reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

wrocilismy z zakupow. planowalismy kupic szafe na ciuchy (zapomnialam sie pochwalic ze ..uwaga ...WYPROWADZAMY SIE OD TESCIOW :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D tadaaaam. Mysle ze za jakies 3 tyg. A ze mamy na koncie wszystko dla dziecka i sami jestesmy wlasciecialmi lozka to doszismy do wniosku ze przydalo by sie cos na trzymanie naszych ciuchow:-). No ale nie bylo nic fajnego.

Zajrzalam oczywiscie do apteki. Przyszlamamusiu, tantum rosa jest w saszetkach i faktycznie cale opakowanie kosztuje dosc duzo, ale ja poprosilam o 4 saszetki zeby to wyprobowac.Chyba 12zl mnie to kosztowalo. Zabrano mi ulotke i teraz nie bardzo wiem jak mam to zrobic...gdzies juz czytalam ze mozna rozcienczyc w litrowej butelce z woda i dziobkiem i sobie psikac ale jakby co nie wiesz tego odemnie, musze sie rozejrzec po necie i znalezc sposob na to cholerstwo.
Kupilam tez te pieluchy'belli. matko jakie one ogromne ! :szok:

Poprosilam o spirytus 70% ale nie mieli. Cos wspomniala o gencjanie czy jakos tam. Znow musze poszperac zeby sie dowiedziec z czym to sie je.
Bylam pewna ze pojde i kupie i spokoj a pani mgr zaczela cos o rozwadnianiu... nie dla mnie.

Tantum Rosa rozpuszczasz w ok litrze gotowanej wody i moczysz pupcie 2 razy dziennie tak jest napisane na ulotce :) Nie smiejcie sie ale ja wynalazłam sposób na to bo pierw rozpusciłam w wannie to litr wody na wanne to nic i jak wesżłam to tak jakby nic nie było , potem spróbowałam w miednicy niestety tyłek mi sie tam nie miesci no to w koncu a wkcie desperacji rozuscilam w wanience dla nikosia a tam sie mieszcze hahaha :p:p i trzeba tak rzeby cały szew najlepiej sie zamoczył i mozna terz uzyc tamiej specjalnej gruszki do irygacji pochwy i wewnatrz tez zaaplikować :D
 
reklama
Witam
p.Mamusiau ,Iza to o te saszetki własnie chodzi ja tez rozpuszczam w litrze wody albo sie nia polewam albo rozpuszczam wlewam do specjalnej miski i sie podmywam.Przy wiekszych stanach zapalnych mam taka specjalna butelke z rurka nazywa sie irrygator i płucze sie wewnątrz.Niezbyt to miłe ale ulaga natychmiastowa.
Co do antykoncepji to ja własnie po tabletach miałam takie jazdy z infekcjami i zero ochoty na sex.Teraz po porodzie planuje wszczepic sobie implant antykoncepcyjny pod skóre.Wszczepaia sie kawałek plastiku wielkosci zapałki pod skóre od wewnatrznej strony ramienia.Podobno ma tylko 1hormon mozna przy nim karmic i najwazniejsze spokój na 3lata.29mam spotkanie z midwife wiec popytam dokładnie MrsF słyszałas moze cos wiecej o tej metodzie????
Witam nowe MARCÓWECZKI:-):-):-)
Cos jeszcze chciałam napisac ale tyle tego ze znowu zapomniałam
Miłego dnia.............
 
Weronika moim zdaniem niesprawiedliwie oceniasz ginów bo oni nie sa Bogami zeby dokladnie powiedziec kiedy urodzi sie dzidzi wszystkoz ależy od natury dziecka itd;-) gdyby wiedzieli napewno by ci powiedzieli co do dnia i godziny;-)
przeciez wiesz na jakiej zasadzie obliczaja termin porodu i on jest przypuszczalny plus/minus 2 tyg

Tak, wiem Mrowa, ale jak Was czytam i z takim żalem mówicie że to ma być już a nie jest to mnie dialbi biorą bo mi Was po prostu szkoda że się tym stresujecie!

A z innej beczki, to mężul będzie w tym tyg (albo w następnym) szedł krew oddać. Tak więc to aktualne z Twoją mamą? On ma coś powiedzieć, wziąć jakiś papier???

PrzyszłaMamusiu - u nas też można kupić pojedyncze saszetki i kosztują coś 3 zł z grosikami, na razie kupiłam 3szt, ale zawsze można dokupić :tak:

Iza&Marcin
- to super, na pewno cieszysz strasznie z przeprowadzki!! :-D Zresztą kto by się nie cieszył, wreszcie z dala od teściów :-D:-D:-D
A z tym spirytusem to podobno (nie jestem pewna) nie ma 70% tylko trzeba rozcieńczyć. A gencjany nie polecam (tak mówili na SzR) bo brudzi ciuszki.

Kasia - nie mam pojęcia, ale chyba najprościej byłoby Ci tam zadzwonić i zapytać, czego w ciu... walą! W końcu łaski nie robią!

Ja też miałam przygodę z ostatnią wypłatą, bo w papierach mam wpisaną najniższą krajową (czyli coś 713zł czy jakoś tak). No a od stycznia podnieśli na 840 ileś, a jak przyszło 10-tego do wypłaty to księgowa coś ściemniła że ja mam brać po staremu :angry: Ale jak to mężul usłyszał to się wściekł i zadzwonił do ZUS-u a później do księgowej ...... o i okazało się że mają mi dopłacić 110zł bo się "jakiś błąd wkradł" :baffled::wściekła/y: Szlak ich trafił! Może 110 dla niektórych to nie dużo, ale dlaczego mam im to darować, lepiej coś córci kupić :-)
 
Co do spirytusu 70%to tesciwa próbowała mi go kupic była w kilku aptekach i babki wielkie oczy robiły ze nigdy nie miały takiego.Tak wiec dostałm 2 butelki gencjany wlasnie i spiryt 95%do rozcienczania 1kieliszek spirytu na 2 wody tak mam to robic.Ale juz zgłupiałam bo tutaj podobno nie uzywa sie ani spirytu ani gencjany tylko przegotowanej wody i pepek odpada juz nawet po tygodniu. Bądz tu mądry...:baffled::confused:
Iza zapomniałam pogratulowac wyprowadzki niz tak nie cieszy jak własne mieszkanko
 
Weronika teraz to ja sie boje tego przyrostu wagi podwójnego widzenia..zrobie tak , że wykupie i spróbuje jak bedzie zle to po tych trzech miesiacach przejde na co innego bo to ze zanika miesiazka to tam nic bo i tak jak sie karmi to nie predko podopno powraca.
 

Załączniki

  • DSCF0137.JPG
    DSCF0137.JPG
    44,2 KB · Wyświetleń: 60
Sabincia - ale Nikodem śliczny :-) a jaki włochaty :-D pielęgniarki napakowały mu chyba że 3 pieluchy taki on duży :-)

A co do tego zastrzyku, to chyba najbardziej o ten przyrost wagi się boję bo i tak jestem kawał baby :zawstydzona/y:
 
reklama
Sabincia gratuluję!!!!Super jak już będziecie mogli wyjść do domciu.No i na zdjęciu chłop jak się patrzy!!!!!I już nie na różowo:-):-)
Widzę,że jutro dzień GINA -ja też mam wizytę i dowiem się wreszcie jak ta moja mała przybiera i na co mam się szykować(sn czy cc).
 
Do góry