reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Sabincia - milion razy mi łam zapytać i cały czas zapominam :szok: Powiedz coś więcej o tym zastrzyku anty... Bo coś mi się o uszy obiło ale szczegółów nie znam. Płaciłaś za niego? Ginka Ci to poleciła czy jak?

Weronika tak dostałem recepte i musze wykupic niestety jeszcze nie kupiłam i nie wiem ile dokładnie kosztuje ale działa to na takiej zasadzie ze dostajesz zastrzyk domięsniowo zaczyna działać po 5 dniach pierwsza dawka no i 12 tygodni masz spokój potem muszisz isc znow do gin po recepte a zastrzyk dostajesz kartke ze masz przepisany taki zastrzyk i prosisz o jego wykonanie i w kazdej przychodzi Ci to zrobią. A zastrzyk dlatego , ze jest po pierwsze bezpieczny dla kobiet karmiacych. Po drugie jest wygodniejszy bo nie trzeba ciagle pamietac o tabletce . A po trzecie jest w skali procentowej najbardziej skuteczny .
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Mam chwilkę bo jestem w kafejce w Wawie.
Podpisaliśmy dziś kredyt, muszę jeszcze załatwić do niego ubezpieczenie i wpis w sądzie i zaczynamy budowę :-):-):-)
Powoli się ogarniam i dopiero dziś odespałam to całe pakowanie i przeprowadzkę :baffled:. Akurat załapałam się na strasznie kiepskie, zaśnieżone i zabłocone drogi (i prowadziłam 5 godzin) ale było luźno na drodze więc ok.
Trochę się wczoraj jednak roztkwiliłam nad sobą, że wyprowadziliśmy się z tamtego mieszkanka i już nic nie będzie tak samo... :-:)sorry2: - że małżon będzie mieszkał 240 km od nas... :-:)-(. No ale trudno - połowa rodzin wojskowych tak mieszka...

Przejrzałam co nieco główny i widzę, że cały czas tu o porodach a mnie jakby to nie dotyczy, hahahahaaha - mam jeszcze tak daleko (no, chociaż w sumie to Sabincia miała termin na ten sam dzień co ja:confused:)

Trzymajcie się , papapaapap!!! Buziory dla Was wszystkich! :tak:
 
Wiecie, ja tych wszystkich Ginów to bym w dooope kopła! Narobią nadziei a Wy na walizach siedzicie pod drzwiami i z każdym dniem bez objawów łapiecie doła! :angry:
Mi Ginka powiedziała że nie mam sie co stresować i się nie stresuje, jak przyjdzie czas to przyjdzie :blink:
 
Dzięki Sabincia za odp. to napisz ile kosztuje jak już wykupisz tą receptę :tak:

Witamy Ninja w naszych skromnych progach! I zaglądaj częściej (o ile to możliwe) :-D
 
Weronika! swieta prawda!!!

co do tego zastrzyku co dostala Sabincia mysle ze chodzi o Depo Provere. Mi juz kiedys proponowano ten rodzaj antykoncepcji. Kupilam nawet, ale po przeczytaniu ulotki i forum na ten temat przestraszylam sie. Za duzo skutkow ubocznych. Pomimo ze na ulotkach od pigulek tez sa skutki uboczne ale nie takie straszne jak na tym zastrzyku. Ale to pewnie kwestia organizmu kobiety, ja bylam na dianie 35 i bede chciala do niej wrocic po karmieniu... a na czas karmienia jeszcze nie wiem.
 
Wiecie, ja tych wszystkich Ginów to bym w dooope kopła! Narobią nadziei a Wy na walizach siedzicie pod drzwiami i z każdym dniem bez objawów łapiecie doła! :angry:
Mi Ginka powiedziała że nie mam sie co stresować i się nie stresuje, jak przyjdzie czas to przyjdzie :blink:
Weronika moim zdaniem niesprawiedliwie oceniasz ginów bo oni nie sa Bogami zeby dokladnie powiedziec kiedy urodzi sie dzidzi wszystkoz ależy od natury dziecka itd;-) gdyby wiedzieli napewno by ci powiedzieli co do dnia i godziny;-)
przeciez wiesz na jakiej zasadzie obliczaja termin porodu i on jest przypuszczalny plus/minus 2 tyg
 
ja już nie wiem co wymyślać:baffled: w sobotę zrobiłam generalne porządki nawet w szafach i teraz nie mam co robić:-D. Wpadła do mnie siostra na 3 godzinki to sobie pogadałyśmy:-).
mrowa- a skoro ty masz mieć cc to musisz czekać na skurcze itp:confused:
Ja jutro znowu na badania i pierwszy raz na KTG (nie licząc tego awaryjnego na izbie przyjęć).
Dziewczyny orientujecie się w tych skrótach:confused:, bo mi się to myli: HBs, WR?
Sim77- no to jedziemy na tym samym wózku:-D:-D. Siedzenie jak na bombie:-D.
Sabincia- o to ciekawe, nie słyszałam o takim zastrzyku. Muszę podpytać moją ginkę, bo faktycznie wydaje się bo być wygodne. Chociaż ja przed ciążą nie stosowałam ani tabletek ani plasterków.
Iza - to fajnie, że już lepiej:tak:. Ja dziś byłam w aptece i przy okazji zapytałam o tantum rosa i nie wiedziałam, że jest on w saszetkach a nie jest to płyn:confused:. Pomyślałam, że nie będę kupowała ale was podpytam czy to jest to? I drogie to jest bo ok.35zeta:confused:.

Ale dużo dziewczyn już się nie udziela:zawstydzona/y: ciekawe co z nimi:confused:. Cicha, Telma, Kindzia, Milla29, samina, Ibolya gdzie wy się podziewacie??

No i ciekawe jak tam sobie radzi darina?

O ninja super, że dopadłaś neta:-D. Powodzonka w załatwianiu :-):-):-). Współczuję ci trochę tej biurokracji i załatwiania (szczególnie w sądzie hipotecznym...uhhh ile godzin tam spędziłam, ale służbowo -z pracy-badanie KW klientów MASAKRA:baffled: ile tam się czeka).
 
Kobietki!!!
A propo antykoncepcji, to są tez takie tabletki, które mozna brać i karmić dzieciątko piersia :tak:. Moja kolezanka brała,ale nazwy nie pamietam. Na pewno ginekolog wie i jak ktoś wykazuje chęc, to nie ma problemów z przepisaniem:-D.
Ja na pewno nad tym pomyśle, albo coś innego mi gin zaproponuje:tak:.
 
Mrowa masz rację, pewności nie ma co do przyspieszonego terminu porodu ale i tak te 3 tyg. które pozostały z jednej strony mnie stresuja a z drugiej baaaardzo cieszą:-):tak:

Przyszła Mamusiu ja kupiłam własnie te saszetki (bo podobno to o nie chodziło) i rzeczywiście całe opakowanie jest cholernie drogie ale u nas sprzedają pojedyncze saszetki - na razie wzięłam 4, jak będe jeszcze potrzebowac to wysle męża po następną dostawę;-)
 
reklama
wrocilismy z zakupow. planowalismy kupic szafe na ciuchy (zapomnialam sie pochwalic ze ..uwaga ...WYPROWADZAMY SIE OD TESCIOW :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D tadaaaam. Mysle ze za jakies 3 tyg. A ze mamy na koncie wszystko dla dziecka i sami jestesmy wlasciecialmi lozka to doszismy do wniosku ze przydalo by sie cos na trzymanie naszych ciuchow:-). No ale nie bylo nic fajnego.

Zajrzalam oczywiscie do apteki. Przyszlamamusiu, tantum rosa jest w saszetkach i faktycznie cale opakowanie kosztuje dosc duzo, ale ja poprosilam o 4 saszetki zeby to wyprobowac.Chyba 12zl mnie to kosztowalo. Zabrano mi ulotke i teraz nie bardzo wiem jak mam to zrobic...gdzies juz czytalam ze mozna rozcienczyc w litrowej butelce z woda i dziobkiem i sobie psikac ale jakby co nie wiesz tego odemnie, musze sie rozejrzec po necie i znalezc sposob na to cholerstwo.
Kupilam tez te pieluchy'belli. matko jakie one ogromne ! :szok:

Poprosilam o spirytus 70% ale nie mieli. Cos wspomniala o gencjanie czy jakos tam. Znow musze poszperac zeby sie dowiedziec z czym to sie je.
Bylam pewna ze pojde i kupie i spokoj a pani mgr zaczela cos o rozwadnianiu... nie dla mnie.
 
Do góry