reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

a ja z pytankiem z innej beczki:confused:
ostatnią wypłątę z pracy dostałam w grudniu (zawsze mamy na koniec miesiąca) a w styczniu powinni mi przesłać juz z ZUSu (firma poniżej 20 osób) i nic...:wściekła/y:
nie wiecie może jak długo będe czekać na kaskę:confused: no i czy teraz jak przyślą to od razu za styczeń i luty i czy zaczną tylko od zaległej:confused:
juz się wkurzam bo trzeba jeszcze trochę dokupic a kasy jak nie ma tak nie ma -- mają to głęboko w d.... :wściekła/y::angry:
 
reklama
No niestety niewiem jak to jest kasiu,ale przedzwoń może do ZUS-u.powinni ci cos powiedzieć na ten temat...
Co do terminów to faktycznie było by za super jakbysmy wiedziały dokładnie dzień..w którym sie rozdwoimy..Nawet wczoraj mój piotrek stwierdził,że tak to juz jest..nie wiedomo do końca kiedy sie poczęło..i kiedy sie urodzi...No ale wiadomo że nie nie będziemy chodzić w ciąży jak słonice:-D!
..i całe szcęście! bo bym tyle nie dała rady:-D:-D
 
kasia_s, ja jestem na zwolnieniu od połowy listopada a pierwsze pieniądze z ZUSu dostałam jakoś w połowie stycznia i od razu za 2 zwolnienia. Za następne zwolnienie już szybciej dostałam i czekam na kolejne.

Jak stosować tatum rosa?
Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 0,5-1 litrze przegotowanej wody
w połogu: zewnętrznie do przemywania krocza od 1 do 2 razy na dobę


Ja zaraz zmykam do sklepu. Muszę w końcu kupić coś dla Przemka od dzidziusia. A potem idziemy do banku podpisać umowę kredytową. Dzisiaj mam wrażenie, że mój brzuch waży 100 kg. Normalnie mam problem żeby nie chodzić jak kaczka.
 
kasiu mnie ostatnio ZUS się spóżnił 3 tyg.z wypłatą,ale jak już przyszła kasa to wyrównali wszystko razem,dostałam łacznie do tego dnia w którym przyszedł listonosz
PrzyszłaMamusiu HBs to antygen żółtaczki typu B-ja teraz robiłam to badanie właśnie.
Iza gratuluję przeprowadzki-nawet jakbyscie mieli ciuchy w worach trzymać to zawsze lepiej jak się mieszka samemu-przynajmniej ja tak myślę
A co do Tantum Rosa to ja jedną taką saszetkę rozpuszczałam w w litrze wody i polewałam się tu i ówdzie:-)
 
Witam nowe marcoweczki!!!!

U was snieznie dzisiaj a u mnie deszcz i wiatr, nawet sie nie chce wychodzic. No i nie wychodzila bym gdyby nie to ze musze z psami do weterynarza jechac.

Widze ze skurczyki przeszly dziewczynom. U mnie tez jak narazie nic. Jutro wizyta u ginki wiec zobacze czy dzieje sie tam cos czy nie.
 
Kasik najlepiej zadzwoń do ZUS-u i wyspowiadaj ich;-) ale oni maja od dostarczenia zwolnienia miesiac na wysłanie kasy:baffled: ja odkąd przesżłam na zasiłek rehabilitacyjny tez niewidziałm kasy dzwoniłam i mówili ze to zależy jak ja sie z nimi rozliczam bo prowadze działalnośc ale ja niewiedziałm bo tym wszystkim zajmuje sie ksiegowy. ale napewno ci ta kasa nie przepadnie wyrownaja;-)
Przyszła mamusiu nie czekam na skurcze tylko na rozwarcie:tak::baffled:
Giza to szczęsliwego podpisania umowu\y na bardzo korzystnych warunkach;-)
 
Witam kobietki :):) z tego co czytam,to też niektóre kobietki czekają za kasa? J wniosek złożyłam dosc pozno bo ok 22 stycznia i nadal czekam na decyzje i chyba na marcowa wypłatę nie mam co liczyć :( A jak smopoczucie u was :) Mnie cos podbrzusze boli :(
 
Alez tu cudowna pogoda, az nie chce sie w domku siedziec i sprzatac! takie sloneczko jak w tamtym tygodniu tylko troche zimniej :-)

MrsF niesamowite miałaś to pożegnanie w pracy:-) i zazdroszczę ci, że będziesz mogła tak długo zostać z maluszkiem w domku.. u nas przysługuje 16 tygodni przy pierwszym i 20 przy każdym kolejnym dziecku..jeśli sa problemy to w czasie ciąży jest 100% płatne L4.. i to tyle.. i donieś nam jaki samochodzik wybierzesz:-)

No mam niby prawo do pelno platnego 1,5 roku ale raczej planuje powrot do pracki po chyba 9 miesiacach bo juz nawet teraz troche tesknie..(obudzilam sie o 6 rano z rozsadzajaca energia) :sorry2: ale pewnie jak maluszek sie pojawi to zmienie zdanie ze 100 razy. Podrzucilam do pracy czekoladki i ciasteczka i wyslalam email z podziekowaniem za te slodkie prezenciki.

Co do samochodziku to jeszcze nic nie wiem wiec jak wroce od gina wieczorem to zaczne serfowac po necie zeby sie czegos nauczyc. Ktos moze jakis rodzinny poleci?

Asze, dopiero doczytalam! ale mialas przygode! ale chyba rzeczywiscie lepiej jak jeszcze posiedzi dluzej, chociaz od 37-go tyg to juz chyba dziecko dojrzale :confused: I jak teraz sie czujesz, jakie skurcze jak czop juz odszedl?

Kasia_s, ja tez mam bole okresowe ale od czasu do czasu i to zazwyczaj wieczorem jak sie poloze albo jak sie odwodnie. Z ZUS'em niestety nie pomoge bo wyjechalam z PL zanim cokolwiek o ZUS'ie musialam wiedziec.

Sabincia, i jak tam u Nikosia dzisiaj?

Mrowa, napewno juz pisalas ale ja przegapilam - dlaczego musisz miec CC?
Margolka11, Kornelia33 i JoannaL, witajcie i zagladajcie czesciej! :-)

Lece troche ogarnac domek i do gina!
 
Weronika! swieta prawda!!!

co do tego zastrzyku co dostala Sabincia mysle ze chodzi o Depo Provere. Mi juz kiedys proponowano ten rodzaj antykoncepcji. Kupilam nawet, ale po przeczytaniu ulotki i forum na ten temat przestraszylam sie. Za duzo skutkow ubocznych. Pomimo ze na ulotkach od pigulek tez sa skutki uboczne ale nie takie straszne jak na tym zastrzyku. Ale to pewnie kwestia organizmu kobiety, ja bylam na dianie 35 i bede chciala do niej wrocic po karmieniu... a na czas karmienia jeszcze nie wiem.
Tak o to chodzi dokładnie tak to napisz ile to kosztuje jak mozesz i jakie te skutki uboczne bo zaczynam sie martwic...:shocked2:
 
reklama
Mrowa masz rację, pewności nie ma co do przyspieszonego terminu porodu ale i tak te 3 tyg. które pozostały z jednej strony mnie stresuja a z drugiej baaaardzo cieszą:-):tak:

Przyszła Mamusiu ja kupiłam własnie te saszetki (bo podobno to o nie chodziło) i rzeczywiście całe opakowanie jest cholernie drogie ale u nas sprzedają pojedyncze saszetki - na razie wzięłam 4, jak będe jeszcze potrzebowac to wysle męża po następną dostawę;-)
Co do tantum rosa to 4 saszetki nic nie dadza... ja po 2 całych paczkach byłam u gin i dalej kazała jeszcze przez tydzien sie moczyc rano i wieczorem....
 
Do góry