reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Dziewczyny podobno statystycznie ponad polowa dzieci ma skaze bialkowa (choc u nas na forum te statystyki sie nie sprawdzaja).Wiec problemy skorne to albo zwykly tradzik niemowlecy albo alergia kontaktowa,albo skaza bialkowa albo AZS.Wiem ze przy AZS skora jest bardzo sucha a skaza bialkowa jest tylko na buzi i za uszkami.

Kurcze no co tu robic z tym Nutramigenem?Pisalam juz gdzies ze pediatra Julitki polecila jej jak miesiac temu tez miala krostki Nutramigen do picia ale poniewaz malej krostki zniknely same (po Oilatum soft i woda+powietrze),to ja nie wykupilam tej recepty.No i jak juz pojde z wynikami posiewow kup to ona na pewno spyta czy Juli jest na nutramigenie a ja co,powiem ze nie, to sie baba wscieknie ze nie slucham jej zalecen.Ale Julita ma taka ladna cere!Po co jej to cholerstwo?A z drugiej strony moze na zielone kupy by pomoglo?Juz sama nie wiem co robic z tym mlekiem,ehh.

kaczuszka wspolczuje naczyniaka jamistego.To jest pewnie taki wypukly tak?Julita tez ma naczyniaka na czole ale takiego plaskiego-wyglada jak plamka rozowa.Niektorzy co ja widzieli (np polozna) mowili ze to nie naczyniak tylko uszczypniecie bociana-jak zwal tak zwal.Podobno ma sie wchlonac albo do 1 roku zycia albo do 4 roku zycia a jak nie to usuniecie laserem.Nie widac tego naczyniaka u niej zbytnio,choc ja wiem ze go ma wiec ja widze,ale traktuje to jako cos w stylu pieprzyka-jako normalna rzecz.W Lodzi jest klinika od tego.Moze i tego jamistego naczyniaka da sie usunac?-nie martw sie kochana,na wiele dolegliwosci/niedociagniec sa teraz sposoby!
 
reklama
Kitki mój synek niestety ma początki atopii a mój starszy już typowo AZS i tez miał suchą skóre i smaruje maluszka kremem Cetaphil MD a kąpie w Oilatum, nie używam oliwki bo na suchą skóre jesli to atopia to nie powinno się. Od tego czsu tzn po tym kremie ma gładziutką skóre:tak: A i piore w dzidziusiu bo na lowele jest uczulony. I niestety dokarmiam mlekiem Nutramigen pomimo że swojego pokarmu mam w nadmiarze to po tym mleczku tez skóre dostal ładniejszą. Ze względu na leczenie po porodzie nie moge przejść na tak drastyczną diete jaką powinno się stosowac przy dziecku z alergią:-(


Przeważnie przy AZS skóra sucha zaczyna sie pomiedzy oczkami i dopiero potem zaczyna się w innych miejscach
 
Ostatnia edycja:
Zuzia też ma krostki na całej buzi, jak dla mnie są olbrzymie i na całym buziaczku - moja położna mówi, że to nic, i żeby się nie przejmować i faktycznie znikają, ale zaraz pojawiaja się w innym miejscu. ti chyba trądzik niemowlęcy. smarowalam ją oliwką ale podobno nie wolo więc już nie będę. przed spaceremsmarowałam ją bambino ale ma parafinę w swoim składzie więc też nie powinnam. dzisiaj wykorzystałam próbkę jaka mi dali w szpitalu cleanic - dzidziuś. on ma olej mineralny. zobaczymy czy coś pomoże. mam w domu jeszce ziajkę ale tez ma parafinę...

nika- ja stosuję metode podnieś połóż tracy hog i też działa. jak młoda marudzi to biore ją na ręceale jak się uspokoi to odkladam do łóżeczka. ale zanim zaśnie, żeby się nie przyzwyczaiła do noszenia, z resztą w książce ona dokładnie opisuje jak trzeba dzieci uspokajać, jak na razie działa.
 
witajcie,
moja Jula od kilku dni zaczęła wieczorem zasypiać tylko przy cycu... ja wiem, że to złe, ale co robić, jak się ma drugie dziecko - nie mogę pozwolić, aby mała terrorystka płaczem budziła starszą... więc biorę do cyca i koło się zamyka :-(
 
Witam z wieczorka dziewczyny nie straszcie mnie bo i mój mały ma jakieś krosteczki ale położna dziś była i powiedziała że to nie skaza że dziecą czasami wychodzą że może się przegżał mam nadzieję że to właśnie to.
Przeżyłam dziś koszmar mo starszy synuś tak się wygłupiał że uderzył głową w szklany stolik na szczęście nic mu się nie stało ma tylko guza , ja nie wiem cały dzień na dworze normalnie calutki i jeszcze miał tyle siły wieczorem a już nie sypia mi popołudniu ja bym chciała mieć tyle mocy co mój Nikuś.
Współczuję wam które już macie okres nawet nie odpocziecie od podpasek ja po Niko dostałam po pół roku zobaczymy jak będzie tym razem. Życzę wam miłej nocki do juterka papa .:-)
 
O to super Justyna spróbuję, bo wieczorem przed zaśnięciem było strasznie, tak płakała:-(. Już myślałam, że wymięknę, ale wkońcu zasnęła. Jak dziś też będzie tak ciężko, to spróbuję tą metodę którą opsałaś.
Teraz łobuziak jeszcze śpi, zasnęła o 22 i wstawała o 2 i o 6. Michał dziś poszedł już do przedszkola- uszko wyleczone a dziś ma występ w teatrze, będzie śpiewał:-)
W czwartek dostałam @ i leje się ze mnie okropnie. Ciekawe ile będzie trwał, bo piszecie że u Was tak długo...zobaczymy- na szczęście wogóle nie boli-
 
Ostatnia edycja:
o rany... współczuję Wam z tymi obfitymi okresami... ja poprzednio dostałam po 4 miesiącach - zobaczymy jak będzie teraz...
a dzisiaj idę "na przegląd" do gina ;-)
 
hejka:)
tez ogladam w DDTVN o tym jak nauczyc dziecko zeby zasypialo samemu. tylko zastanawiam sie co zrobic jesli mala ma kolke. ja w sumie nie rozruzniam kiedy ja ma a kiedy nie:/ wlasciwie krzywi sie zawsze wtedy kiedy nie spi, nie je, lub nie jest w bujaczku albo na rekach :( wciaz mi sie wydaje ze mala pracuje nad kupka:) a robi ich sporo:) moze ma katarek? bo troszke charczy i swiszczy(chrapie:) ). ale ostatnio pediatra mi mowila ze to przez niedojzalosc krtani. ale kozki codziennie takie biale, geste wyciagam. zmykam bo malenstwo wola. znow:(...
 
U nas metoda Tracy Hog nie działa - sęk w tym, ze maly wcale nie domaga się, zeby byc na rączkach. On najbardziej domaga sie... butli. Na początku dawal sie oszukac smoczkiem, teraz mam wrazenie, ze smoczek go jeszcze bardziej pobudza (no bo ssie, a tu nic nie leci). Jak butla w dziobku, Tadek spokojny. wyjac butle - kwękanie. Probowalam tez go zostawaic na pare minut i wracac - kicha, wtedy to sie dopiero rozryczal. Probuje ustalic staly rytual zasypiania, spiewam mu zawsze te samą kolysanke, opatulam mocno kocykiem i staram sie go wyciszyc. Dzis sie udalo, wlasnie spi. Ale niekiedy tylko butla pomaga. :baffled:
Madzik - ja na te krostki juz przestalam zwracac uwage i wydaje mi sie, ze troche schodzą.
 
reklama
Witam!
Ogladalyscie dzis DDTVN? Wreszcie poruszyli temat szkodliwosci szczepien u noworodkow i niemowlat. Ja juz od dluzszego czasu interesuje sie powiklaniami poszczepiennymi.Jesli chcecie to poczytajcie i napiszcie co sadzicie.Ja uwazam , ze to bezprawne , ze musimy godzic sie na faszerowanie naszych maluchow tymi swinstwami.Sklad szczepionek jest szokujacy!!!http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22 SZCZEPIENIA - WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA NARAŻA http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22205

A i mam Wyprobowany przez siebie sposob na kolki dla karmiacych piersia.Znajoma pediatra wczoraj mi poradzila pic nektar z czarnej porzeczki.I poskutkowalo , malemu kolki przeszly i spal spokojnie pierwsza noc od dluzszego czasu:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry