reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

A Skąd wiesz, że te owulacje które u Ciebie występują są dobrej jakości? Może pęcherzyki za późno albo za wcześnie pękają i wtedy też nie ma szans na ciążę. Te plamienia też informują, że może być coś nie tak chociażby z Twoim endometrium które nie jest zdolne do przyjęcia zarodka... Ja wiem, że Tobie nie zależy na kolejnym dziecku aż tak bardzo ale ja bym dla własnego spokoju to sprawdziła bo może się okazać, że przez długi czas starania nie miały sensu. 😉
Co to znaczy, ze owulacja jest złej jakosci? Temperatura dowodzi temu, ze owulacja się odbyla? Czy moze wskazywac, ze sie odbyla a ona nie byla? Bo pomiary wskazuja, ze te owulacje są do 15 dnia cyklu, przed cp mialam do 20 dnia cyklu. Raz zrobilam tez prog w 5 dniu po owulacji i byl spoko, nawet dosc wysoki. Mimo to z owulacją moze byc cos nie tak? Czy po prostu wplywa na to potem jakosc endometrium i nasienie?
 
reklama
Wiesz, jeśli 20mm był w 20dc to komórka jajowa może być już za stara, więc to może być przyczyną niepowodzeń. Od kiedy zaczynasz stymulację?
Ja biorę 2 razy dziennie 1 tabletkę Lametty. U mnie typowy PCOS - wszystkie pęcherzyki mniej więcej równe około 10mm, żaden nie był dominujący.
Chyba nie ma "za stara w 20 dc". Ja mam owulacja 23-25dc i jest wszystko ok, pecherzyk 24-25mm. Cykle 35-37 dni. Jedna ciąża bezproblemowa.
 
Chyba nie ma "za stara w 20 dc". Ja mam owulacja 23-25dc i jest wszystko ok, pecherzyk 24-25mm. Cykle 35-37 dni. Jedna ciąża bezproblemowa.
Myślę, że lekarz indywidualnie podchodzi do tego okreslenia, biorąc pod uwagę inne czynniki danej kobiety. Mamy tu sporo przypadkow, gdzie niemozliwe okazalo się jednak mozliwe. Wiec kazda z NAS nawet z podobnymi problemami moze byc leczona na rozne sposoby, bo te czynniki współistniejace maja znaczenie.
 
Ostatnia edycja:
Co to znaczy, ze owulacja jest złej jakosci? Temperatura dowodzi temu, ze owulacja się odbyla? Czy moze wskazywac, ze sie odbyla a ona nie byla? Bo pomiary wskazuja, ze te owulacje są do 15 dnia cyklu, przed cp mialam do 20 dnia cyklu. Raz zrobilam tez prog w 5 dniu po owulacji i byl spoko, nawet dosc wysoki. Mimo to z owulacją moze byc cos nie tak? Czy po prostu wplywa na to potem jakosc endometrium i nasienie?
Co do temperatury to się nie wypowiem bo mam małą wiedzę na ten temat. Owulacja może być słabej jakości kiedy pęcherzyk jest przetrwały, za wcześnie pęka lub ogólnie komórki jajowe są już słabej jakości. Na jakość komórek jajowych ma wpływ wiele czynników między innymi wiek kobiety, to czy o siebie dba, ile cukru spożywa w diecie i wiele innych...
Nie pamiętam czy badałaś już AMH i jaką masz wartość ale to jedno z badań które jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy komórki mogą być słabej jakości.
Ja np mam bardzo niskie AMH więc komórki są słabej jakości i większość z nich może nie być zdolna do zapłodnienia nawet jeśli występuje owulacja.
 
Co do temperatury to się nie wypowiem bo mam małą wiedzę na ten temat. Owulacja może być słabej jakości kiedy pęcherzyk jest przetrwały, za wcześnie pęka lub ogólnie komórki jajowe są już słabej jakości. Na jakość komórek jajowych ma wpływ wiele czynników między innymi wiek kobiety, to czy o siebie dba, ile cukru spożywa w diecie i wiele innych...
Nie pamiętam czy badałaś już AMH i jaką masz wartość ale to jedno z badań które jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy komórki mogą być słabej jakości.
Ja np mam bardzo niskie AMH więc komórki są słabej jakości i większość z nich może nie być zdolna do zapłodnienia nawet jeśli występuje owulacja.
Tak pisalalam właśnie ze amh i nasienie powinniśmy wykonać. Ale to starania o 4 bobo, więc towarzyszy nam raczej przeslanie, co ma byc to będzie. Nie będziemy się badać w tym kierunku.
 
Ostatnia edycja:
z tego samego powodu, dla którego ciążowy się robi :D w porannym może być zawyzone stężenie lh i może wyjść fałszywie pozytywny;)
w testach z Domowego Laboratorium jest taka informacja w instrukcji ;)
Muszę się pocieszyć publicznie 😁🤣 moj pasek lh po wstaniu z lozka 0,15 teraz zrobilam 0,30 mam nadzieję, ze urośnie do wieczora, a kutro wisikam piekny peak - bo nie będę miala powodu by testować 😁😊
 
Co do temperatury to się nie wypowiem bo mam małą wiedzę na ten temat. Owulacja może być słabej jakości kiedy pęcherzyk jest przetrwały, za wcześnie pęka lub ogólnie komórki jajowe są już słabej jakości. Na jakość komórek jajowych ma wpływ wiele czynników między innymi wiek kobiety, to czy o siebie dba, ile cukru spożywa w diecie i wiele innych...
Nie pamiętam czy badałaś już AMH i jaką masz wartość ale to jedno z badań które jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy komórki mogą być słabej jakości.
Ja np mam bardzo niskie AMH więc komórki są słabej jakości i większość z nich może nie być zdolna do zapłodnienia nawet jeśli występuje owulacja.
A jakie masz AMH? I co do tego wskaźnika to ja z kolei słyszałam od lekarzy i czytałam badania, że niskie AMH wcale nie musi świadczyć o tym, że komórki są niskiej jakości, oczywiście mając ich mniej ma się mniej czasu na ciąże, ale są sytuacje, że przy wysokim AMH wszystkie komórki są słabej jakości, a przy niskim dobrej, i dlatego też czynnik wieku ma duże znaczenie- większą szanse na ciąże będzie miała kobieta mająca 25 lat z kiepskim AMH niż mająca 40 lat z dobrym.
Z tym, że to oczywiście badania, a w praktyce jest różnie. Oczywiście lepiej mieć dobry poziom AMH (piszę „dobry”, a nie „wysoki”, ponieważ za wysoki również nie jest dobry), ale na pewno niskie AMH nie jest równoznaczne z bardzo kiepską jakością komórek jajowych.
 
reklama
Zainteresowane dalszym rozwojem napisu na moim wykresie informuje, że to chyba jednak nie MAMA 😂

Dzisiaj 6dpo, w tym cyklu bardzo bym chciała zacząć sikać najwcześniej w 9dpo - chyba, że poczuje silna potrzebę wcześniej, to nie będę się stresować, tylko sikne.

@pluto_nova jak Twój wykres po imprezie?
 

Załączniki

  • 02467798-e34f-4a72-99d8-167bfd77c3a7.jpeg
    02467798-e34f-4a72-99d8-167bfd77c3a7.jpeg
    29 KB · Wyświetleń: 46
Do góry