reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Cześć:-)

Wczoraj widziałam swoją dzidzie poszłam prywatnie na usg i lekarz zrobił nam dodatkowo badania genetyczne dzidzia nam dupke pokazała :-)swietny widok lecz coś nie chciała się poruszać zmuszeni byliśmy ja tam poszturać i wtedy sie zaczęła wiercic coś pięknego z usg jest wszystko dobrze rączki miałą otwarte więc to dobry znak:tak:gdyby miałą zaciśnięte w piąstki czyli nie było by z dzidzią dobrze, serduszko 144 biło pomiary karku, kregosłupa itp tez dobrze ciesze się ogromnie:-):-):-) dzidzia od główki do dupci mierzy prawie 10 cm więc duże a po badaniu gineko. lekarz powiedział, że to duża ciąża wygląda na 15 a nawet 16 tydz. a to jest 14 wszystko tam pozamykane wysokie ułożenie oby tak do końca teraz 24 tydz nastepne badanie prenatalne jestem pełna euforii dlatego tak chaotycznie pisze już w pełni wyzdrowiałam i mdłości i wymioty ustąpiły coś suwaczek się spóźnia dziś już jest 14 tydz.:-D

Wyniki badan bardzo dobre więc przestałąm brać kwas foliowy i teraz tylko witaminy Prenatal II trymestr :-D
Poprawił i się apetyt lecz na wadze nic nie przybrałąm za to brzusio uhuhuhuh niezły wkleje dziś dzjęcia na forum brzuszków i zdjęc usg;-)
Wszystkim choruskom życzę szybkiego powrotu do zdrowia:tak:
Ciesze się, że rosną zdrowe wasze maleństwa:tak:
Nowe marcóweczki witajcie:tak:
 
reklama
Sofik ja też trzy miesiące przed poczęciem zaczęłam brać folik, chodzi o to że ja nie wiem jak długo go sie bierze? bo niektóre dziewczyny piszą że odstawiają po 12 tyg.:confused:

zle przeczytalam :baffled:
Ja folik sam bralam do 9 tyg. potem zaczelam brac witaminy ale w nich tez jest folik...
Wiec jak dziewcyzny odstawiaja folik i przechodza na witaminy taka on tez jest zawarty.

Tak jak pisze Truda odstawila folik i zaczeła brac Prenatala Classic czyli II , ja biore jeszcze prenatala complex czyli prenatala I ...
W nim jest zawarta dawka folik 800


Super ze nasze dzidziusie rosna zdrowe i sliczne!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Julia, Miroslava, dzieki za info. Bede szukać.
Nika, mam nadzieję, że mdłości naprawde w krótce ustąpią.
Wszystkim chorującym życzę szybkiego powrotu do zdrówka i cieszę się z radości Mamuś, które widziały swoje maluszki na usg :-)
Z doświadczenia wiem, że lekarze mają różne podejście do .k.f. i witamin. Rutynowo zaleca się branie kwasu foliowego przez I trymestr i jeszcze przed ciążą. Niektórzy lekarze zalecają kontynuację, a inni nie. A z witaminami, jak dziewczyny pisały, zależy od tego co w organizmie. Podobno nie wolno przedobrzyć. Jak dieta jest mało zróżnicowana, lub dużo się wymiotuje to warto brać. A najlepiej indywidualnie skonsultować z własnym lekarzem.
 
Witam! I ja jesli wszystko bedzie dobrze juz w marcu bede miala wyczekana i upragniana dzidzie(juz druga)! Mam tylko nadzieje ze los nie splata mi figla i pozwoli mojemu dzicku przyjsc na swiat!Bo jak narazie to mam same komplikacje:( Wczorj z okropnym krwawieniem znalazlam sie w szpitalu i okazalo sie ze to wstretna kosmowka:( teraz musze lezec i odpoczywac , niestety przy dziecku to niezawsze jest mozliwe! Ale jestem pelna nadzieji ze w marcu wezme moje malenstwo w ramiona przytule i dlugo nie wypuszcze z objec:) Gratuluje wam wszystkim!!!
 
Volcan, witaj, ja 31.08. też wylądowałam w szpitalu, z krwawieniem - zrobił mi się krwiak na kosmówce i leżałam tydzień w szpitalu, a teraz w domu. Dzidziuś żyje i rośnie pomimo to. Wierzę, że będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki
 
Vinniki, dziekuje bardzo za wsparcie:) I ja trzymam za Ciebie kciuki! Z takim wsparciem i poradami jakie tu mozna uzyskac , wierze ze wszystkie damy rade:) Pozdrawaim
 
witam wszystkie Marcówki :-D
Vinniki, volcan - trzymam kciuki za Wasze dzidziusie :tak: Ja poleżałam sobie w długi weekend sierpniowy w szpitalu (krwawienie, a ponieważ rok temu poroniłam, to trochę się bałam :-() i teraz jestem na zwolnieniu.
Co do folika, to też brałam przed ciążą przez prawie 3 miesiące oraz przez pierwszy trymestr ciąży, teraz biorę kompleks minerałów i witamin.
Nudności już mnie właściwie nie męczą - sporadycznie zdarzają się jakieś, ale bardzo rzadko.
 
volcan na pewno wszystko będzie dobrze, ja krwawień nie miałam, ale ciąża zagrożona, dzidzia jest za nisko, dostaje skurcze i okropne boleści podbrzusza i wogóle. Od samego początku leki na podtrzymanie a potem zastrzyki. Pierwsza ciąża też zagrożona na podtrzymaniu, połowe przeleżałam, urodziłam wcześniaka z zapaleniem płuc i AZS, ale teraz jest wspaniałym 2,5 latkiem.
Teraz rzadko sie zdarza że kobieta przejdzie ciążę bez rzadnych problemów, tzn w moim otoczeniu.

Trzymam kciuki i na pewno wszystko będzie dobrze i będziemy sie pokoleji rozpakowywały:-)
 
julia.l .Ja rowniez pierwsza ciaze mialam zagrozona , ale nie bylo az tak zle jak tym razem.Procz krwawien ktore wystepuja co jakis czas mam rowniez silne bole brzusia.Tez biore leki na podtrzymanie...juz wszyscy w rodzinie sie smieja ze jesli wszystko zakonczy sie dobrze to musi to byc Victoria:-) oczywiscie jesli to bedzie coreczka!Fajnie by bylo:-) mialabym cudna pareczke:-) A co do witamin , ktore mozna brac procz foliku , jakie polecacie? Jak ostatnio bylam w ciazy to bralam materne , ale kiedy to bylo:-)hehe 9 lat temu:-)
 
reklama
Do góry