reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

hejka

imprezujemy:-) nasza Melka kończy dziś 3 miechy:-)
no to chllluuup chociaż z rana to może jednak :-D

chłopaki chyba z tej okazji...zaspały i młody na wagarach zamiast w przedszkolu:-p

buziaki dla wszystkich i miłego dnia ;)

Betina aaanoo nie można:-p ale Melka już na butli tylko ;)
 
reklama
Kaniu na szczescie mu marudzenie przeszlo :)
Betina ja sobie wczoraj sama farbe nalozylam jak dziecie spalo :) z rudej zrobilam sie na braz :-)Artek tez lubi mate:)mamy zwykla ale do niej przyczepilam mu jeszcze inne zabawki i sie chlopak cieszy:) jeszcze wieksza frajde ma jak widzi kalendarz na scianie:)idziemy dzis do lekarza,ciekawe jak mu badania wyszly.
Wszystkiego dobrego dla Amelki :-Dbuziaki
 
betina mleko z kwietnia? A jak przechowujesz? Bo ja się stosuje akurat do zasad z książki pierwszy rok życia (ale w innych miejscach podobne znajdywałam) i tam jest napisane, że "mleko w lodówce można przechowywać 48 godzin lub schładzać przez 30 minut, a następnie mrozić. Pokarm przechowywany w zamrażalniku lodówki zachowuje świeżość do dwóch tygodni, a w zamrażarce do trzech miesięcy" a ja niestety oddzielnej zamrażarki nie mam wic stąd moje pytanie;) może niepotrzebne.
 
Morfologia i zelazo wyszly Artkowi bardzo dobrze. mial tez robiona fostafaze i tu juz jest gorzej bo jest za wysoka. zwiekszyla mu dawke wit d3. grozi mu krzywica :( nie wiedzialam ze pocenie sie glowki z tylu jest jednym z objawow :( juz sie w necie naczytalam i mam dosc:-( a i moje dziecie juz sie samo na brzusio obraca tylko mu jedna raczke ciezko wyciagnac spod brzuszka:) moj P ma dzis urodzinki i pamietam jak rok temu dostal dwie kreski na tescie ciazowym w prezencie :)
 
Ostatnia edycja:
Hejo :) My po kolejnych juz trzecich szczepieniach. MAły waży 7360 g. Miał wczoraj katar ale lekarz kazał go szczepić :( Na razie bardzo dobrze to znosi.

Mój mąż dostał test ale na dzień ojca :)

My mamy mate z Fisher Price Reinforest

Anka miłego urlopu :)

Truskafffka najlepsze życzenia da ślicznotki :)

Chciałam coś jeszcze komuś napisać i nie pamietam co i komu :(
 
truskaffka to zdrówko za Amelke!
zabka a mialas jakies objawy u Artura ze mu robilas te badania gdzie niska wit D3 wyszla? kurcze teraz to się boje.. tym bardziej ze zdarza mi się o tej wit zapominać czasami.. :/
basieniak ja odciągam i od razu do zamrażarki więc zgodnie z zaleceniami nawet do pol roku można tak trzymać. ale ja wykorzystuje to mleczko max do 2 miesięcy bo jednak skład mleka się zmienia i pewnie młodemu nie wystarczylo by już takie starsze mleczko
Jutro młody z dziadkami to akurat zapasy mlekowe się przydadzą. Ciesze się ze ladnie je z piersi a jak trzeba (kiedy mnie nie ma) pięknie ciągnie butle.
 
Truskaffka najlepszego dla Amelki :-)
Królowa u mnie jest to samo, dodatkowo się pręży, wtedy kładę ją na kolanach na brzuch aż sobie odbije, po czym przystawiam ponownie do piersi, jak nadal sytuacja się powtarza, to uważam że jeść więcej już nie chce. A co do stałych produktów to najpierw się wprowadza warzywa po jednym np. sama marchew, obserwacja, potem marchew z ziemniakiem obserwacja itd.
Betina fryzura zrobiona? Pazurki też? Ty to zorganizowana kobieta jesteś, ja z dwójką nie wyrabiam. Pijesz jakieś wspomagacze, że masz tyle pokarmu? Ja w ciągu dnia nie mam z czego odciągnąć żeby mieć np. przysłowiową butelkę na żaś.
Żabka mojej też się poci główka, Oliwia miała to samo i wg to normalne i w życiu nie podejrzewałam niedobór tej witaminy. Gratki dla Arturka z obrotów a dla Twojego Najlepszego z okazji urodzin.
Deizzi to super, że Ignaś dobrze znosi szczepienia :-) No i rośnie Cu synio, rośnie :-)

Niech ten tydzień się już skończy....
Oliwia jutro chyba pójdzie do żłobka, pożegnać się ze swoimi paniami i dzieciaczkami, bo od września przedszkole.
Na wakacjach będzie chodzić do żłobka ale innego, dyżurującego, oczywiście jak będzie zdrowa.
Bostonka minęła, skóra się jej goi, po anginie śladu nie ma więc spacerujemy od środy ale bez szaleństw na placu i rowerów.
Gabrysia jednak bardzo niespokojna, ręce ładuje do buzi, nie chce za bardzo jeść, pręży się, płacze, dużo śpi, tzn. kilka drzemek w ciągu dnia ale krótkich. Dziś bardzo mało jednak spała, a jak już się jej dobrze zasnęło to tupot małych trzyletnich nóżek postawił ją na nogi i był ryk. W nocy też niespokojnie śpi, budzi się często :-( Może jakiś skok, bo jak nie to to zębiska atakują.
Dobrej nocki.
 
betina w maju na wizycie mu wypisala skierowanie na to. ja do dzis nie wiedzialam co to. ma przepisane kropelki ponoc sie lepiej wchlaniaja niz kapsulki,a Artus nie ma zadnych objawow. rozwija sie prawidlowo i p.doktor dzis mu pol roku dala :)
Kania doktorka sie mnie pytala czy sie poci mu glowka i w necie tez o tym pisza. wazne zeby bral regularnie witamine i mam nadzieje ze bedzie dobrze
 
Ostatnia edycja:
Kania u nas odbicie nie pomaga. Jak się rozwrzeszczy to z jedzeniem koniec. Też się pręży.

Basieniak ja to rozumiem tak, że zamrażalnik lodówki to wtedy gdy ten zamrażalnik jest w lodówce (żeby dostać się do zamrażalnika to musisz najpierw otworzyć drzwi lodówki) wtedy 2 tyg. Jak są zupełnie oddzielne drzwiczki do lodówki i do zamrażalnika to wtedy dłużej. Nie chodzi o oddzielny zamrażalnik :)

mieliśmy dziś szczepić rota, że pediatra postanowiła najpierw sprawdzić skąd te cyrki przy jedzeniu. Dzisiaj pobraliśmy mocz na badanie, muszę jeszcze umówić małą na usg brzucha :(
 
reklama
Ej dziewczyny a ja mam problem i cała noc spac nie mogłam. Mojemu glutowi zrobiła sie płaska główka z tylu :/ myślałam ze problemem bedzie preferenie lewej strony - a tu takie rzeczy. Juz nie wiem co robic :/
 
Do góry