reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

co do zebow ...moje sa w tragicznym stanie po tej ciazy....przyznam sie,ze nie bylam ani raz do kontroli...bo dla mnie borowanie bez znieczulenia ( a chyba w ciazy nie wolno) jest nie do przezycia.....cala ciaze tez sie stresuje moja jedynka gorna na ktora to mam nalozona tylko plombe a czeka mnie koronka bo mi kubciu zlamał pol zeba na przedzie:-) a ta plomba to tak sie trzyma ale chyba tylko cudem...eh....ale postanowilam ze wezme sie ....wylecze wszystko i maz obiecal mi wybielanie:)
 
reklama
hmm z tym zastrzykiem no to widać że pewnie różnie może działać na każda kobietę.

avanti wiem ze moja dalsza kuzynka brała jakies tabletki antykoncepcyjne które są dozwolone dla kobiet w ciąży ale nazwy to nie podam.:baffled: a co do puchnięcia to ja kiedys myslałam ze w 3 trymestrze ciąży to trzeba dużo pić (dla mnie dużo to 1,5 litra ) ale gdzieś przeczytałam że jednak nie bo to może wzmagac puchnięcie. Od kiedy piję tak jak mam pragnienie to waga ma mniejsze wahania. Widac woda nie zatrzymuje się tak w organizmie.

Mirka a po czym stwierdził cholestaze? Ja czekam nadal na wyniki badań, mam nadzieję ze jest ok ale puszczam straszne bączki takie same z siebie i swędzi mnie skóra:-( Poza tym przestraszyłam sie bo gdzieś przeczytałam ze przy cholestazie to powinno się od razu ciąże rozwiązać.

Tanu ja też nie byłam na kontroli u dentysty:zawstydzona/y: czuję że jednak mi się zabki trochę popsują:zawstydzona/y: po ciąży trzeba będzie się zabrać... No i ja chce 8-semki sobie wyrwac bo mi się zabki przez nie krzywią, mam za malo miejsca w szczęce.

ewelcia moze M zmieni zdanie jak już przyjdzie na świat wasze pierwsze dzięciątko.. kto wie :)
 
tanu , kto Ci powiedzial ze w ciazy nie mozesz dostac znieczulenia?
Ja na poczatku ciazy badalam zeby i bylo wszystko dobrze , pozniej jak w grudniu bylam na kontroli to okazalo sie ze jeden zab mi sie zaczal psuc , jak go dentysta ruszyl to sie okazalo ze musi byc kanalowe , albo rwanie a ze ja nie chce stracic zebow poddalam sie kanalowemu i dostalam dwa zastrzyki znieczulajace(wczesniej przedzwonilam do gina) z tym ze przy drugim zemdlalam;-) hehe Ja bardzo zawsze dbalam i dbam o zeby bo wiem , ze inne nie wyrosna i chce je miec jak najdluzej chocbym miala placic za to krocie.
 
volcan i jak twoje dziąselka? kurcze tylko kup sobie szczoteczke nawet taka dla dzieci.. Moja mam jak miala problemy z odslaniającymi sie szyjkami to musiała dosłownie palcem sobie myć zęby bo tak ją wszystko bolało od szczoteczki. To nie 100% higiena ale zawsze to lepsze niż nic.
A co do znieczulenia to faktycznie w ciąży można je otrzymywać, choc słyszałam od dentystki starej ze ona to nie poleca Ale przecież to juz nie te same znieczulenia co 30 lat temu!!
Ja ogólnie nie lubie znieczulenia i raczej na żywca zawsze, chyba ze wiedziałam ze będzie bardzo bolalo, to mnie kolega dentysta przed uprzedzał:-D

dobra spadam bo miałam iść a nie polazłam.
 
volcan....nie wiem..takie jakies mialam przekonanie i zupelnie tego nie zweryfikowałam....a teraz czytam ze faktycznie mozna....:( ....choc ciekawe czy przy tym fenoterolu i izoptinie tez.......a moze w poprzedneij ciazy mi lekarka odradzala...nie pamietam:-)...to takie otepienie ciazowe
 
tanu , ja tez biore fenoterol i isoptin co dwie godziny i jakos moj ginek ani stomatolog nie widza przeciwwskazan do znieczulenia.Moze idz przed rozwiazaniem do dentysty bo pozniej to kiedy znajdziesz czas? A do tego chyba zamierzasz karmic cycem?A jak bedziesz karmic to po znieczuleniu nie mozesz przystawic dzieciatka do cyca przez 4-6 godz. i ten pokarm ktory naszedl zciagac i wylewac.

tzn. fenoterol co dwie godziny a isoptin trzy razy dziennie:-)
 
a zła jestem sama na siebie....teraz to ja juz nie pojde niestety bo to wyprawa do wawy tu w minsku mi zaden stomatolog nie spodobal sie....:baffled:ehhh
 
Dziewczyny mam pytanko! Wlasnie malo zawalu nie dostalam! Poczulam cos dziwnego w ustach i okazalo sie ze strasznie krwawia mi dziasla i zupelnie odeszly mi od zebow:-( mam wrazenie ze zaraz wszystkie wyleca.Dzwonilam do dentysty i w srode ide zobaczyc co sie dzieje , jak narazie kazal mi nie myc tylko plukac w plynie do jamy ustnej , ktory mam kupic w aptece.Jak mam nie myc tyle dni?!Dziwne to! Czy ktoras z Was ma klopoty z dziaslami? I co stosujecie?

Volcan ja jakiś czas temu miałam kłopoty z dziąsłami , krwawiły mi a zęby bolały tak jakby mięso mi nawłaziło w szpary, wszystko swędziało strasznie. Mój dentysta polecił mi pastę LACALUT do tego smarowałam dziąsła żelem PROTECT PROTEFIX DENTAL. Poza tym na polecenia dentysty kupiłam sobie szczoteczkę elektryczną, tylko taką na akumulatorek nie na baterię i Irygator (ale tego ostatniego nie używałam bo czekałam prawie 2 miesiące zanim mi go przysłali) mi pomogło, :tak::-)

madzik bardzo ładny ten portfel :tak::-)

co do tabletek anty po porodzie to wiem że znajome brały Cerazzette
to chyba jedyne tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiacych..
 
no to kiepsciutko:-( ja mam zarabistego dentyste , nie dosc ze mily , delikatny to mlody i bardzo przystojny;-) hehe moj maz zawsze jedzie ze mna i mnie pilnuje zebym na niego za duzo nie glapila jak to mowi;-)

A co do pytan o moje dziasla to jest kiepsko_Od dzis jem papki bo zeby wyleca , nie maja sie jak trzymac dziasel i sie ruszaja , najgorzej wyglada przod:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry