reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
a macie czasem kłucie w dole brzucha albo lekkie pobolewanie ?
--------------------------
Czasem mam,szczegolnie gdy sie przeforsuje.
Ja mam jeszcze problemy z oddychaniem.czasem mam wrazenie ze wszystko sie przesunelo do gory i uciska na pluca co zmniejsza ich pojemnosc.Macie cos takiego?

Czy masz uczucie, że trudno Ci się oddycha bądź dławienia w gardle?
Ja tak mam, ale jest to spowodowane chorobą tarczycy. Lekarze baaardzo rzadko o tym wspominają, ale niektóre choroby tarczycy (np. niedoczynność , Hashimoto) ujawniają się podczas ciąży lub po porodzie. Jak coś Was niepokoi (ciągłe poddenerwowanie bez przyczyny, uderzenia ciepła, ucisk w gardle, kłopoty z oddychaniem, uczucie zimna), warto zrobić badanie hormonów tarczycy (TSH i FT3). W ciąży hormony szaleją - niestety od ich poziomu zależy, czy dzidzia będzie zdrowa i czy nie będzie innych komplikacji.
 
hejka
my dziś u dziadków na wyjeździe
ja też nic nie odczuwam żadnych mdłości....
tylko co nie mogę na miejscu pasażera w samochodzie jeździć bo mnie telepie na boki i to mnie bardzo wkurza...ale jak sama prowadzę to już jest ok!!!! :-D:-D:-D:-D
ale tak samo miałam z Kubą w ciąży.

pisałyście o spaniu na brzuchu-ja też bardzo uwielbiam spać na brzuchu....z pierwszą ciążą spałam na początku na brzuchy potem jak już brzuszek się robił widoczny to na bokach a na samym końcu ciąży na plecach.
teraz śpię na brzuchu z ugiętą nogą w kolanie -to zawsze odciąża brzuszek.

miałam Was zapytać bierzecie jakieś witaminy????
ja mam feminatal metefolin. ten do 12-tyg ciąży potem jest feminatal DHA.
 
ja tylko kw foliowy z takich rzeczy i zapewne tak do 20 tygodnia potem jakieś witaminki póki co nadrabiam owocami i warzywami o ile ich nie zwymiotuje:)))
 
no ja też brałam folik ale ginek mówił żebym się przestawiła na ten feminatal bo on ma więcej folianów przyswajalnych.
w pierwszej ciąży brałam prenatal clasic.
 
no ja też brałam folik ale ginek mówił żebym się przestawiła na ten feminatal bo on ma więcej folianów przyswajalnych.
w pierwszej ciąży brałam prenatal clasic.

co lekarz to inna opinia o tych witaminkach jedni każą od początku inni w II semestrze jeszcze inni tylko kw foliowy a każda matka chce jak najlepiej i sama musi wiedzieć wiem tylko, że nie ma co przesadzać z witaminą A:tak::tak::tak:
 
Ja biorę Tardyferon Fol (na receptę, żelazo + kwas foliowy) i Folik. W poprzedniej ciąży, zgodnie z zaleceniami lekarza, od 4 m-ca brałam Maternę. Tym razem - z uwagi na chorobę Hashimoto - mam zabronione zażywanie preparatów witaminowych (szczególnie tych z jodem).
 
reklama
Do góry