reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
Bry :-)
Kociatka
cieszę się, że lepiej się czujesz, możliwe że z nerwów to wszystko !!!
Szczebiotka to jak Szczepcio tą wargę rozwalił? Chyba bardzo chcesz mieć córeczkę co???
Co do badań po poronieniu - u nas po pierwszym też nie robią:| nawet w ustawie jest, że genetyczne przysługują na NFZ po wielokrotnym poronieniu
U Nas po 3 dopiero zlecają, po dwóch sugerują by zrobić na własną rękę. A czym smarujesz brzuch?
Kiniusia spokojnego weekendu, baw się dobrze i wracaj do Nas po niedzieli :-)
Betina79 krwawienie dziąseł i z nosa jest normą w ciąży.
Trytytka wyzdrowiałaś już?
Ciężka nocka za nami, Oliwia co chwile się budziła... ja też źle spałam, pobudka o 5, ehhh życie.
Rosół nastawiony, babcia tort piecze na kolejne imprezy urodzinowe Oliwii, które będą przez weekend więc czasu na nic mieć nie będę.
 
Witajcie Kobietki,

Kiniusia super, że się odezwałaś zaraz biegnę poczytać jakie wieści po wizycie:-)

Kociatkaja się z Tobą całkowicie zgadzam, może posta źle napisałam, z synka będę się cieszyć równie mocno jak z córki. Szczerze mówiąc ja zawsze chciałam 2 chłopców i 3cią dziewczynkę, owulacje mam jak w zegarku więc w sumie mogłam się nawet "pobawić" w planowanie płci ale stwierdziłam, że zdam się na naturę. Chodzi mi bardziej o to, że bardzo mi zależało, żeby w tej ciąży się na nic nie nastawiać ani na chłopca ani na dziewczynkę, bo ze Szczepciem od początku byłam przekonana że synek, zresztą zawsze bardzo chciałam i głupia(człowiek w euforii postępuje czasem bezmyślnie:zawstydzona/y:) mówiłam o tym na prawo i lewo, dopiero tak naprawdę dzień przed połówkowym usg dotrało do mnie, że przecież 50% szans jest że to córa, oczywiście gdyby była Szczepionka- według mojego Męża to żeńska forma szczepana:-D to kochała bym równie mocno ale nie ukrywam, że na początku byłabym rozczarowana. Dlatego tym razem postanowiłam być mądrzejsza, buzie trzymałam na kłódkę i o przeczuciach nikomu nie mówiłam, z Mężem zdecydowaliśmy że nad imionami nawet nie myśleć póki się nie dowiemy Kto mnie tam łaskocze (choć po ciuchu szczepcze mu do ucha "Tymon" bo mnie się strasznie taka wersja dla chłopca podoba a Jemu nie bardzo więc chce go oswoić z tym imieniem na wypadek gdy to synke był;-))
No ale moje postanowienie o nie nastawianiu się chwieje się w posadach bo jak 10raz coś się słyszy to człowiekowi podświadomość zaczyna pracować, dlatego moja determinacja by dowiedzieć się na najbliższym usg czegoś więcej o moim małym Lokatorze:-)

uff ależ się naprodukowałam, może to śmiesznie zabrzmi ale normalnie mam w nosie co ludzie sobie myślą ale Was bardzo lubię i nie chciałam być źle zrozumiana;-):-)
 
szczebiotka nikt Cię źle nie zrozumiał:) A co do tego, że jak ząbki wyjdą małej to fakt, że na pewno się poprawi tylko kurcze u nas ząbki wychodzą w strasznie powolnym tempie bo mała ma już skończone 15m-cy a dopiero 3-cia jedynka wychodzi.... Podobno będą zdrowsze ale przez to przeraża mnie fakt kiedy to się skończy;) No i słyszałąm, że im starsze dziecko tym gorzej przez to przechodzi:( My też jak już mała tak się budzi to najpierw próbujemy camilie (o dziwo przy poprzednich zębach nic nie dawała a teraz często po tym już śpi) a jak to za mało to wtedy wchodzimy z nurofenem, bo lekarz mówił że leki z ibuprofenem działają przeciwzapalnie a z paracetamolem nie więc są lepsze na ból od ząbków... No i u nas trzeba dłużej poczekać na efekt ale potem dłużej trzymają więc jak koło północy mała to dostanie to już ładnie do rana śpi...
kociatka a u mnie na odwrót - mam dziewczynkę i jakbym miała wybierać to bym wybrałą drugą dziewczynkę a nie przeciwną płeć;) ale też staram się nie nastawiać;) A, że mój lekarz jest strasznym asekurantem i jak już mówi o płci to chce być pewny to pewnie jeszcze sporo na tą informację poczekam:(
betina dziąsłą jak piszą dziewczyny często krwawią w ciąży i to niestety norma. Nawet wczoraj o tym czytałam:)
Tak przy okazji to tak sobie czytam (oglądam) opisy ciąży tydzień po tygodniu - może część z Was zna te stronki, a może którejś się spodobają więc wkleję:) Kalendarz ciąży: 15 tydzień ciąży - www.mamazone.pl i Piętnasty tydzień ciąży | Trymestr 2 pozostaje tylko wybrać swój tydzień:)
 
szczebiotka nikt Cię źle nie zrozumiał:)
no właśnie zostałam źle zrozumiana bo Dziewczyny są przekonane, że bardzo chce córeczkę ;-)

Jeśli chodzi o przeciwbólowe przy wychodzeniu ząbków to widać co lekarz to opinia widać bo mi właśnie paracetamol zalecał.

A tak z zupełnie innej beczki, pamiętacie jak pisałyśmy o "chorych na ciąże"? Ta laska o której pisałam, że nawet prania wstawić nie mogła, ma teraz 1,5roczną córkę, jak przeczytałam Jej posta to myślałam, że z sofy spadnę, co bym nie była samotna w tym szoku podzielę się z Wami;-)
"a ja nie przemęczę z nią spaceru, bo jedna osoba już z nią nie da rady Więc Nuśka na balkonie w wózku śpi narazie. Nie wiem jak sobie z nią poradzę jak się obudzi... zachowuje się tak okropnie"
Chyba mojej Mamie jakiś pomnik muszę postawić, Ona sobie z 5jakoś sama radę dawała a anioły to z nas nie były;-)

Uciekam na spacerek póki jeszcze nie pada.
Miłego popołudnia Kobietki:-)
 
Betina - mnie krwawienie przeszło po meridolu (chyba tak sie to pisze), a dentysta mi powiedział "Pani, przez 9 miesięcy ta krew musi którąś strona uciekać" :| whatever :|
Kania - ja smaruje wszystkim co mam w domu, obecnie oliwką dla kobiet w ciąży, chociaż w chwili grozy smarowałam też oliwą z oliwek :| no i kremami jakimiś dla ciężarnych, ale oliwka sprawdza sie najlepiej.
Widzę, że u Was imprezy pełną parą:)
Szczebiotka - a ja wszystkim mówiłam, że ekonomicznie łatwiej byłoby mi z córką (bo pełno dziewczyn małych w rodzinie i u koleżanek), ale syn z drugiej strony pierwszego chciałam syna:) wiec generalnie było tak pół na pół :) Nie wiem co to za chora na ciąże, ale szczerze powiem, że ja swój widoczny brzuch wykorzystuję i wcale się nie wstydzę do tego przyznać. Wiem dobrze, że powinnam stać w kolejce do dziekanatu tak jak każdy (szczerze, to jeszcze mi tak nie ciąży, żeby nogi się pode mną uginały), ale skoro już go widać, to mijam sobie wszystkich i wchodzę... Tak samo z wykładowcami. Dzisiaj mi babka powiedziała na zajęciach, ze mnie limit nieobecności nie dotyczy, bo ona wie jak ona sama w ciązy się czuła i jak jej sie nie chciało wstawać i chodzić do ludzi, wiec mnie zrozumie. I jak ktoś mi powie, że ciąża to nie choroba i że nikt mi na studiach nie kazał zachodzić w ciąże - wcale się nie obrażę, ale nie przestanę też wykorzystywac mojego brzucha :D
 
Szczebiotka ja nie miałam nic złego na myśli, tylko zapytałam. Przecież to normalne, że każda z Nas chce by jej dziecko było zdrowe a płeć jest ważna na drugim miejscu, ale gdzieś tam podświadomie mamy swoje preferencje co do płci naszych Maluszków. Dla mnie dziewczynka jest łatwiejsza w obsłudze, bo już mam córcię a syn będzie po prostu mega wyzwaniem ale przecież i sobie dam radę :-) I podobnie jak Ty nie nastawiam się na nic, bo wiem że różnie może być. A co do tej laski i jej posta - brak słów...
Basieniak pooglądałam sobie te filmiki z kolejnych tc.
Natalia mnie też oliwka pomaga, oliwę z oliwek też stosowałam.
 
Ostatnia edycja:
Kania ja zawsze oglądam na bierząco jak mi się dany tc zaczyna;) mimo, że w poprzedniej ciąży już to wszystko widziałam, ale fajnie wiedzieć co tam się teraz dzieje;) choć później już chyba corazmniej tych informacji...
szczebiotka pamiętam tą chorą i dla mnie to brzmi jakby na dziecko uważała jak na siebie i teraz tak rozpieściła, że nie daje sobie rady... albo to na siebie tak uważa;) Ja też często mam bałagan w domu i tłumaczę się ciąża czy dzieckiem choć jakbym się spieła to bym dałą radę ale leń jestem ale bez przesady...
 
Przyuszczałam ze to krwawienie z dziąseł to efekt ciąży ale wolałam sie upewnic ze wszystko jest ok. Tym bardziej ze an dr taaaki przystojny.. :cool2:

Szczebiotka dobra ta mama jest.. czyli nie tylko chora na ciąże ale i na dziecko.. ; )
natalia88 no i wykorzystuj brzuszek póki mozesz. jednak w ciąży mamy troche trudniej na studiach czy w pracy niz inni. Przepuszczanie w kolejce należy sie :)

Pomiędzy załatwieniami upiekłam jeszcze ciasteczka.. nie poznaje siebie
 
reklama
Szczebiotko, nie chodzi o to, co my tam sobie myslimy, ale zebys TY nie byla rozczarowana i nie bylo Ci przykro. Jesli Ci to nie grozi to tylko lepiej. Nie posadzam Cie o jakies negatywne uczucia, ale nastawienie potrafi duzo radosci zepsuc... Znam takie przypadki.
Czytalam troche postow na forum "in-gender", zeby dowiedziec sie jak to sie ta plec rozpoznaje. To jest bardzo ciekawe zagadnienie. I tam natrafilam na takie teksty jak "Is this REALLY another boy???". Jakby ktos tej kobiecie trefny towar sprzedal i przyszla zareklamowac:-D Na tym Forum tez sa watki, gdzie mozna znalezc takie postawy. Podkreslam, ze nie odnosze tego do nikogo z tego grona, ale po prostu tak czasami ludzie reaguja:cool:

Kania, wspolczuje nocki... U nas tez byla kiepsk, maly kaszlal i szalal w naszym lozku, nikt z naszej trojki sie nie wyspal.

Zeby mi nie bylo za dobrze, od wczoraj mam wsciekla biegnke :((( Nawet w nocy mialam. Gadalam z doktorkiem, odstawilam magnez i zobaczymy. Boje sie, zeby to nie bylo jakies zatrucie:baffled: Bede dzwonic jeszcze po poudniu i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry