reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

A tak do dziewczyn, które planują kupić nakładki silikonowe do karmienia, to ja sama sie nie znam, ale ponoc mozna sobie i dziecku krzywde zrobic, bo dziecko nie bedzie potrafilo zlapac cyca odpowiednio- tak powiedziala mi kobieta z poradni laktacyjnej i tez jednak mamuska, u ktorej stosowanie tego cudu doprowadzilo w koncu do tego, ze musiala sciagac pokarm do butelki i podawac malemu, bo on nie potrafil sam zlapac cyca i tym samym nie stymulowal laktacji:-(na szczescie udalo jej sie stymulowac laktatorem, ale mowila, ze to strasznie uciazliwe:no:
 
reklama
Co do nakładek to jedna z najbardziej nieudanych rzeczy z jakimi się spotkałam przy karmieniu pierwszej córki. Absolutnie nie polecam. Totalny bezużyteczny badziew:no:
 
Ja zaopatrzylam sie w nakladki i sprawdze na sobie, ale tez slyszalam takie opinie. Zobaczymy jak to bedzie, choc tez mam obawy. Panicznie boje sie poranionych sutkow :shocked2:
 
Na poranione sutki polecam maść Bephanthen. Sprawdził się też na odparzonej pupce mojej córki. Teraz też się zaopatrzyłam.A bólniestety będzie towarzyszył ale trzeba przeczekaći sutki się szybko przyzwyczajają. Tabasia dużo nie straciłaś ;-) Ale nie polecam.
 
Dlatego ja zastanawiam się nad muszlami, bo ich się używa nie do karmienia, tylko w przerwach, na popękane brodawki (jako ochrona brodawek)- muszle laktacyjne wentylowane- a muszle do zbierania pokarmu- jak sama nazwa wskazuje do zbierania mleka podczas karmienia z drugiej piersi.
W zestawie AVENTu są właśnie 2 wentylowane, 2 do pokarmu, 2 silikonowe nakładki.

Chociaż kusi mnie jeszcze jedna rzecz tylko te ceny:no::
Żelowy kompres na piersi Canpol Babies
 
Witajcie :)
tesciowa podlączyla mi neta :)
u nas ok :) złozylam lozeczko :) umylam je ladnie pieknie posciel wyprana wyprasowana i czekam tylko na materac :)) i bede juz sobie szykowac :))
posprzatałam i teraz moge "odpoczac" jezeli zabawe z mlodym mozna nazwac odpoczynkiem heheh :))

Czarnuszka, Ty jesteś jakaś super- kobieta, ja bym łóżeczka w życiu sama nie złożyła :-D
zresztą mój M. nie mógł się sam doczekać i jeszcze mnie odganiał ;-)

Ionka jakiego proszku uzywasz??? Ja kupilam Fairy non-bio i mam nadzieje, ze nie bedzie go uczulal. Do tego bardzo ladnie pachnie :happy2:

no kupiłam taki sam :-) w promocji był nawet, to tym bardziej się ucieszyłam :-) ale jeszcze nie używałam, bo miałam kilka dużych próbek loveli, więc na razie pojechałam na tym ;-)

dziś cos mi sie stało, usiedzieć nie mogę, poprałam, powieszałam, upiekłam ciasto, posprzątałam i dalej mnie nosi :-p i do tego tak mi okropnie gorąco, w domu 17 stopni, M. siedzi w swetrze i myśli o szlafroku, a ja latam w bluzce bez rękawów :happy2:

a co do sąsiadów, to ja moge narzekać tylko na ich głosne zachowanie: codziennie o 7 rano wychodzą do pracy walą drzwiami tak, że cały dom sie trzęsie... ale coś przeczuwam, że moja niunia odda im z nawiązką :cool2:
 
a u mnie bez nakladek to Jas nie wypilby ani kropli mojego mleka w szpitalu... W domu juz odciagalam, ale w szpitalu karmilam sposobem mieszanym - pierwszy glod zaspokajalam Bebikiem, a potem go na chwiel przystawialam - bez nakladki (z Aventu mialam - wersje normal) w ogole nie bylob yszans... nie wiem co z nakladkami zrobilam, wiec nabylam nowe i wlasanie je spakowalam do torby szpitalnej - nie otwieram opakowania bo jak nie beda potrzebne to sprzedam :-D A jak beda potrzebne to wyparze i juz :tak:

muszke sa dobre na pogryzione brodawki no i zbieraja mleko ktore kapie miedzy karmieniami. No ale zamaist muszli mozna miec te jednorazowe (lub wielorazowe) wkladki wkladki na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro
 
Zgadzam się że jednorazowe wkładki są najlepsze. Wypróbowałam dużo i zecydowanie polecam Johnsona w różowym opakowaniu w rossmanie są zawsze w opqakowaniu plus 20 szt. gratis. Siostra którakarmi skusiła się na inne i przyznaje ze szybko wróciła do johnson&johnson. A co do tych żelowych nakładek strata pieniędzy. Najlepsze są schłodzone liście kapusty ponakłuwane tak żeby sok delikatnie z nich wypłynął. Sok ten ma właściwości lecznicze i naprawde pomaga. Takie delikatnie schłodzone liście nakłada się na piersi na krótki kompres. To polecam na twarde piersi co dokucza dwie, kilka dób po porodzie i może doprowadzićdo zapalenia i gorączki. SPRAWDZONE i polecane przez położne:tak:
 
reklama
Do góry