reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

ninja- jak ty znalazłaś marcówki 2007? Aby nas znaleźć i się dopisać to będziemy musiały szukać: szkoły->znajdź szkoły czy znajomi->szukaj znajomych?

Wioletta999- lista marcóweczek jest na wątku marzec 2008 i tam są też inne wątki np. maluszkowe zakupy czy poznajmy się... A tak w i ogóle to WITAJ cieszymy się, że jesteś z nami:-).

Dziewczyny mam pytanie...co myślicie o przekłuwaniu maluszkom (oczywiście córeczkom;-)) uszu? Bo weszłam na forum gazety i zobaczyłam, że to jest strasznie kontrowersyjny temat:confused:(nie wiedzieć czemu?). Ja zawsze marzyłam, że jak będę mieć córeńkę to jej przekłuję uszy (sama też miałam przekłute bardzo wcześnie). I zastanawiam się od którego m-ca najlepiej i jakie kolczyki wybrać. Mrowa- twoja Amelcia chyba ma już przekłute uszka?
ja od razu szczerze mówie że jestem rpzeciwna - co innego jak dziecko ma dwa czy trzy latka ale nie tak ja ja widziałam swego czasu w autobusie - dziecko jeszcze nei siedziałao porzędnie i pluło sie po brodzie ale kolczyki w uszkach sie świeciły... dla mnie to głupie (sorry jesli urażam w tym momencie kogoś) bo nie widze w tym sensu a dziecku neiwygodnie leżęc na boku jak przypuszczam - sama spie bez:dry:
 
reklama
Wioletta999- zgadza się będę mieć córeczkę i dowiedziałam sie o tym podczas usg (trójwymiarowego) też w 21tc ale w tamtym tyg.czyli byłam w 29tc (dodatkowo) zafundowaliśmy sobie ponoiwnie usg (też 3/4D) i potwierdziło się, że na 100% będzie córeńka:-):-).
Widzę, że jesteś z W-wy to mogę ci dać namiar na super lekarza co robi właśnie to usg 3/4d (jeżeli go jeszcze nie robiliście)...tylko jest to na Zaciszu(nie wiem czy ci pasuje). Ja ostatnio dostałam 20min filmik+ 24zdjęcia z usg. A gdzie planujesz rodzić?
 
Dziewczyny, ta klasa będzie utworzona w ciągu 2 dni - tak mi odpisali. Fakt, że nie będzie jej można znaleźć przez wpisanie" marzec 2008". No i musiałam ją utworzyć w jakimś mieście (nie było można bez miasta) to wpisałam Warszawę. Więc myślę, że będzie można szukać tak:
Warszawa - inne - marzec 2008

Zresztą jak będzie utworzona to sprawdzę dokładnie i dam znać. :tak:

PrzyszłaMamusia - co do kolczyków, to sorki, ale mam bardzo radykalne zdanie :sorry2: Uważam, że przekłuć uszy to można 4-latce, jak jej się wytłumaczy a ona się zgodzi....
Poza tym widziałam takie ok. roczne dziecko z przekłutymi uszami i pięknymi loczkami, które zahaczały o te kolczyki a ono płakało strasznie i nie rozumiejąc, dlaczego uszki bolą samo się jeszcze szarpało za te uszki :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ale w końcu wielu ludzi tak robi, więc uważam również , że jest to indywidualna sprawa . :tak:
 
PrzyszłaMamusiu - faktycznie kontrowersyjny temat z tymi kolczykami.
Ja podzielam zdanie Ninji - też chyba swojej małej przekłuje ale jak już będzie starsza (ze 3-4 latka) Kiedyś sama miałam w jednym uchu 4 dziury, a teraz chodzę bez - jakoś się odzwyczaiłam. Zresztą mi zawsze przeszkadzały i nosiłam jak najmniejsze.

Szwagierka przekłuła uszy córce a i co z tego jak żadnych kolczyków nie chce nosić (a ma już pannica 9 lat)
 
Czesc dziewczyny.Widze ze faktycznie kontrowersyjny temat poruszacie.Ja całkowicie podzielam zdanie niekat. Uwazam ,ze kolczyki przeszkadzaja takiemu maluszkow.Pozniej ok. ostatnio poznałam laske ,która ma 7miesieczna córeczke.Przebija uszka u kosmetyczki i mała miała jakąs infekcje 2tyg sie meczyła uszka ja szczypały i ropiały mimo iz przemywała jej spirytusem salicynowym(straszny ból dla maluszka) Dla mnie głupota w tak wczesnym wieku, a jak juz widze małego chłopca z kolczykiem to mnie az trzesie.Ale to juz jak kto lubi.
 
Przyszła mamusiu ja przebijałam uszy Meli jak miała 1,5 roczku bo wcześniej jakoś nie mogłam sie przemóc bo uważałam ze jej moze to przeszkadzac w lezeniu/spaniu ;-) i przez długi czas chodziła tylko w tych co sie przekuwa pistoletem a zmieniłam je na inne chyba po 6 miesiacach an zapiecie angielskie ale długo w nich nie pochodziła bo jednego zgubila :dry: i teraz znów kupiłam ale takie na zwykłe zapiecie i te sie trzymaja:tak::-)
takiemu maluszkowi to jak pisze neiz decydowała bym sie ale rocznemu czy starszemu czemu nei w końcu to ozdoba
wiem ze w Hiszpani w Madrycie moi znajomi maja córke i ona nie miała kolczyków to choć była ubrana na różowo to mówili ze ładny chłopczyk:confused::baffled: bo nei miała kolczyków właśnei
tam sie rpzebija dzieciom zaraz po urodzeniu;-)
ale niech każdy robi ajk chce mnie to nei przeszkadza
 
ja jeszcze nie myślałam nad kolczyki dla mojej córci a tu już takie tematy :-)
jak skończy trzy latka pomyślimy i to też nie jakieś wiszące żeby nie przeszkadzały
ja osobiście miałam przekłuwane uszy jak miałam 3 latka kiedyś nie było tak jak teraz pik i po bólu pierwsze ucho jakoś poszło przy drugim płakałam ale dumnie paradowałam z kolczykami:-D

ja jutro wybieram się na usg nie mogę się już doczekać aż znów ją zobaczę



 
reklama
Do góry