reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Ewcik nie wiem jak działa ibuprofen kiedy sie karmi, ale może nie przenika już tak jak przez łożysko. Byłam u lekarza i pytał mnie czy w ciazy jestem wtedy nie bylam i mowil ze tylko apap, to samo babka w aptece powiedziala. Maluszkowi już tez się podaje ibuprofen. Wiec nie wiem. nie ryzykuje i narazie nawet apapu nie biore jak boli glowa to odpoczywam chwilke i przestaje :)

ibuprofenu w ciąży nie wolno, bo może źle wpływać m.in. na rozwój układu sercowo-naczyniowego u dziecka. Nie wolno też np.smarować się jakimiś maściami z substancjami przeciwzapalnymi lub naklejać plastrów, które zawierają takie leki. No powiedzmy, że jak raz się weźmie ibuprom na ból głowy albo jak się raz posmaruje taką maścią z ketonalem to nic się nie stanie, ale przy częstszym stosowaniu jest duże ryzyko. Więc lepiej w ogóle unikać. Z tego co mi wiadomo:blink:
 
reklama
Edzia witaj :-)
Sunshine masz rację z tymi lekami, plastrami, maście też nie powinno się używać.
Ale np. mojej koleżance w ciąży (24 tc) w szpitalu podawali ketonal na ból głowy, w szoku byłam...
 
Edzia chyba powiekszyc sie nie da,...tylko jak wtorzysz to masz 3 linki i jak wybierzesz prawidłowy to i wielkosc bedzie odpowiednia...
 
Ja juz po spacerze :)
Witaj Edzia :) i gratuluje dzidziusia!
Ale smutne wiesci tu czytam. Corazon trzymaj sie :) wierze, ze wszystko sie ulozy ;)

Panienki juz po obiadku, czy dopiero beda dokarmiac male istotki w brzuszkach?
 
Ewelinka ja mam pierwszą zachciankę obiadową - pierogi domowej roboty, ruskie :-)
Chyba szepnę słówko komu trzeba i zjem niedługo (może nie dziś ale na dniach). Niestety dopiero przed obiadem jestem, skręca mnie z głodu ale i mdli.
 
Ostatnia edycja:
Ja juz po spacerze :)
Witaj Edzia :) i gratuluje dzidziusia!
Ale smutne wiesci tu czytam. Corazon trzymaj sie :) wierze, ze wszystko sie ulozy ;)

Panienki juz po obiadku, czy dopiero beda dokarmiac male istotki w brzuszkach?


Co ty Ewelinka...ja w pracy jeszcze przez godz :( zjadłam 2 brzuskinie i kanapkę z ogórkiem małosolnym :D pycha... a teraz koljny posiłek ok 17 :(
 
Co do wagi to tez zamierzam sie pilnowac. Jakiegos batonika, ciasteczko jadlam ostatnio 3miesiace temu, ale dzisiaj dalam sie skusic na na dwie sztuki pryncypalek :) zle mi z tym.....i teraz bede miala glupia wyrzuty sumienia, ze dalam sie skusic.
Jesli chodzi o jedzenie, to jem tyle co wczesniej- czyli bardzo malo. Nawet jak jestem glodna to rzuce cos "na zab" zeby tylko glod zabic, ale sie nie najadac. Np. jakas marchewka, albo jablko. Waga stoi w miejscu.
Wazne jest, zeby duzo sie ruszac. Mimo, ze u mnie za oknem zaledwie 12-15 stopni i pada deszcz to zaraz sie ubieram i ide na jakis 30-40 minutowy spacer, zeby sie troszke poruszac i powdychac swiezego powietrza.

A i jeszcze jedna istotna sprawa na ktora chyba nie mamy wiekszego wplywu to to, ze w organizmie moze nam sie zatrzymywac woda. Slyszalam, zeby podobno nie uzywac soli...ale wyobrazacie sobie zjesc kanapke z pomidorem bez soli, albo ziemniaki nieposolone ze schabowym? Ja niestety nie....potrafie nawet szynke posolic, jak mi sie wydaje niesłona!
co ty masz za wyrzuty?
kochana jestes w ciazy i nie zaluj sobie
Ja jem na co mam ochote
Dzis juz zjadlam 2 kawalki ciasta a co jak mam ochote to jem
spacerki jak najbardziej a o zatrzymaniu wody to cos wiem mialam tak z Laura
Omg ale mam zaległości :-p

Corazon trzymam kciuki za wizyte :happy2:

Ja sama dziś mam o 15 35 :szok: Troche sie stresuje ale licze ze dzidzia juz bedzie i bedzie wszystko pięknie!!!
czekamy na wiesci
hej
nie jest dobrze, pęcherzyk urósł,ale zarodka nie widać, a usg uparcie wylicza 4t6dc
a tydzień temu pokazywało 4t4d
poryczałam się tam

dostałam leki i zwolnienie
powiedział, że pęcherzyk urósł więc nie ma tragedii i że dopóki są wymioty to ciąża jest żywa
dostałam luteinę 2xd podjęzykowo i 1x dopochwowo

i jakiś lek przeciwzakrzepowy ale nie wiem po co

Oby, po co są te leki przeciwzakrzepowe w ciąży??
strasznie mi przykro ze przynioslas takie wiesci
Trzeba byc dobrej mysli
leki przeciwzakrzepowe sama biore nie wiem co bierzesz ale one powoduja nie fachowo napisze ze masz rzadsza krew.Leki te nie pozwalaja na tworzenie sie mikrozatorow.
Moja ostatnia ciaza taka byla i mam nadzieje ze u ciebie nie skonczy sie jak u mnie. Trzymam kciuki!!!!
Corazon będzie dobrze! Musisz być silna żeby dać sił swojej Kropeczce!

A ja jestem płaczliwa. Od rana chodze i rycze bez powodu. Nie mam żadnych objawów oprócz senności i bóli piersi nocą. Może to mnie tak nastraja... Mój gin na urlopie od dziś a ja ostatnie USG miałam dwa tygodnie temu i następne za niecałe 2 tygodnie. Eh... Nie będę Wam smęcić, idę pod kocyk...

Witam nowe mamy :)
kochana moja kumpela nie miala ani jednego objawu i jest w 22tc
jezeli cie to pocieszy to ja jeszcze mam miesiac do wizyty i nawet nie wiem czy we mnie bije serce:zawstydzona/y:
Hej dziewczyny mogę do was dołączyć??

Dwie kreski ujrzałam w sobotę to moja druga ciąża mam jeszcze 3 letnia córeczkę.:)


witam i zapraszam
gratuluje i zycze spokojnej ciazy
 
Jestem wlasnie takim typem, ktory sobie ciagle zaluje, a jak juz zjem, to mam takie wyrzuty sumienia, ze plakac mi sie chce.....ah my kobiety ;( moze kiedys mi przejdzie.

Ja to bym golabkow zjadla, albo jakis kapusniaczek :) a tak najbardziej to sos z pulpecikami i do tego buraaaaczki mmmmmmmmm :* mamo czemu jestes tak daleko????? hihihi
 
reklama
Ewelinka ja mojej jak powiem, to będzie spełniała moje zachcianki, tak jak było z Oliwią.
Gołąbków tez bym zjadła z młodej kapusty.
Anka26,7 jakie ciasto już zdążyłaś wciągnąć?
Ja lubię takie domowej roboty, szarlotki, ze śliwami, z rabarbareem mniammm.
Teściowa dobre piecze ciasta w końcu cukiernik więc pewnie będzie mnie rozpieszczać jak się jej nie narażę ;-)
 
Do góry