reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

hello ;)

my po pierwszym tygodniu w szkole już zaliczyliśmy katar u Mai, a teraz troche złapał Jasiek... Adam tez troche ciąga nosem, ale dużo mniej niż Maja... więc chyba ze szczepienia w czwartek Jaśka będą nici.... na razie wyciągamy glutki Fridą i psikamy Nasivinem na noc.... może to Mai wirus, a może zęby....


basieniak - super, że odmiana jedzeniowa przy Piaotrusiu ;) może jak Wiki zobaczy, że on tak ładnie je, to też zacznie?? ;)
no i super, że tak pokochał jedzenie łyżeczką :-D

Królowa - dobrze, że juz zdrowi jesteście!!!
a co do wózka to Jasiek już od miesiąca jeździ w spacerówce - ale on już sam siedzi....

kiniusia - szkoda, że Was zalało :-(
ale zazdroszczę wychodnego - ja cały czas karmię, więc nawet sie bym napić nie mogła.....

Madzia 83 - miałam Ci już kiedys napisać, ze piekny macie ogródek - zazdroszcze ;) na pewno chłopaki będą sie razem super w nim bawić już niedługo ;)
i współczuję katarku Mariuszka... taka to niestety rzeczywistość wirusowo-przedszkolno-szkolna...
ale mam nadzieje, ze już lepiej ze zdrowkiem u Was!!!!

anka - mnie szlag trafia do tej pory przy lekcjach, a to juz drugi rok ;)
najlepiej jak sama zapisze co ma zrobić, potem to czyta i prosi, zeby jej pomóc bo ona nie wie co ma zrobić.... ręce opadają :-)

Kania - super, ze już po remoncie :-)
a dziewczynkom zdrówka zyczę!!!!

dziewczyny - mam pytanka 2:
1. Jasiek po ostatniej zupce - jarzynki ze schabem - miał bardzo zaczerwienione policzki i taki czerwony placek na łokciu - czy to juz jest alergia? tam jest oprócz marchewki kukurydza i groszek.... teraz już mu jej nie daję, i to wszystko blednie - ale ja nie mam doświadczenia z alergiami i nie wiem....
2. pod czym śpia Wasze dzieci?? Jasiek teraz pod 2 kocami, ale na zimę chcę mu dac kołdrę... a co wy planujecie??
i czy Wasze maluchy śpią poduszkach?? Jasiek ma taką cieniutką i bardzo lubi sie w nia wtulać....

buziaki od nas ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bry, tak na szybko bo z dwójką czasu brak na ranną kawę a co dopiero na dłuższe posiedzenie przy kompie.
Truskaffka
śpią obie w pokoju w nocy, w dzień za bardzo Gabi nie chce spać w łóżeczku.
Basieniak super, że tyle pozytywnych zmian u Piotrusia :-) I że o żelazo już nie takie najgorsze ;-)
Anka haha rozbawiłaś mnie tym tekstem ze zaczynacie żyć odkąd śpicie sami w pokoju, u mnie póki co się nic nie zmieniło haha bo i tak większość nocy ląduję u dziewczyn ;-) Pierwsza nocka była nienajgorsza ze strony Gabi, a Oliwia się posikała. Dzbanek melisy sobie zaparz zanim siądziesz z dzieckiem do lekcji ;-)
Kiniusia fajnie że córcia uszka ma już przebite, mnie też nachodzi od dłuższego czasu tylko jakoś wiecznie mi nie po drodze.
Królowa Dramatu moja w gondoli jeszcze jeździ.
Agula zdrówka dla Twoich, wystarczy dziecko do przedszkola/szkoły puścić na kilka dni a tu już z katarem wraca i inni dostają go w gratisie. Może to być alergia, głównie się tak objawia. A Gabi śpi pod kocykiem w pajacu całą nockę a na zimę mam dla niej śpiwór.
 
Ostatnia edycja:
Krolowa to ci smaka narobilam :) My od dawna wozimy sie w spacerowce. Gondola dawno za mala:-D
Agula a ja myslalam ze masz jakis sposob. Kurcze dzis jak widzialam 1 u innej dziewczynki to musze przyznac ze nmoja Laura napisala je cudnie;-) a Ja sie tak stresowalam bo chcialam zeby byly idealne. Zdrowka dla zasmarkancow:-D i oby na katarku sie skonczylo
Kania wpadki sie zdarzaja a siusianie do lozka to podobno moze sie zdarzyc do 5rz wiec Oliwcia ma jeszcze czas;-)

Ethan to wedrowniczek
Rano wstaje ide do pokoju a moj dziecko spi z drugiej strony lozeczka. Jak mial glowke do okna to rano do tego okna mial nogi:szok::szok:
Laura poszla chetnie do szkoly wiec jestem szczesliwa
ooooo bedzie kupa:-DEthan cisnie:-D
Mam w planie prasowanie i pranie wiec musze sie brac za robote bo do 11 malo czasu
 
Kania z tym jedzeniem to z dnia na dzień gorzej.... fajnie, że chociaż remont z głowy:)

Kiniusia strasznie bogato u Lusi w jadłospisie

Truskaffka ja jeszcze długo Poli nie eksmituje od nas - z wygody:) ma zły sen, coś tam podpłakuje, daje smoka i śpi dalej:)

Basieniak pozazdrościć apetytu Piotrusia:)

Anka my na kolacje jedliśmy mc donalda..... i wino do tego:p nie ma jak wykwintna kolacja ale takiego miałam smaka;P dobrze Królowa mówi jak na początku ciąży:p co do spania to nawet w ciągu dnia przy drzemce Pola budzi się w różnych pozycjach:) nawet w poprzek śpi z nóżkami w pionie opartymi o szczebelki:) jak śpi na boku to nóżki zgina i też o szczebelki opiera albo całkiem z łóżeczko wystawia:) ja też mam dziwne poozycje do spania także pewnie po mamusi:|P

Królowa my się nie dawno do spacerówki przesiadłyśmy ale na leżąco podróżujemy:) a) za mała była gondola i Pola nóżki na zewnątrz wystawiała b) nie mogłam jej nawet na moment zostawić bo w tym x-landerze dość że krótka ta gondola to jeszcze płytka i chwytała się ścianki bocznej i już jej nie dużo brakowało żeby wyjść....

Agula u mnie też słabo z alergiami, zero pojęcia a Pola śpi w śpiworku - takim z ikei polecam - niedrogie 50 -60zł, jakościowo przyzwoite, poduszki nie ma, przytula się do przytulanki lub pieluszki:) miałam kilka różnych śpiworków i te z ikei bardzo ok są.

Pogoda w Krk fatalna:( aż się nic nie chce....
 
Królowo my zaś dalej w gondoli, Olek mieści się w niej jeszcze.
Agula Nasz maluszek spi pod kocykiem a na zimę mam śpiworek lub kołdrę.
Anka smaka nam robisz takim 'zdrowym' jedzeniem :p Ja KFC rzadko bo jest to jedzenie dla mnie za ostre... wolę mcdonald :) heh

Olus dzis strasznie marudny nie wiem co jest, nawet na rękach sie denerwuje;/ może kolejne zęby idą... albo ta straszna pogoda robi swoje...;/
 
Agula, wygląda na typową alergię (czerwone plamy na twarzy, przy łokciach i w okolicy kolan).
co do spania - śpimy pod kocykiem - w body z długim rękawem i długimi spodenkami.

basiatoja ja też nie jestem w najlepszym humorze gdy pochmurno i brzydko ;)
 
hejka. Artek spi pod cieplym kocykiem a na zime ma kolderke. podusie ma cienka i lubi na niej spac:)
krolowa my juz dawno w spacerowce jezdzimy.
Aniu moje dziecie tez tak spalo:)ale ostatnio nawet sie nie kreci w nocy.
dzis przed 4 byl juz wyspany ale nie plakal tylko gaworzyl,dostal piciu ja sie polozylam a on jeszcze pogadal i zasnal:)
agula ja sie na alergi nie znam wiec nie pomoge:(
 
Hej :)
Nauczyłam coś (w końcu) Ignasia. Gdy udaje że płaczę to się do mnie przytula i się śmieje. A zaczeło się tak ze wygłupialiśmy się z Antkiem i przy moim udawaniu płaczu Ignas się przestarszył i robił minkę w podkówkę i zaczynał płakać, więc go wzięłam na ręce, przytulałam i się śmiałam żeby mu pokazać że to tylko żarty i tak kilka razy i teraz sam się już przytula i śmieje się ze mną :)

Co do "przykrywania" to mój od narodzin spi pod kołderką. Jak były upały to spał na golasa lub w body, a teraz w body na długi lub pajacu.

basiatoja ja tez bardziej McDonalda wole :) Niestety mój mąż z tych "zdrowo żyjacych" i on żadnych fast foodów nie uważa. Tak więc okazja choćby do zwykłej pizzy rodzinnie jest mało jedynie jak wyrwę się gdzieś z koleżanką lub z Antosiem :0

My teraz jeździmy różnie w zależności od celu. Jeżeli jedziemy na spacer to spacerówka, a jeżeli jadę małego uspić to wtedy gondola (dobra jeszcze) a jak jesteśmy gdzieś samochodem to tylko fotelik wczepiamy.

Dzisiaj krzesełko do karmienia w końcu stanęło w kuchni. Mały już potrafi bardzo bardzo długo siedzieć i się nie przewraca. Tzn. siedzi tak dlugo aż mu się nie znudzi.

Co do raczkowania to mały staje na lapkach kolankach buja się w przód i tył i teraz zaczął jeszcze na prawo i lewo się bujać.

Gadanie - setki razy w ciągu dnia używa słowa "buch" wszystko robi "buch", "babu", "bu", "pu", Puch", "baba" wszystko na "b" i "P" :)

Zasypiamy nadal w łóżeczku :)
 
Hej :)

Nasza niuńka śpi od dwóch tygodni pod kołderką, bo pod kocykiem, a ostatnio dwoma już chłodno jej było.
Wozimy się w spacerówce, chociaż czasami jeszcze gondolka jest w użytku. Tak w ogóle Łucja dostała w prezencie na chrzciny spacerówkę cudowną, tylko że z siedzeniem kubełkowym i ja cały czas się zastawiam czy to dobre rozwiązanie. Mamy też drugą spacerówkę (rozkładaną na płasko od pierwszego wózka 3w1).
Pogoda paskudna nic mi się nie chce..
Byłam u ginekologa dzisiaj, bo wyobraźcie sobie, że ja jeszcze okresu nie miałam :baffled:
 
reklama
Hej kochane,ostatnio nie mam czasu pisać ,może teraz uda mi się troszkę nadrobić zaległości, Nikusia spała cały czas w pajacyku pod kocem, a teraz pod cieniutką kołderką , na zimę ma i śpiworki i grubą kołdrę,choć będe obserwować co jej njbardziej pasuje ,żeby jej nie przegrzać,albo żeby jej chłodno nie było.
My od ponad miesiąca jeżdzimy spacerówką, w gondoli nie bardzo lubiała ,bo ona jest bardzo ciekawa świata ,lubi się rozglądać ,obserwowć, a w gondoli to tylko prawie chmury widziała:)
No my już mamy dwie dolne 1 i chyba idą kolejne zęby bo znowu się mega slini:)
 
Do góry