reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

reklama
Cos mi sie wydaje ze bendzie u nas troche lutowek

Telma- Gratuluje coreczki

Ninjacorps- Dzieki za przepis wyprubuje go w piatek :-)

Ja mam dobry przepis na tiramisu juz go robilam pare razy i wszystkim bardzo smakuje.
Przepis na Tiramisu:
Biszkopty
Ser Mascarpone 3-4 pudelka (zalezy jakie pudelka ja uwywalam takie gdzies wielkosci jak kostka masla)
Kakao (tylko troche trezba zeby posypac ciasto)
Kawa
Bta Smietana
6 zoltek
6 lyzek cukru
4 lyzki amaretto (lub moze byc jakis inny likier kawowy albo czekoladowy)


Zoltka utrzec mikserem przez 8-10 minut.
Dodac cukier i jeszcze chwile ucierac.
Do zoltek dodac ser mascarpone i miksowac minute.
Bita smietane utrzec mikserem z 1 smietana
Dodac do zoltek i sera i ucierac chwile mikserem az wszystko sie polaczy.

Kawe rozpuscic (poczekac az wystygnie) dodac do kawy amaretto.
Biszkopty wylorzyc na blache do pieczenia i lekko polac kawa (tylko nie zaduzo zeby sie nie rozmokly)
Na biszkopty wylac polowe masy posypac lekko kakaem. Poukladac na to biszkopty zamoczone w kawie. I reszte masy wylac na gure i posypac kakaem.
I to musi w lodowce pare godzin stac to najlepiej jak sie zrobi wieczorem i na rano jest dobre. Przynajmniej 5 godzin musi byc w lodowce.
 
Ninja gratulacje studniówki!!!:-):-):-D:-D
Od wczoraj tyle napisałyście, że szok po prostu:szok::szok:. od tego czytania przepisów zrobiłam sie głodna a wieczorem nie mogę jeść ( zgaga ):wściekła/y:
Co do golenia to ja mogę tylko wosk, no i teraz jest z tym kiepsko bo nie chodzę, jakoś radzę sobie nozyczkami żeby nie zarosnąć, bo niestety zadnej maszynki - od razu mam zapalenie mieszków włosowych a to okropieństwo:wściekła/y::wściekła/y:
 
Dziewczyny, rano muszę wyjechać już do Wawy (mam do pozałatwiania dużo pierdół z papierzyskami do budowy i załatwianie kredytu, więc już zostanę tam na Święta, potem jeszcze do teściów do Częstochowy i wracam chyba 29.12. Nie wiem, czy będę miała dostęp do netu,
Więc:
Życzę Waszym rodzinom tego, czego zawsze się życzy z okazji Świąt, ale przede wszystkim życzę właśnie Wam, by wasze dzieci rodziły się zdrowiutkie i w terminie, by każde z nich było najładniejsze, najmądrzejsze i najkochańsze, by dawały tym z Was, które są już mamami, takie samo szczęście jak Wasze starsze dzieci, a tym z Was, które oczekują pierwszego dzieciątka - szczęście jakiego nie mogłyście sobie dotąd wyobrazić...

(Aż mi łezki napłynęły, bo tego samego życzę sobie) :sorry2:
 
ninja... i mnie łezka sie woku zakręciła - kochana skoro wszytskie zyczymy sobie tego co ty napisałaś to mnie pozostaje tylko sie dołaczyc:sorry2:WESOŁYCH ŚWIĄT WIOLA!!!!:tak::-):happy2:
 
Ninja i Tobie również tego samego - tak pięknie to napisałaś, że chyba wszystkie będziemy podpisywać się pod tymi życzeniami:-):-) no i jeszcze gratuluję 100-dniówki!!
Telma długaśno cię nie było, dobrze, że wróciłaś i gratuluję córci!!
Mamma80 i Przyszłamamusiu zdrówka, zdrówka i odpoczywajcie dużo!! Mam nadzieję, że do was nie dołączę, bo boję się jak Filipek przyjmie połączenie sałatki owocowej i swojskiej kiełbasy, które mu wieczorkiem zafundowałam:no: Narazie strasznie kopie, ale może mu smakowało:-):-)
 
reklama
Do góry