reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
Witajcie :)

Co do piersi to moje sie robią twarde i strasznie bolą jak tylko chwilke poleze no iz rana oczywiscie, jak wstane i sie rozruszam to jest ok, moze po prostu o tym zapominam.

Jutro idę badania robić, i z tego co lekarz mowil zrobią mi tez w szpitalu usg, zobacze ile maluszek podrosl przez tydzien.
Najgorsze ze na te badanka musze isc bez sniadanka, jak ja to przetrwam jak ja rano taka glodna zawsze jestem. Zastanawiam sie czy chociaz pare lykow wody mineralnej moge sie napic czy nawet woda moze zaklocic moje wyniki?
 
Powiedzcie mi, zarejestrowałam się w przychodni szpitalnej z ciążą na początku 5tego tyg. Ale nie mam jeszcze karty ciążowej, jak pójdę do gina za 2 tyg to będzie już 10tyg i 2 dni... nie za późno na to becikowe??? wystarczy wpis z przychodni że byłam i dbałam o ciążę już wcześniej?

Asiu ja też nie miałam karty założonej jak byłam w piątek, a to już 11 tydzień. Na wszelki wypadek wspólnie z lekarzem stwyerdziliśmy, że lepiej jak założy kartę z datą z pierwszej wyzyty, że było przed 10 tyg, bo nie wiadomo co oni z tym becikowym wymyślą. A po co ryzykować. Pogadaj z lekarzem, na pewno zrozumie. Warto się zabezpieczyć. :-)

hmm... ja bym tam wody ze 3 lyki sie napila ;-)

Ja jutro idę porobić badanka i mój Doktorek mi powiedział, żeby absolutnie przed nimi nie jeść i nie pić. Nic, nawet wody :-( A ja bez wody też nie bardzo funkcjonuję!
 
Powiedzcie mi o co chodzi z tym becikowym? Są jakieś zmiany czy co?

Żeby dostać becikowe kobieta musi dbać o siebie w czasie ciąży. Jednym z warunków jest opieka lekarska rozpoczeta przed 10tc.
Nie iwem czy ważna jest sama karta ciąży czy zaświadczenie od lekarza że było się pod jego opieką... ale jakiś dowód trzeba przedstawić...
 
Żeby dostać becikowe kobieta musi dbać o siebie w czasie ciąży. Jednym z warunków jest opieka lekarska rozpoczeta przed 10tc.
Nie iwem czy ważna jest sama karta ciąży czy zaświadczenie od lekarza że było się pod jego opieką... ale jakiś dowód trzeba przedstawić...

Bo to w igóle nie jest jeszcze dokładnie ustalone. W każdym razie najlepiej zbierać co się da :-D A potem i tak się okaże, że wprowadzą te zmiany od stycznia i żadna z nas becikowego nie dostanie, bo wszystkie jesteśmy za "bogate" :dry:
 
reklama
aha... już wszystko wiem dzięki!!:tak:
Myślę że jak ktoś ma dobrego zaufanego lekarza to bez problemu można to załatwić nawet jesli wypadnie wizyta pózniej tzn. po 10 t.c


No ale jak tu czytam o waszych co niektórych lekarzach to włos na głowie mi się jeży:wściekła/y:Także lepiej chuchać na zimne - macie rację!!!
 
Do góry