reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Cześć Dziewczyny!

Nie można sobie pozwolić na jeden dzień niezaglądania, bo później z zaległości nie mogę wyjść:-D:-D.
U mnie średnio ciekawie się dzieje:-(...mężuś wczoraj się zwolnił z pracy, bo go grypa zaczęła łamać i leżał wczoraj od południa i dziś już zdecydowanie lepiej:tak:. Wczoraj mu nawet bańki bezogniowe postawiłam, bo go łamało w kościach...dziś już żadnych objawów :tak:. Ale za to mnie wczoraj wieczorem połamało i dziś chodzę jak kaleka:wściekła/y:. Jak oglądaliśmy wczoraj film to siedziałam skrzywiona na łóżku a później już nie mogłam się wyprostować:wściekła/y::wściekła/y:.
Dziś pomogła trochę poranna gimnastyka na piłce i kocie grzbiety, ale i tak mnie boli:-(. Mam nadzieję, że przejdzie:dry:.

Co do siary to też mi leciała(od początku piątego miesiąca) ale teraz to sporadycznie. Ale po porodzie też leci jeszcze siara i wtedy podobno będzie najbardziej wartościowa dla dziecka. Także to, że leci ona teraz to nic, bo ona i tak nie ma wartości i nie znaczy to, że to źle dla dziecka, bo nie będzie mieć po porodzie (czytałam o tym i konsultowałam dodatkowo z lekarzem).

Natomiast co do ciągnięcia brzucha...to też tak miałam. Miałam wrażenie, że mi dzidziuś sie opuścił i zaraz wyleci...ale jak sie położyłam to mi przechodziło. Moja gin powiedziała, że tak mogą objawiać sie też skurcze braxtona i kazała wtedy brac nospe na rozkurczenie.

ninja- zaczynasz szkołę w Lęborku? to nie przenosisz się jeszcze do Wawy?

pozdrowionka!!!
 
reklama
PrzyszłaMamusiu - małżona cały czas wstrzymują z przeniesieniem, więc zdecydowałam się na zaczęcie szkoły tutaj, żeby nie okazało się, że będzie za późno :-D. Najwyżej nie dokończę...
A mieliśmy przeprowadzić się w październiku... :dry:
 
opoza tym doris mozliwe ze masz po prostu mniej wraziwa macicę.niektóre kobiety długo nei czuja ruchów dopeiro jak zaczyna im brzuch skakać wiedzą że dziecko kopie...:tak:;-):-pznam osobiscie taka jedną:happy:

To znasz drugą, niestety. Irenki nieraz nie czułam przez kilka dni, odchodziłam od zmysłów. Ten maluch kopie, a jakże, ale czuję go jak się położe albo usiądę spokojnie, inaczej w ogóle. I juz nie wiem, czy mam leniwe dzieci czy sama jestem jakaś gruboskórna ;)
 
Kasia_s - napisz proszę co bierzesz na to przeziębienie i czy byłaś skonsultować ewentualne leki z ginem. Mnie wczoraj bolało gardło, a dziś mam już katar. Na gardło biorę tantum verde, a rano będę musiała skoczyć do apteki po coś na przeziębienie.

Znowu nie moge spać, ale tym razem to przez gardło i katar.

Monika A leki na przeziębienie konsultowałam najpierw z lekarzem rodzinnym a później z moim ginem, a brałam następujące leki:
- vicefar 500 czyli zwykła wit. C tylko że tańsza :tak:raz dziennie po 2 tabl. (1000 mg)
- calcium 300 mg z wit C 3razy po 1 tabl.
i to była podstawa ale jak mi się pogorszyło to lekarz zalecił jeszcze:
- hascosept w aerozolu 5 x dziennie do gardła (to to samo co tantum verde ale powiedział że tańsze a działa tak samo):tak:
- dolicoccil 1000 2 x 1 tabl. (to takie granulki trzymasz pod językiem do rozpuszczenia, bardzo słodziutkie i dobre;-))
- sinupret 3 x 2 tabl.
 
Hello:-) wieczorowo.Widze fajny temat poruszacie.Moja dzidzia bryka juz jak szalona.Wydaje mi sie ze zmajstrowalismy ja wg mojego terminu,a nie pani gin(2tyg wcxzesniej)Budzi mnie rano kopami miedzy 7 a 7.30 najczesciej (jakos od tygodnia ) pozniej po południu ,a wieczorem dzikie harce.Dzis jak lezalam na boku poczułam wyraznie jakby nózki albo rączki cos szpiczastego i musze przyznac ze to najwspanialsze uczucie na swiecie.Az mi łezki poleciały chyba do mnie zaczyna docierać ze tam na prawde ktos jest - MÓJ DZIDZIUŚ
 
Marteczka23 cieszę że nie jestem osamotniona w swoim leniuchowaniu:-D

mrowa1 jak czytam o której wstaje Twoja Melcia to rzeczywiście stwierdzam że spanie do 11-12 jest teraz wskazane:-)

Monika A i jeszcze cały czas piłam herbatkę z miodem i cytryną aż juz na nia patrzeć nie mogłam to się przerzuciłam na wdoę z miodem i cytryną :-p no i jeszcze zrobiłam babciny syropek, tzn cebula z czosnkiem zasypana cukrem i miodzikiem - miodu zjadłam sama prawie cały litrowy słoik:-D (a miał byc na całą zimę;-))

a tak wogóle to fajowy prezencik od Mikołajja dostałaś:-D
ja dostałam słodycze ale jak wstałam to był też list od Mikołaja i prezent dla dzidzi,ale w skarpetce:laugh2: Mikołaj przeprosił ale stwierdził że skoro dzidzi nie ma jeszcze bucików dlatego dostanie prezencik w skarpetce - no to musiałam Maleństwu przekazać te słodkości przez swój żołądek;-):tak:
 
Doris nie martw się , ja tez przez długi czas nie czułam ruchów Maluszka a jeszcze wszyscy w koło dziwili się że nie czuję i zamiast mnie podtrzymywać na duchu dołowali :-( aż wreszcie przyszedł ten czas :-) a jak wiesz każda z nas zuepłnie inaczej przechodzi ciążę i zupełnie inaczej wszystko czuje :tak:więc spokojnie, nie martw się i myśl pozytywnie:tak::tak::tak:
 
reklama
dobry wieczor, az zal mi wychodzic rano z domu - tyle sie dzieje w ciagu dnia... probowalam sie dostac na forum - bezskutecznie ponad 3 godz - ciagle jakies bledy na stronie!

Doris, pewnie juz sie nie martwisz ze mniej czujesz dzidzie. Slyszalam ze dziewczynki sa mniej ruchliwe! nie wiem ile w tym prawdy...

PrzyszlaMamusiu - cwiczenia na pilce? warto ja nabyc?

Wszystkim chorym zycze powrotu do zdrowka!
 
Do góry