reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Evulek ja akurat bardzo lubię swojego ginekologa, więc ciśnienie na pewno nie było z strachu. Hi hi zawsze na wizytę idę wyluzowana :-):-D. No ale jutro trzeba będzie zmierzyć ciśnienie.
Ja przed chwilą zjadłam całego grejpfruta :szok: kiedyś jak jadłam to najwyżej dwa "kawałki" i to jeszcze z cukrem, a teraz mi tak zasmakował że prawie całego naraz :-D. Słodkie jedzenie mi już w ogóle nie smakuje :crazy:.
 
reklama
masz dużo racji, to są jakieś tam naleciałości, Polacy są ponoć hipohondrykami w ogóle :tak: ja pisałam o zacofaniu w medycynie i postępie w ogóle. wczoraj oglądałam reportaż o tym ,ze te niebieskie folie na buty powinny być zakazane! wynosimy na nich mnóstwo groźnych bakterii do domu! w innych cywilizowanych krajach nie używa się ich do utrzymania czystości w szpitalach. ale u nas ktoś musiał na tym nieźle zarobić...
Angole jeżdżą po świecie z niemowlętami!!! i to często z kilkorgiem dzieci udają się w podróż samolotem. ich dzieci biegają półnagie w chłodne dni i nikt się tym nie przejmuje. to zupełnie inna mentalnośc.


 
Ostatnia edycja:
MR a to prawda, że tam macie kiepska opieke okołoporodowa czyciążową - mniej badań i że lekarze się nie przejmuja ciążą czy to mit??
mnie sie wydaje ze w anglii to samo podejscie co w Irlandii,nie przejmuja sie zbytnio ciaza.

masz dużo racji, to są jakieś tam naleciałości, Polacy są ponoć hipohondrykami w ogóle :tak: ja pisałam o zacofaniu w medycynie i postępie w ogóle. wczoraj oglądałąm reportaż o tym ,ze te niebieskie folie na buty powinny być zakazane! wynosimy na nich mnóstwo groźnych bakterii do domu! w innych cywilizowanych krajach nie używa się ich do utrzymania czystości w szpitalach. ale u nas ktoś musiał na tym nieźle zarobić...
Angole jeżdżą po świecie z niemowlętami!!! i to często z kilkorgiem dzieci udają się w podróż samolotem. ich dzieci biegają półnagie w chłodne dni i nikt się tym nie przejmuje. to zupełnie inna mentalnośc.



Z tym sie zgodze,tu do szpitala sie wchodzi normalnie bez "niebieskich"reklamowek.
Tu tez dzieci biegaja polnagie osmarkane czesto chore i im to lotto,nie przejmuja sie niczym.
Nawet niemowlaki czesto w wozkach nie okryte bez skarpet bez czapki przy chlodnej pogodzie gdzie ja np.zakladam grupszy sweter czy cieka kurtke:eek:
 
ja wprawdzie nie MR ale słyszałam,że opieka okołoporodowa w Anglii sprowadza się do kilku wizyt u położnej ,rzadko widuje się lekarza podczas ciąży, ale to też pewnie zależy do ubezpieczenia. za to szpitale są dużo lepiej wyposażone.Angole mniej się w ogóle czymkolwiek przejmują. ale może nie ma potrzeby chodzić tak często do gina jak u nas jeśli wszystko z ciążą OK? ja miałam wrażenie że mój chce na mnie zarobić choć to miły człowiek. jak się dowiedział,ze nie będzie odbierał mojego porodu w swojej klinice to nieco się zdystansował ;-)




 
Wiecie co ,ja sobie chwale opieke jaka mam/mialam tutaj.Nie wiem czemu ludzie tak narzekaja,opieke mam super,moja ciaze prowadzi polozna wraz z konsultantem(cos jak u nas lekarz ginekolog).Dobrze trafilam bo ona dostala nagrode "poloznej roku 2008" szpital gdzie bede rodzic ma bardzo dobra porodowke,zdobyli mnostwo nagrod bo to szpital uniwersytecki.Badan mialam mnostwo przez te 9 miesiecy,ale to zalezy od tego gdzie sie mieszka..wiem ze niektore regiony maja licha opieke okoloporodowa i poporodowa.To zalezy ,ja dobrze trafilam wiec nie bede generalizowac.znam przypadki gdzie znajome musz sie praosic o badanie ginekologiczne,badanie krwi czy usg,mi to proponowali sami,za nic nie place.Dzieci tutaj maja darmowe leki,co jest szczytem szczytow gdy rozmawiam z siostra ,,ona wydaje fortune na leki w Polsce.
Ja natomiast jak przyjechalam w poprzedniej ciazy do Polski w odwiedziny i ginek zlecil mi badania..a pozniej szpital..to moj kraj potraktowal mnie jak "obcego" i zwolali za 4 dni pobytu wCentrum Zdrowia Matki Polki w Lodzi 4 tysiace zlotych....a chodzilo o zwykle badania ...Opieka jak juz napisalam jest swietna w moim szpitalu na Southend ale np . w szpitalu oddalonym o 10 mil znajoma rodzila i miala opieke fatalna.
 
Agusia, za to ja nadal mam niestety ochotę na słodycze :szok:
w całym swoim życiu nie zjadłam tak dużo jak teraz!!! masakra jakaś.
ile przytyłyście w ciązy? ja w pierwszej 12 a teraz 13 kg. ale jeszcze tydzień mi został...



 
reklama
Witam ponownie:-)
Jeszcze raz prosze o glosiki na moja siostrzenice:-) rosniemyrazem.pl
Wszystkim dziekuje za oddane glosy:-)

Ja z rozpakowaniem musze jeszcze poczekac , dowiem sie wszystkiego w poniedzialek:-( ech...
Dzis ginek mial wazna operacje do przeprowadzenia i mam sie zglosic po niedzieli.Zobaczymy , moze samo cos sie ruszy:-) caly czas mam taka nadzieje!
 
Do góry