudniu jak miał biegunke to lekarka przepisała nam multilac baby i na ulotce jest napisane że to i na biegunke, zaparcia i do stosowania przy infekcjach też działa osłonowo na brzuszek.
 
Albo miałam rozwarcie - szyjkę skróconą
przy ostatniej ciazy w 9 tygodniu krwawiłam - była na lekach ...

to były szybkie porody
takie samoistne

poleciały wody w 3 ciazy - w ciagu 1 godziny urodziłam
w 4 ciazy zaczełam krwawić - i tez dostałam skórczy z automatu i po 30 minutach urodziłam

nie wiem co jest z tą ciążą

obawiam sie ze pojdę i zrobia szybka cesarkę :wściekła/y:
mam złe przeczucia

Byle jak najdłużej w dwupaku. A jak rodziłaś przed terminem to dzieci miały jakieś duże komplikacje?
 
A my od wczoraj trenujemy grę MONOPOLY. Antka tak wciągła, że to nieporozumienie, chodzi za tatą teraz i prosi, żeby skończył już zakładanie płytek w kuchni na dzisiaj i przyszedł pograć. Niby jest od 8 lat i bałam się, że cała "kariera" Antka będzie polegała na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionkami, ale szybko ogarnął wartości pieniądza i sam podaje określone sumy. Wydawanie reszty tylko sprawia mu kłopot, i wiadomo trzeba pilnować jego kart i czytać mu wszystko. Ale sam podejmuje "biznesowe" decyzje, wie kiedy musi zacząć oszczędzać.
 
Tulipanka a jak inne ciąże właśnie? Może twoje dzieci są ogólnie drobne i to maleństwo idzie w ich ślady. Ważne, że jesteś pod stałą opieką lekarską, lekarz wie co robi. Współczuję stresów.
Maryńka gratuluję rocznicy ślubu i życzę dalszego szczęścia razem:-)
Kania życzę Wam powrotu do zdrowia, teraz sezon chorobowy, mnie też nie ominęło i dopiero skończyłam leki razem z synem. U nas przychodnie przepełnione (sama ostatnio siedziałam 3 godziny, bo lekarka nie wyczytuje tylko decyduje kolejność przyjścia).
W ogóle wszystkim życzę zdrowia i braku nieprzyjemnych dolegliwości ciążowych (wiem, co mówię bo przez ten mój kręgosłup nie mogę spać po nocach:crazy:).
 
reklama
Byle jak najdłużej w dwupaku. A jak rodziłaś przed terminem to dzieci miały jakieś duże komplikacje?


1 i 2 poród 34 t.c po 2300/46 dł
3 poród dostałam serie zastrzyków i od 34 tygodnia leżałam aż do 37 t.c i 2800/50 dł.
4 poród ok 33/34 t.c- 1800/44

1,2 i 4 dziecko w inkubatorach byli po 2 tygodnie
3 dziecko po 3 dniach w domu
zadnych komplikacji nie było

i kazde z dzieci rozwija sie normalnie
zadne z nich nie wyglada 1,2 i 3 dziecko zeto wczesniaki
jedynie najmłodszy troszke mniejszy ale nieżle nadrabia zaległosci

w niedziele bede wiedziec co i jak po prywatnej wizycie u polskiego gin
 
Do góry