reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

A ja znowu zaczynam sie troche denerwowac, czy potrzebnie ide na to wywolanie, bo jakos nie czuje sie zeby mala byla "wielka" i zaczynaja mnie ruszac wyrzuty sumienia, ze za wczesnie chce ja widziec na tej stronie. I jak beda jakies komplikacje czy cos, to bede miala do siebie pretensje. Paranoja jakas. Lekarz sam mi zaproponowal wywolanie i jak sie zgodzilam,a teraz nie wiem... zawsze moge wszystko odwolac, tylko na niespodziewany porod ciezko mi bedzie znalesc kogos zeby sie Patem zajal, a tak mam juz wszystko zaplanowane.

Ja wyjścia nie mam u mnie już jest po terminie, a nic się nie zaczyna dziać, ale cieszę się właśnie, że wiem kiedy idę do szpitala i że będzie to w dzień właśnie ze względu na to, że mogę zaplanować przypilnowanie synka na czas kiedy będę rodziła, mąż koniecznie chcę być ze mną, a tak jakby mnie w nocy złapało różnie może być, czasami śpi ładnie, a czasami tak jak teraz z katarkiem ciągle się budzi i mógłby być problem, także pod tym względem się cieszę na wywołanie. Znam już dzień i czekam.

Mój mąż to do mnie zadzwonił i się pyta czy wiem, że piątek to już po jutrze, czyżby do niego dopiero dotarło?? :szok: W sumie wszystko sama przygotowywałam na przyjście córeczki do domu, tak jak i z Dawidem zresztą, ale później pomoc miałam bardzo dużą od męża, także narzekać nie mogę :-p
 
reklama
no i niestety. dalismy smoka.
chcialam jak najdluzej go nie uzywac, ale Niuniowi lepiej jest z nim. Jest spokojniejszy. Dluzej spi.
Dzisiaj w nocy pospal moze ze 4 h. Tak go brzuszek bolal. Kurcze juz sama nie wiem co robic.
Dajemy i herbatke koperkowa i Infacol przed kazdym posilkiem i kolki nadal sa. Czasami mniej intensywne czasami bardziej.
Az strach pomyslec, co by bylo gdybysmy nic nie dawali..
 
heheh mam przyjaciółkę w 8 miesiącu ciąży (niestety mieszka w UK) dzwoni do mnie ostatnio z pytaniem "urodziłaś już?" a ja "hhahah nie Kochanie a dlaczego?" "nie odzywasz się już 2-gi dzień na skypie" :-D



O takkk.... Do takich telefonów już się przyzwyczaiłam... Rodzisz? Nie... A już myślałam, bo nie ma cię cały dzień na gg....

A na gg jestem na niewidocznym, bo non stop ktos pytał czy już urodziłam a mnie to do białej gorączki juz doprowadza :/
 
U mnie co prawda jeszcze czas, ale tez juz sie zaczyna...wczoraj dspoznilam sie 10 min do fryzjera a ona : noo a ja myslałam ze pani na porodówce....:/ w sklepach tez wiecznie pytaja, ile jeszcze wrrrrr do szału mnie to doprowadza!!!
 
Ccaroline moj maz do mnie powiedzial doslownie to samo wczoraj wieczorem, ja tez sama wszystko przygotowalam dla malej jak i dla Pata, ale widze ze i do niego tez juz dotarlo. No to w piatek mam nadzieje ze obie bedziemy tulily nasze coreczki.

DO mnie na szczescie nikt nie dzowni z pytaniami, bo wszystkim powiedzialam ze jak sie cos ruszy to sama im dam znac.
Ide sprzatac.
 
Ionka a czy oni Ci sami polecili SMA, jaka jest w ogole roznica w tych mlekach? Wiesz moze? :blink:

w sumie nastawiałam sie od początku na Aptamil, ale w szpitalu zaczęli jej dawać SMA, a Ola to mleko lubi, nie ma (odpukać!!) żadnych sensacji po nim, więc zostawiliśmy.
ale słyszałam, że SMA może powodowac kolki... u nas jak dotąd ok :tak:

Ja kąpie codziennie, ale chodzi mi głównie o przyzwyczajenie małej że kąpiel, amciu i dłuższe spanie bez figlowania ( rytuały u maluszków są bardzo ważne). Zdarzyło się jednak że było jakoś późno i nie mialam już sil jej kąpać to tylko dupaska i buźkę wodą przemyłam i już - bez ciśnienia!:tak:

Czy stosujecie juz szampony do włosków??Jeśli tak to jakie?

my kapiemy do 2 dzień. wczoraj nawet bez płaczu sie obyło :-D sukces :-D
robimy tak: najpierw myję główkę takim płynem Johnsonsa TOP-TO-TOE, a potem do wanienki wlewamy Oilatum i kapiemy się :tak:
niby ten szampon to do wszystkiego, ale jednak wolę Oilatum, bo u nas powietrze suche :dry:
 
my rowniez kapiemy co 2 dzien. Raz sie zdarzylo, ze po 3 wykapalismy.
Ale jak pierwsza i druga kapiel byly z krzykiem, tak teraz tez jest krzyk.. ale jak wyjmujemy :-)
chyba sie spodobalo.

Rowniez uzywam Johnssona Top - To - Toe i wlewamy troszke oliwki do wanienki, a po wyjsciu rowniez oliwka na cialo.
 
Witam się:-)
Kochane, a na potóweczki pomoże kąpiel w krochmalu? Bo mała ma na nóżkach od pieluszki.. i jak przygotować taką kąpiel?
Ja robie tak - Mąki ziemniaczanej łyżkę stołową na szklankę wody rozpuszczak, zagotowuję średni garnek wody i jak sie zagotuje wlewam mąkę, gotuje mieszając około 1 min i dolewam do wanienki z letnią wodą. Dzidzia powinna siedzieć tylko chwilkę bo potem sztywnieje skórka!

Kochane, błagam, powiedzcie mi jakie owoce można jeść jak się karmi.. Ja mam wrażenie że małej za mało witamin dostarczam :( Może wróce do brania witaminek? Chociaz co drugi lub trzeci dzień..
Tak poprawdzie to nie ma złotego środka, ale ja jem jabłka bez skórki(pod nią najwięcej świństwa), gruszki, banany... na razie tylko te:sorry2:


Ale miałyśmy jazdę w nocy...mała miała sline gazy...mało spałam...:-(
 
Hmm...

U mnie dziś termin i tylko lekki ból brzucha :( a ja mam już tak dość tego stanu...
Wczoraj miałam doła i przepłakałam pół dnia ze złości że Franek nie chce wyjśc...
Dziś lepiej ale nadal gotuje się we mnie ta złość...
 
reklama
hej :-)

co do skurczy i KTG, u mnie rowniez nie zapisywaly sie mocne skurcze. ledwie 20-30 %
a jak dostalam oksytocyne juz po znieczuleniu to dawaly czadu. Co skurcz to mocniejszy.
A parte mialam ledwie na 90 zapisane.
 
Do góry