reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

wiolonczela, dzis malina ;-) kusisz tym calzone, najgorzej to ciasto zagnieść, ale przecież mam maszyne do chleba to mi się zagniecie i urośnie, więc może jutro zamiast tarty... :happy2:
co do pieczarek, to Olci nie daję.
przepis na tartę myszowata specjalnie dla Ciebie :-)
20dkg mąki, 10dkg zimnego masła, jajko, 3 łyżki lodowatej wody, szczypta soli= zagniatamy i do lodówki na 30 minut. w tym czasie podsmażamy pora pokrojonego w półtalarki, pieczarki w plasterkach, cebulę, paprykę, dodając oczywiście przyprawy wg uznania (sól, pieprz i ja oczywiście daje pietruszkę). wyciągamy ciasto z lodówki i wykładamy nim formę do tarty, dziabiemy widelcem ozdobne dziurki, żeby tarta nie urosła do góry. pieczemy 15minut w 180stopniach. w tym czasie robimy sosik: jajko, 2 żółtka, 100ml śmietany, sól i pieprz= bełtamy wszystko razem. na upieczone ciasto walimy farsz z pieczarek itp, na to sosik i zapiekamy, dopóki się góra nie zrumieni. ja jeszcze dawałam kozi ser, żeby był efekt kolorystyczny ;-)

a wiecie, co z Madzią? jakoś sie nie odzywała?
 
reklama
napisałam do Madzi sms - ale nie mam jeszcze odpowiedzi - dam znać jak dostanę

witam:)
ja dziś szaleję z przetworami - wczoraj zakupiłam maliny, fasolkę szparagową, pomidory , truskawki i winogrono - ale te dwa to do jedzenia :)
teraz puszczam sok z malin, potem obiad, upiekę biszkopt a potem fryzjer :) wieczorem pewnie fasolę będę robiła :)
miłego dzionka życzę :)

wiolonczela jak dziś nastrój? mam nadzieję że lepiej :)


Bebilon - Mleka, preparaty dla niemowląt i dzieci Bebilon prosimy o głosiki :) dziękujemy
 
ionka kusi mnie ta Twoja tarta, lubię tarty - najczęściej robię z porami i szynka - tylko mój M nie przepada za takimi potrawami, dla niego najlepiej codziennie schabowy z ziemniakami;-)
polusia Ty nasza mróweczko!
polka polusia zagłosowane:-)
wiolonczela jak tam humorek?

Hej!
Za mną ciężka noc - nie mogłam bardzo długo zasnać, a jak już się udało to często się budziłam:dry:Okazuje się, że M też nie za dobrze spał, a i Franio miał z godzinną przerwę, ale nie matudził tylko przewracał się z jednego na drugi bok po chyba godzinie wrzasnął mega wkurzony - dziwne bo to nie był płacz tylko jakby objaw irytacji brakiem snu;-)Po czym wlazł na M i zaraz zasnął...U nas też pięknie, upalnie wręcz...Zaraz drugie śniadanie i mam nadzieję drzemka. A ja muszę nas spakować bo ok 15 mamy wyjechać, a wracamy za tydzień w niedzielę:-)
Miłego dzionka:-)
 
Dziękuję kochane dziś ciut lepiej. Na obiad dzis zrobiłam pierogi z kapustą i grzybami do tego boczek z cebulka. Jutro pieczone skrzydełka z indyka z frytkami i surówką , pojutrze kotlety mielone , pisze jakby ktos miał ochote się zainsirować :)
Polusia udanych przetworów. myszowata miłego wypoczynku, ciekawe jakie zabawki przywieziesz.
U nas tez nocka koszmarna, mała płakała co chwilę, a ja spałam 4 godziny, może jakas pełnia, czy coś?
 
moje kochane dziewczyny pełnia jest 13 sierpnia - wiem bo po pełni rośnie najwięcej grzybów ;)

zrobiłam soczek malinowy - 39 butelek wyszło :) byłam też u fryzjera - jestem piękna :)

co do jadłospisu to może piszmy tutaj jakie plany mamy na obiadki - jak myślicie?

miłego wieczorku :)

myszowata baw się dobrze :)
 
reklama
myszowata udanego wypadu!

to ja tez dolaczam do tych, co zle spali w nocy, czekalam az Mlody sie obudzi chyba ;O, normalnie, nie wiem skad mnie tak naszlo....

a ja jutro chyba sie skusze na to ratatuj ;)
 
Do góry