reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

ale bym zjadła gołąbki....z ziemniakami ....

Królowa, ja cię doskonale rozumiem - ja też mam własnie ochotę na takie domowe jedzenie... Jakieś ryże, kasze, makarony. Na ziemniaki jakoś patrzeć nie mogę, kawa to już w ogóle...
aniulkas pisze:
Kania i Ewelinka..mooja mama wie... i od tej pory tylko same pysznosci stara sie robić...ciagle pyta co bym zjadła albo sama decyduje co jest dobre. juz czasem mam dosci az płakac mi sie chce...
Najbardziej mi smakuje teraz fasolka szparagowa a najbardziej ta z mojego ogródka bez żadnych nawozów i środków ... :) mniam​


Mi też rodzina podtyka różne rzeczy, już mnie to wkurza, bo nieraz mnie mdli i na nic nie mam ochoty, a mąż z troską w głosie pyta czy mi zrobić hermatę / kanapkę/ owsiankę.... Ja wogóle to jakoś tak dziwnie mam, bo mdli mnie cały dzień, jem często (6, 7 razy - ale mój dzień zaczyna się o 5 a kończy o 22), za to mało - tzn. góra dwie kanapki i dość

Jestem wlasnie takim typem, ktory sobie ciagle zaluje, a jak juz zjem, to mam takie wyrzuty sumienia, ze plakac mi sie chce.....ah my kobiety ;( moze kiedys mi przejdzie.

Ja to bym golabkow zjadla, albo jakis kapusniaczek :) a tak najbardziej to sos z pulpecikami i do tego buraaaaczki mmmmmmmmm :* mamo czemu jestes tak daleko????? hihihi
Ewelinka - a u mnie jest tak, że sobie nie umiem odmawiać. I może mam potem wyrzuty sumienia, ale chowam wtedy wagę do piwnicy i nie wymuję przez miesiąc... W ogóle się dziwię, bo ostni tydzień mimo mdłości jechałam równo na kanapkach z fetą i ciastach zbożowych, byłam pewna, że na wadze pojawi się już +1 (minimum) a tu dodatkowych kg brak;) Mam nadzieję, że to ciąża tak podkręciła mi metabolizm;)
 
reklama
Hej ja już po wizycie :-)

Maluch jest duży i łądnie mu bije serduszko, ma 11 mm :-D Lekarz mowi że wszystko w porządku, moje badanie też dobre, tylko sie cieszyć!! Wstawie pozniej w odpowiednim temacie fotke małego hihi, mały byczek z niego
 
Ja tez tfu tfu tfu wymiotow i innych sensacji nie mam z Nadia mialam strasznie bo 3 pierwsze miesiace prawie 24 na dobe rozmowy z porcelana, z Livia troszke mniej ale tez byly...
Anka skad ja to zdziwienie znam, moja tez zawsze cos w PL palnie ;-)bo tez jest dwujezyczna...mlodsza dopiero w niemieckim raczkuje

CorazonPartio kciuki by maluszek nadrobil zaleglosci... i bys nastepnym razem zobaczyla bijace serduszko...


madziarra smec smec, po to tu tez jestesmy ;-)

Edzia witaj, Gratulacje spokojnego ciazowania zycze....

Madziaa super wiesci :-)rosna te nasze groszki i fasolki ;-)
 
Hej hej

madziaaa, gratulację! oby tak dalej

COrazon, mnie też często boli w ten sposób - albo jelita, albo skurcze macicy. Bierz magnez, na pewno nie zaszkodzi. Mnie ciągnęło w pachwinach właśnie we wczesnej ciąży i tak jest i tym razem. Właśnie doczytałąm o wizycie - trzymam mocno...................

Ewicik - nie wiem, ale nie wykluczam, że L4 będzie do konca. Mam bardzo stresującą pracę, związaną z częstymi wyjazdami. W ciąży źle znoszę stres, wyjątkowo źle. Mam na koncie poronienie i zagrożoną ciążę (leżałam kilka miesięcy), więc po prostu się boję powtórki.

Królowa Dramatu - dobrze, że wszystko ok. Mnie też kazali brać progesteron bez względu na poziom, no ale ja mam problemy (odklejające się łożysko)

Ktr - 100 lat dla synka :-) Mój też niedawno skończył roczek

Aniulkas - kciuki za USG - na pewno wszystko będzie dobrze. Ja też się zawsze denerwuję, więc rozumiem

Witaj Edzia, rozgość się

Co do Pracetamolu / ibuprofenu - polecają PARACETAMOL, bo jest ponoć bezpieczniejszy. Dużo leków podaje się jednak mimo pewnego ryzyka, jeśli korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla dziecka, lub ciąża jest zagrożona i trzeba ją ratowac. Ja mam na przykład astmę alergiczną i biorę sterydy (tak, STERYDY) wziewne. Muszę i tyle, nie mam wyjścia. Już brałam przy pierwszym dziecku i naprawdę nic mu nie brakuje. Brałam też nifedipinę w dużych ilosciach, bo ciąża była zagrożona. Najważniejsze, że udało się donosić
 
Ostatnia edycja:
Królowa fajny lekarz ; ) gratuluje pomyślnej wizyty
ja cały czas od początk biore luteine (3x2) i z tego co lek do tej pory mowił to najprawdopodobniej do 12 tyg tak będzie

W czw kolejne usg - nie mogę się doczekac :)
 
Rozumiem dziewczyny a ja jak na razie mam wilczy apetyt i mdłości brak ale wiem ze jeszcze na to czas:)

kochaniutka suwaczek wklej sobie w sygnaturze w swoim profilu;-):tak:
Ania sto lat dla Laury :-)
dziekuje w imieniu coreczki:-)
Królowa i ja odetchnęłam po słowach Twojego gina o pozamacicznej.
Ja wizytę mam w środę.To będzie dopiero 34dc. Ciekawe czy bedzie już coś widać.Ze względu na to że będę musiała brać clexan musi mnie wcześniej zobaczyć.
W dodatku pobolewa mnie ząb.Umówiłam się na piątek i doktorka powiedziała że pewnie trzeba będzie wejść do kanału.

Edzia witaj:tak:
poszukaj w necie moze zarodek :confused:
Hej ja już po wizycie :-)

Maluch jest duży i łądnie mu bije serduszko, ma 11 mm :-D Lekarz mowi że wszystko w porządku, moje badanie też dobre, tylko sie cieszyć!! Wstawie pozniej w odpowiednim temacie fotke małego hihi, mały byczek z niego
cudownie!!! ogromnie gratuluje
Ja tez tfu tfu tfu wymiotow i innych sensacji nie mam z Nadia mialam strasznie bo 3 pierwsze miesiace prawie 24 na dobe rozmowy z porcelana, z Livia troszke mniej ale tez byly...
Anka skad ja to zdziwienie znam, moja tez zawsze cos w PL palnie ;-)bo tez jest dwujezyczna...mlodsza dopiero w niemieckim raczkuje



madziarra smec smec, po to tu tez jestesmy ;-)

Edzia witaj, Gratulacje spokojnego ciazowania zycze....

Madziaa super wiesci :-)rosna te nasze groszki i fasolki ;-)
moja niemieckiego uczy sie w Kindergarten w domu mowimy po polsku. Przez dwa lata byla tylko po 3h teraz od wrzesnia idzie z obiadkiem i juz sie boje bo ona mi slabo je
jakie ladne imiona maja twoje skarbiki
Hej hej

madziaaa, gratulację! oby tak dalej

COrazon, mnie też często boli w ten sposób - albo jelita, albo skurcze macicy. Bierz magnez, na pewno nie zaszkodzi. Mnie ciągnęło w pachwinach właśnie we wczesnej ciąży i tak jest i tym razem. Właśnie doczytałąm o wizycie - trzymam mocno...................

Co do Pracetamolu / ibuprofenu.....Już brałam przy pierwszym dziecku i naprawdę nic mu nie brakuje. Brałam też nifedipinę w dużych ilosciach, bo ciąża była zagrożona. Najważniejsze, że udało się donosić
ja tez uwazam ze jak trzeba to sie bierze najwazniejsze jest dziecko!!!Trzeba donosic ciaze i tyle
Królowa fajny lekarz ; ) gratuluje pomyślnej wizyty
ja cały czas od początk biore luteine (3x2) i z tego co lek do tej pory mowił to najprawdopodobniej do 12 tyg tak będzie

W czw kolejne usg - nie mogę się doczekac :)
o to my obie na takiej dawce, ja pewnie tez do 12tc
Jestem, strasznie mi źle.
Wymiotowałam już nawet po wypiciu wody. Zasnęłam, wstałam i znowu mi źle, słabo się czuję :(((
wspolczuje ojjjjj

Bylismy w pizzeri, ja zamowilam shoarme czy jak to sie pisze hihi ale mialam samaka na spagetti eeehhhh i znow zjadlam kawalek ciasta....
Jutro z rana jade do tatz wiec przez tydzien mnie nie bedzie, niestetz moj tato nie ma kompa. Oczywiscie bede trzymala kciuki za wasze wizyty i nadrobie jak wroce do wirtualnego swiata
 
reklama
hej dziewczyny :) przyjmiecie mnie do siebie?
dzisiaj na teście zobaczyłam piękne dwie krechy.
według kalkulatorów to 5t1d, do lekarza wybieram się za jakieś 2tyg, a w tym tyg. mam nadzieję, że uda mi się zrobić betę ;)
wzdrygam się na samą myśl o pobieraniu krwi... brrr :szok:
 
Do góry