reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Serdeczne dzieki Mordoklejka!
Niestety tyle to wiem, rzecz podobno jest bardziej skomplikowana chodzi o to jakie potem otrzyma się wynagrodzenie na macierzyńskim. Ciekawa jestem ile z Was jest na zwolnieniu i jak długo zamierzacie na nim zostać?
Co do zgagi Renie pomaga mi średnio i tylko jak je ssę, a cola nie przechodzi mi przez gardło, jestem załamana, bo lekarz obiecywał mi trzytygodnie temu że jeszcze tydzień tych męczanrni, a tak naprawdę nic sie nie poprawia. Wiecie, że ja nie moge jeść nic z dodatkiem mleka, bo od razu zwracam-a nie byłam nigdy na nie uczulona, nie mogę jeść jabłek, pić soków...makabra.
Jak czytam o Waszych apetytach to mi się płakać chce. Brzuszka nie widać, spodnie mi z tyłka spadają i jestem jak zywy cień juz trzeci miesiąc.
 
reklama
Witam!

Ciesze sie ze z Waszymi dzidziami wszystko ok,i ze macie apetyty.
Ja tez w sumie nie narzekam na apetyt.
Ku mojemu zdziwieniu zgaga WROCILA!!!!mialam nadziehe ze bozbylam sie jej raz na zawsze!!!! A tu lipa!!!
Moj n mowi ze z dnia na dzien mam coraz wiekszy brzuszek,dzidzia sie rusza:-):-):-)wspaniale uczucie.

W odroznieniu od Was wogole nie mam ochoty na slodkie,za to jem jeblka i sliwki i pije soki.

Strasznie jestem zmeczona,wczoraj skonczylam prace o 21 a dzis na 7 musialam wstac,jestem padnieta:-:)-:)-(
 
moris....na macierzynskim dostaje sie 100 % przez pierwsze 18 tyg, potem zalezy...jak bardzo pracodawca pojdzie ci na reke....moze ci zmieni zatrudnienie na pol etatu, moze na 1/4...zalezy jaka masz prace
 
Moris no to faktycznie masz nie wesoło ale może już lada dzień miną te wstrętne dolegliwosci jedna nie zawsze się sprawdza że mdłosci mijają po 1 trymestrze co w twoim przypadku jest ewidentne :baffled:
Brzuszki rosną mój też z dnia na dzień coraz większy tylko czy to czasami nie od tych słodkosci hihihi:-):-):-):-)
Moris macierzyński jest płacony od sumy jaką masz na umowie więc jaka to różnica czy jestes na zwolnieniu czy nie przecież zwolnienie masz 100%płatne a macierzyński naliczą według umowy tak zawsze było i chyba jest nic nie słyszałam o jakis zmianach
 
aaa i zapomniałam- ja jestem na zwolnieniu od 6 tyg...i mam zamiar byc do konca...jak sie skonczy te 182 dni to bede miała to swiadczenie rehabilitacyjne az do porodu...u mnie to ze wzgledu na ryzyko w ciazy, bo pracy nie mam stresującej, ani uciazliwej...zwykła biurowa praca
 
Ja jestem na zwolnieniu od 4 tc, i podobnie jak Modroklejka, ze wzgledu na poprzednie poronienia, a do tego ta ciąża też od początku była zagrożona. Prace też miałam biurową,, ale niestety czasami była naprawdę stresująca:szok:
 
Ja też mam za soba poronienie, ale jak narazie wszystko jest z dzieckiem ok. Nie wiem czy wracać...może powrót do pracy sprawi, ze przestanę myśleć o złym samopoczuciu.Z drugiej strony w pracy mam nieciekawych ludzi (toksycznych), sama nie wiem.
Co do macierzyńskiego to obawiam się czy nie obliczają tych 100% od podstawy wymiaru wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy-jesli tak jest to nie wiem jak to się ma do zwolnienia. Chodzi o to, ze sa osobu które twierdzą, że lepiej zostac juz do końca na zwolnieniu, a ja zachodze w głowę dlaczego???
gdybyscie cos wiedziały to dajcie znać...
tymczasem pozdrawiam i zyczę wszystkiego dobrego

P.S.
kiedy poczułyscie pierwsze ruchy? Kiedy lekarz może okreslić płec dziecka?
 
reklama
Tanu tylko pozazdroscic cudownej rodzinki:-):-):-)

Moris ja pierwsze ruchy poczulam w 16 tygodniu,byly one bardzo delikatne,teraz juz czesciej czuje i wyrazniej,ale ostatio pani doktor powiedziala ze za jakies 2tyg.[powinnam juz takie konkretne poczuc.
A wiec czekam z niecierpliwoscia
 
Do góry