reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

ja wlasnie wrocilam z wizyty u lekarza wszystko ok. zalozyl mi karte ciazy i kazal przyjsc za 4 tyg na usg. strasznie dlugo. wtedy bedzie 9 tyd.
u mnie juz kilka osob wie o ciazy a reszta w niedlugim czasie sie dowie.
sciskam
Widziałaś już bijące serduszko? Mi po południu lekarz powiedział, że założy mi kartę ciąży dopiero jak będzie widać serduszko.
Słyszałyście o tym, że od stycznia mogą zostać zlikwidowane becikowe dla "bogatych" (gdzie dochód na osobę w rodzinie wynosi 1000 zł)?
 
reklama
Mniam, też bym zjadła lody waniliowe, cytrynowe albo czekoladowe. Może warto zrobić jakieś fajne zapasy, wrzucić do zamrażalnika pudełka lodów, to i owo pochować w szafkach:-p Mnie to ciągnie do słodkiego:-) Może te nasze fasolki to dziewczynki?

Bardzo bym chciała aby była to córcia, ale poczekamy zobaczymy :) najważniejsze aby zdrowe :) a co do lodów muszę sobie zrobić zapas :)

O becikowym nic nie słyszałam, wiem tylko tyle, że aby je dostać trzeba mieć założoną kartę ciąży do 10 tc.
 
mirosia, wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek, oby dolegliwości ciążowe były jak najmniejsze i żeby maluszek ładnie rósł w brzuszku:-)
missiiss, fajnie mieć tak parkę za jednym razem. U mnie po sąsiedzku mieszka młode małżeństwo z bliźniakami i dzieciaczki są super. Fajnie się razem chowają:-)
 
nicole ciesze sie ze wszystko ok... czasem ci lekarze to tak na odpiernicz szukaja a potem nas strasza np moj wczesnije mowil ze nic nie widac i ze nie chce mnie przygnebiac i przedewszystkim klamac i ze moja beta nie musi mowic o ciazy... zal bylam na niego ze hoho!!! dwa dni pozniejj zrobil znow usg i widac bylo juz super i sie przyznal ze cos tam malutenkiego widzial ale nie chcial za wczesu mnie nakrecac.... no myslalm ze mu jaja urwe :wściekła/y: :-) z reszta moja reakcje mogly widziec dziewuszki na "staramy sie" poprostu horror ja urdowana ide a tam mi mowi ze to i tamto i wyszlam z placzem... no ale nie wazne niektorzy sa dupkami czy cipkami tkimi ze tylko panike nam sieja i nas denerwuja jakbysmy malo stresu nie mialy :happy: super ze wszystko ok !!!!!!!:-)

a co do becikowego to wlasnie slyszalam... niezle... w ogole ma to byc podzielone ze najmniej zamozni 2000 potem malo zamozni 1000 i zamozni nic... ale to panstwo jest dziwne :eek: a wlasnie a jak bede miala blizniaki to dostane podwojne becikowe jak cos??? boze ja sie zastanawiam czy ja dam rade z mezem zm pieniedzmi z dwoma dzieciaczkami jak za mieszkanie tysiaka z rachunkami place bbbrrrr masakra.... przydalo by sie becikowe 2x bo przynajmniej wozek blizniaczy bym kupila ktory kosztuje jak patrzylam na allegro 1900 zł :szok:
 
no napewno dwa dzieciaki na raz to super ale i jakie przeboje beda pewnie ja nie wiem jak damy rade jak moja znajoma urodzila blizniaki to tak sie narobila ze masakra mimo ze mama i siostra jej pomagaly... a mi nikt nie pomoze bede skazana na siebie i meza ktory jest kierownikiem co wiaze sie z tym ze musi byc praktycznie dzien w dzien w pracy :no: troche mam pietra nie powiem ze nie ;-)
 
a co do becikowego to wlasnie slyszalam... niezle... w ogole ma to byc podzielone ze najmniej zamozni 2000 potem malo zamozni 1000 i zamozni nic... ale to panstwo jest dziwne :eek: a wlasnie a jak bede miala blizniaki to dostane podwojne becikowe jak cos??? boze ja sie zastanawiam czy ja dam rade z mezem zm pieniedzmi z dwoma dzieciaczkami jak za mieszkanie tysiaka z rachunkami place bbbrrrr masakra.... przydalo by sie becikowe 2x bo przynajmniej wozek blizniaczy bym kupila ktory kosztuje jak patrzylam na allegro 1900 zł :szok:

myślę, że dostaniesz podwójnie w końcu to dwójeczka :) ja prócz becikowego z mężem, jesteśmy ubezpieczeni i dostaniemy także około 1000 zł na głowę, a po za tym jeszcze jest zapomoga rodzinna, czyli rodzinne na jedno dziecko miesięcznie 48 zł plus jednorazowo 1000 zł, więc może na dwójkę będzie 2000 tys., ale to wszystko trzeba się dowiadywać u siebie w mieście :)
 
ccaroline85 własnie ja tez jestem ubezpieczona w firmie gdzie tys daja za dzieciatko i kazalam mojemus ie tez ubezpieczyc zanim jeszcze nie jestesmy malzenstwem zeby nei zwietrzyli podstępu :-p moze i od nich sie uda wyciagnac po 2 tys na glowe albo chociaz po tysiaku i wszystko by sie juz kupilo na spokojnie i 2 lozeczka i wozek i foteliki dwa do auta i nosidełka dwa:szok::szok:........ no masakra ile wydatkow :eeka karmienie z cysterny mlecznej na dwa baty :laugh2: o szok !!!!!:-D
 
no napewno dwa dzieciaki na raz to super ale i jakie przeboje beda pewnie ja nie wiem jak damy rade jak moja znajoma urodzila blizniaki to tak sie narobila ze masakra mimo ze mama i siostra jej pomagaly... a mi nikt nie pomoze bede skazana na siebie i meza ktory jest kierownikiem co wiaze sie z tym ze musi byc praktycznie dzien w dzien w pracy :no: troche mam pietra nie powiem ze nie ;-)
Missiiss, najciężej to będzie przez ok. 4 m-ce, kiedy dzieciątka trzeba będzie przebierać co 2-3 godziny i karmić. Jak mój synek się urodził, to po 2 tygodniach miałam jedno marzenie - wyspać się:sorry:Później już jest fajniej:-) A takie becikowe to by się przydało, szczególnie jeżeli ma się urodzić pierwsze dziecko lub bliźniaki. Pieluszki, ubranka, kosmetyki, ewentualne dodatkowe płatne szczepienia sporo kosztują.
 
Hej Kochane:)
Mój mlody wreszcie spi.... :) wie mam czas aby tu wszystko poczytac i byc na bierząco..
co do kasy za dziecko to slyszlalam jak moja znajoma rozmawiala przez telefon i mowila ze slyszlaa ze daja 4 tysiace za urodzenie dziecka za jakas polise...niewiem gdzie ni8ewiem co i jak a jest teraz tez w ciazy wiec moze znajde cos w internecie :)

Ja to tez miałam smaki....np wczoraj wieczorem zjadlam prawie cala wielka paczek chipsów tych z biedronki .... wstyd sie przyznac....przeciez to takie nie zdrowe :((((( i znowu jestem spragniona soku pomaranczowego takiego z miązszem mmmmmmmmmmmmm pychotka :):):) zrobilam na obiad spaghetti bo miałam smaka ale potem odechcialo mi sie go jesc....fuj hihi. Zadzwoniloam do mamy sie pochwalic ze bede miala druga dzidzie i sie bardzo ucieszyla.... to mnie bardzo cieszy....
 
reklama
no z tymi szczepieniami to tez tak mysle.... w ogole ja z dolnego slaska jestem i zeby pojsc normalnie do osrodka to oni jecza zawsze ze tylko na ksiazeczke ubezpieczeniowa chodze bo jakas oni w opolskim rumowskie maja czy cos takiego w ogole ja mam takie cos zalozyc dziecku swpjemu czy co ... na szczescie jeszcze duzo czasu mam ale kompletnie nei mam pojecia chyba ze bedzie moglo chodzic na szczepienia do prywatnej przychodni w kotorej firma nam daje abonament... a cholera to wszystko wie... masakra ;-)

w ogole moj to mowi ze czuje ze beda dwie dziewczyki a ja mu wlasnie mowie ze ja czuje ze chlopcy beda :-D choc dziewuszki byly by slodkie ae potem na ich chlopakow to moj chyba dubeltowke sobie kupi :-D
 
Do góry