reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Dzieci jak zaczną siedzieć to główki im się wyrównają. Mój F ma bardziej płaską po lewej stronie a okrągłą po prawej i lekko prostą z tyłu główki.
 
reklama
Mój Filip też jest niespokojny, rozdrażniony, ręce ładuje do buzi, mało je, dużo płacze, często śpi po pół h, bo ciągle coś go budzi. Wczoraj zauważyłam że znowu ma pleśniawki :-( Szczepienia jeszce żadnego nie miał bo ciągle coś :-( Duży katar zielony się jeszcze przyplątał. My jesteśmy po pierwszym jabłuszku :) Bardzo Filipkowi smakowało, na raz zjadł pół słoiczka :szok: Ale miał troszkę czerwonych kropek na brzuszku tylko nie wiem czy to uczulenie czy potówki bo wtedy były te upały. Dzisiaj idziemy do lekarza na kontrole i z Filipkiem i z Piotrusiem bo Piotruś znowu dostał kaszlu i zaczęłam mu robić znowu inhalacje.
A za wami pierwsza marchewka ze słoiczka czy zwykła ugotowana i starta? Ja dzisiaj mu ugotuję i dam :-) Nie odzywam się często bo jeszcze dwójki dzieci nie ogarniam :-p trudno mi trochę zwłaszcza jak Filip tak płacze :-( nawet nie mam czasu ćwiczyć co bym chciała bardzo robić. A po ostanie wizycie co Filip mi tak płakał ogólnie dobrze. Pani dr zwiększyła mu dawkę kropelek na kolki bobotic i dicoflor do tego. I był spokojniejszy przez jakiś czas. No i od pon znowu tak płacze :-(
 
Ostatnia edycja:
Hej!
Przepraszam Was, że się w ogóle nie odzywam, ale pochłonęło mnie kompletnie życie i mam pewien problem z Ninką :-( nic mi nie przybiera. Od 8 tyg.waży tyle samo - 5440g :-( jestem załamana. Jeździmy co chwila po lekarzach. Przyczyna jak na razie nie ma. Dokarmianie u nas w gre nie wchodzi, bo Mała nie chce pić żadnego mm :-( a jak daje Jej częściej cyca, to potrafi wszystko zwrócić. Ja już nie śpię po nocach, bo cały czas myślę co zrobić. Teściowa mi dogryza z tego powodu, bo przebiłam Nince uszy i z tekstem wyskoczyła: Uszy Jej przebijasz, a jeść Jej nie dajesz. Tragedia po prostu :-( :-( :-(
 
wiesz co teściowa powinna się ugryść!!!! jak tam można! wiadomo że sie zamartwiasz! nosz jasna cholera! aż mnie wzięło! Słuchaj Asinka nie przejmuj się, wiem że waga w pewnym momencie staje. Znajomej córa też nie przybrała nic a nic. A może spróbuj ty jeść bardziej treściwie tzn np dieta wzbogacona o tłuszcze. Może to coś da. Ja nie jestem expertem w tej dziedzinie więc nie wiem jak to jest karmić piersią. A może sprujesz innego mleka modifikowanego?
 
Asinka to rzeczywiście Twoja Ninka malutka. Wiki w jej wieku ważyła podobnie ale urodziła się 1 kg mniejsza.... No i coś tam zazwyczaj przybierała przynajmniej w takim długim przedziale czasu to na pewno a też się stresowałam. Nam na początek lekarz kazał małą w nocy dokarmiać bo bardziej treściwy pokarm, i okazało się, że ma za niski poziom żelaza ale to nic nie pomagało. Potem zaczęła dodatkowo często wymiotować w trakcie jedzenia więc trafiliśmy do gastroenterologa i była badana i pod kątem alergii i celiakli ale to u tak małego dziecka nie miarodajne badanie. I miała ph-metrię czy nie ma refluksu bo tu wszystkie objawy się zgadzały ale okazało się, że nie ma. No i mniej więcej w tym terminie co to badanie przestała w końcu wymiotować. Wszystkie badania wychodzą ok, na szczęście trzyma się już bliżej 10 centyla niż 3-go i tyle.... po prostu taka jej uroda. Ale sprawdź co się da - lepiej mieć pewność. No i jeżeli to nie tylko taka uroda to mam nadzieję, że trafisz na dobrego lekarza i szybko odnajdziecie przyczynę.
 
te tesciowe to potrafa czlowieka dobic. Asiu staraj sie nie przejmowac tym co mowi. A napewno znajdzie sie przyczyna dlaczego mala nie je.trzymam kciuki za was:)
my juz jemy lyzeczka. pani doktor nam pozwolila. marchewka mu bardzo smakuje. na razie ma sloiczek. jakis czas bede mu dawac same warzywka a pozniej owoce.no i przymierzam sie do gotowania.Patrycja o jakiej porze dajesz mu marchewke?
 
Zuzkon gratuluję zaliczenia całego roku, to ciężka sprawa, a co dopiero w ciąży i przy małym bąblu.
Ja mam matę edukacyjną z Fisher price FISHER PRICE MATA EDUKACYJNA RAINFOREST K4562 (3344743599) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., dostałam ją " w spadku" po kuzynce. Mały się zaciekawi, ale żeby był zafascynowany to nie powiem. Gdybym sama miała wybierać, celowałabym w taką zamykaną, typu kojec i z bardziej wyrazistymi kolorami
nimitii wiaderku? ale że jak ? :) Fajnie, że u Ciebie i małego wszystko dobrze.
Gosha powodzenia z sesją!
Kaniu dobrze, że Oliwia lepiej, oby u Gabi się uspokoiło.
Królowa Dramatu, też mi się zdarza, że Kacper w trakcie jedzenia zaczyna głośno krzyczeć. Często oznacza to to, że ma zgromadzone gazy. Biorę go wtedy do pionu i nie raz mu się odbije, ale zazwyczaj nie je już dalej. Czasami sygnalizuje też tak, że nie chce już jeść. Dajesz jej coś na wzdęcia? Ja Bobotic.
Betina powiedz mi, czy przy karmieniu piersią, też wdrażać od 4 m-ca warzywka? Bo niby mówią, że to dla dzieci na mm.
I jeszcze pytanko co do mleka zamrożonego, potem je wyciagasz samo się odmraża w pojemniku i jak podgrzewasz? Np wsadzając tylko do gorącej wody, czy masz podgrzewacz? A może od razu zamrożone podgrzewasz?
mikowata mój ma z kolei spłaszczoną z prawej strony, bo ciągle na niej leży i idziemy na rehabilitację
Patrycja zdrówka dla dzieci
asinka85 współczuję sytuacji, mój mały też nie chce w ogóle mm, ale nie ma na szczęście takiej potrzeby, żeby musiał jeść. Próbowałaś różnego rodzaju te mleka, różnych firm??
A teściowe są głupie nie martw się!

Pozdrawiam. Napiszę kiedy indziej co u mnie, bo teraz już nie mam czasu :)
 
asinka, ale nic a nic nie przybywa? Majka waży podobnie jak Ninka - nie wiem dokładnie ile, bo nie mamy wagi. jak miała 3 miesiace to wazyla 5010 g, to teraz moze z 5,5 kg waży. Lekarka mówi, że taka już jej uroda. Je z cyca cały czas, ładnie zjada, robi regularne kupy i nie wygląda na nieszczęsliwą.
 
Dzięki Dziewczyny :-) od razu mi lepiej... Martwię się bardzo, bo faktycznie nic nie przybiera. 28.05.ważyła 5400, a dzisiaj ważona 5440, tak jak tydzień temu. W pon.mają być wyniki badań z moczu, posiewu i morfologii. Może w końcu coś się wyjaśni. A co mm, to próbowałam Bebiko, Nan i teraz Bebilon. Nic nie chce pić, jeden wielki wrzask :-( :-( :-(
 
reklama
Asinka mój Jasio ładnie przybierał na wadze do 6 tyg, potem ten wzrost już nie był taki duży, a między 6, a 9 miesiącem nic nam nie przybrał na wadzę, też wtedy robiliśmy badanie moczu, morfologie, poziom żelaza we krwi oraz USG brzuszka. Wszystko było w porzadku oprócz żelaza. Chyba przez dobre pół roku Jasio pił żelazo w syropie i waga potem stopniowo rosła. Teraz też nie jest jakaś może super, ale Jasio jest między 10 a 25 centylem wagowym, a w 9 miesiący był sporo poniżej 3. A co do mleka, mój był długo karmiony piersią, ale przypadło mu do gustu mleko z Hippa, pije je do tej pory dwa razy dziennie:).
 
Do góry