reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Witajcie kobietki:-):-):-):-) Ja już po wizycie pani doktor anioł kobieta wszystko wypytała porozmawiała usmiechnięta aż miło.Zmartwiła sie tylko moim cisnieniem niestety miałam 170/95 podejrzenie zatrucia ciążowego wprawdzie ja kontroluje cisnienie i mam dobre w domu więc mysle że to po prostu lęk strach i inne rzeczy ale skończyło sie tabletkami na nadcisnienie w ciąży.Pozatym kazała już odstawić folik a w zamian zaczać brać witaminy nie mówiła jakie kupiłam feminatal n no oczywiscie zbadała mnie bardzo delikatnie wszystko mówiła na koncu szukałysmy tetna płodu bardzo słabo ale cos tam słyszałam ale za to słyszałam jak pływa hahaha i MAM JUŻ RUCHY pani doktor potwierdziła bo ja mówiłam gdzie czuje i dzidzia sie tam przemieszczała a ona nasłuchiwała i się potwierdzało.:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2: Dostałam skierowanie na kuuupe badań w tym: hbs,wr toxo 2 rodzaje morfologia, mocz,cmv igm ale nie wiem co to za badanie ikrzywa cukrowa dostałąm skierowanie do okulisty i na usg.Jak narazie jestem bardzo zadowolona choc martwi mnie to cisnienie mam stale kontrolować w domu i zapisywac.Następna wizyta 24 wrzesnia czyli za 2 tygodnie a za tydzień bede tam na usg i na badaniach :-)
 
reklama
Maniulka, Ty pewnie masz tak jak ja.... jak idę do ginka na badania, to ciśnienie też mam strasznie wysokie, moja położna mówi, ze mam ciśnienie jak stara babcia przed śmiercią....a jak mierzę w domu, to jest ok, hehehe.

Fajnie, ze trafiłaś na fajną panią doktor no i masę badań Ci zleciła... taką to naprawdę tylko chwalić:tak:
 
maniulka...krzywa cukrowa to badanie po obciazeniu glukoza-bada sie na czczo, po godzinie i po dwóch od wypicia 50 lub 75 gr glukozy...ja miałam badany i cukier i insuline w kazdym czasie, ale wiem ze sa takie gdzie bada sie tylko cukier

fajnie ze u wasz wszystko dobrze...ja dzis prawie zemdlałam po tym jak zaczełam smazyc łososia...tak mnie zapach odrzucił...

poza tym zaraz jade z psem do weterynarza

aha i trzymajcie kciuki bo 9 pazdiernika mam egzamin na prawo jazdy
 
z tym cisnieniem to macie podobnie jak ja kiedys tzw. choroba białego fartucha na widok lekarza hahah cisnienie skacze... naszczescie w tej ciazy nie mam tego....

w pierwszej ciazy witaminy dopiero bralam w polowie II trymestru jak hemoglobina mi spadla..... teraz biore bo wybredna jestem srasznie do zarcia .....



Miroslava teraz to juz napewno wyzdrowiejesz tylko oslonowo cos bierz i jogurtow duzo jedz zebys sobie nie narobila klopotow na dole..
 
Ciesze sie bardzo, że posty takie pozytywne dzisiaj, tylko Miroslava trzymaj sie i kuruj i na pewno bedzie dobrze musi!
Maniulka super, że wszystko ok i że już maluszka czujesz! :-)
Potwierdzam to o leżeniu na lewym boku, jak trafiłam z krwiakiem do szpitala to dowiedziałam się że tak mam leżeć i że jest to ogólnie zalecana pozycja.
Ja biore prenatal complex, podobno dobry na poczatek. Wczesniej bralam sam folik i magneB6 (podobno wskazane po niedawno przebytym poronieniu).
Caly czas leżę... Mam nadzieję, że nie będę musiała całej ciąży tak przeleżeć....
 
Myfa, biorę osłonowo tabletki, moja lekarka o wszystkim pomyślała:tak:

Magdziu, a co się dzieje z psinką??

Vinniki, jak masz leżeć, to leż, ja też bardzo dużo muszę leżeć, a zaczęlam już na początku lipca... da się wytrzymać:tak:
 
Witajcie!
Jak miło poczytać prawie same dobre wiadomości! Miroslava - wracaj szybko do formy a Vinniki życzę pogodnego leżakowania!

Ja od 4 tygodnia ciąży biorę Feminatal N i folik. Folik mam przestać łykać po skończeniu 12 tygodnia - więc chyba od jutra już go przestanę brać. A Wy brałyście folik? Do którego tygodnia ciąży?
 
reklama
Witam brzuchatki:-):-):-):-) Widzę że u mnie zapowiada sie ładna pogoda a ja mam dzisiaj napięty plan dnia na 10/30 syn do szkoły na 13 mam jazde 2 godziny musze trochę sobie przypomnnieć bo za tydzień egzamin później odbieram syna obiadek i na kawke do mojej przyjaciułki ma dzisiaj urodziny poźniej msza w kosciele o 18 po mszy zebranie pewnie potrwa to do 20 teraz mi sie zacznie syn idzie do pierwszej komuni ale dam rade.Zastanawiam sie tylko co by było gdybym to ja musiała leżeć raczej było by to nie realne mam nadzieje że bedzie dobrze i nie będe musiała.Życze wszystkim miłego dnia:-)
 
Do góry