reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

Dzień dobry w niedzielę ☀️. Czytam Was dziewczyny bardzo uważnie i mocno trzymam za Was kciuki. Sama się mało udzielam, ale ja zawsze byłam bardziej typem słuchacza niż gadacza, chociaż lubię prowadzić warsztaty i szkolenie ;)
Chciałam Wam dziś tylko napisać, że życie pisze dziwne scenariusze. Tak, jakbyście o tym nie wiedziały ;)
W dzień kobiet zrobiłam sobie kulinarnie dobrze i do dziś mam rozstrój żołądka 😂
Dwa dni temu postanowiłam, że kończę starania z końcem tego roku i że na ten czas odstawiam zupełnie alko. Następnego dnia dostałam wizę stałego pobytu, na którą czekałam rok i na którą pracowaliśmy z mężem w sumie 7 lat. Cóż, decyzja o porzuceniu alko okazała się o co najmniej jeden dzień przedwczesna ;)
No ale i tak na razie nie wzniosę toastu, bo tak jak pisałam żołądek mi zwariował ;) 🤦🏼‍♀️
Liczę więc na Was, bo ktoś to przecież musi opić do cholery!!! 😁 🍷
Dziś dostałam też brzydkich plamień a okres skończył się kilka dni temu. Menopauza zapewne zagląda mi w twarz. Zobaczymy, co się wydarzy do końca cyklu i w następnym i trzeba będzie chyba iść do lekarza. Tymczasem zamierzam się dziś relaksować po stresach ostatnich dni i miesięcy :/ Przynajmniej jedna ze spraw się wyjaśniła. W Australii jestem na dobre. Mogę wrócić do Polski, ale mam zawsze otwartą drogę powrotu tutaj. Fajnie jest mieć wybór.
Ściskam Was mocno i życzę, żeby różne problemy Wam też się jak najszybciej porozwiązywały, bo na co to komu potrzebne, żeby było wiecznie pod górkę.
 
reklama
Właśnie uświadomiłam sobie, że jest połowa marca. Czyli u mnie minął właśnie rok bezowocnych starań 🥲
U mnie 31.03 w moje urodziny minie rok od fatalnej ciąży cp... ironia losu...
Ani razu w ciąży przez ten rok nie byłam.
Wykres uklada sie jak zawsze ale lh po nocy, wiem, ze z moczu nocnego sie nie robi i zrobię o 10 jak codzień, ale mam tule testów ze i 5 dziennie robie, wiec moj pasek lh 0,15 i nic nie wskazuje na wzrost. To moj pierwszy cykl z takimi znakami zapytań, o co chodzi? Nie wiem. Jutro wg poprzednich cykli powinien być juz 1 wzrost temperatury, wskazujacy ze ovu dzis lub jutro już a pasek lh ma to w doopie.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230312-065128_Flo.jpg
    Screenshot_20230312-065128_Flo.jpg
    93,1 KB · Wyświetleń: 48
U mnie 31.03 w moje urodziny minie rok od fatalnej ciąży cp... ironia losu...
Ani razu w ciąży przez ten rok nie byłam.
Wykres uklada sie jak zawsze ale lh po nocy, wiem, ze z moczu nocnego sie nie robi i zrobię o 10 jak codzień, ale mam tule testów ze i 5 dziennie robie, wiec moj pasek lh 0,15 i nic nie wskazuje na wzrost. To moj pierwszy cykl z takimi znakami zapytań, o co chodzi? Nie wiem. Jutro wg poprzednich cykli powinien być juz 1 wzrost temperatury, wskazujacy ze ovu dzis lub jutro już a pasek lh ma to w doopie.
A czemu owulaków nie robi się z porannego moczu? 🤔
 
ale co musiałaś napisać żeby mieć czyste sumienie? Że @Aczkolwiek@to_na_pralkę na pralkę się Ciebie czepia albo doradza innym i im tym zagraża? Bo ja właśnie w tej części Twojej wypowiedzi widzę problem.

@Avy przedstawiła pewną tezę, padł trochę blady strach na niektóre, @Aczkolwiek@to_na_pralkę zapytała o badania będące podstawą takiej tezy i tyle - w tym nie ma żadnej dramy przecież ani kłótni. To normalne.
Równie dobrze ja bym mogła napisać, że do implantacji trzeba mieć 10mm endo - inaczej nie ma opcji na zagnieżdżenie i ktoś by mnie zapytał na podstawie jakich badań tak mówię i tyle.
Edit: z tym endo i 10mm to wymyśliłam to sobie z dupy - podkreślam, żeby przypadkiem ktoś nie wziął na serio :)
Ja tylko się wtrącę, ze każda ma prawo miec wlasne zdanie i teze, jesli ktoś się tym wystraszy, powinien omowic to z lekarzem na najblizszej wizycie i poczytać o tym.

Ja np przestraszyłam się i zesztywniałam, po tym jak dostalam odpowiedź ze skoro zaraz po @ mam jeszcze brązowy śluz z żyłkami jakby pozostałości miesiączkowe - że warto to omowić z lekarzem, bo moze to być nowotwór i mogę osierocić dzieci, ktore już mam (MOCNE? Mocne - też mnie to wystraszyło i to bardzo).

Po to jest lekarz, by taką tezę z nim omowić przy najblizszej okazji. I źrodła, by poczytać sobie na ten temat, bo zalezy jakke są to plamienia, w jakim czasie cykli , czy występują inne objawy dodatkowo.... i do rozmowy z lekarzem nie ma co odrazu mysleć o najgorszym i stawiać sobie internetową diagnozę.

Takze spokojnie z emocjami, bo kazda z Nas je ma.
 
Ostatnia edycja:
lejesz nadzieję w moje serduszko 💜 bo ja mam właśnie teraz na suplach takie naciągane 6, czasami 6,5mm i wszyscy lekarze są bardzo sceptyczni, ale jeżeli się uda poprawić nasienie męża i wdrożymy stymulacje u mnie, to kurde musi się udać 😍
U mnie się udało to u was też się uda. 😊 u mnie nie dawali szans nawet na in-vitro z takim endometrium na które nie działały żadne znane im sposoby. 🙂
 
Ja tylko się wtrącę, ze każda ma prawo miec wlasne zdanie i teze, jesli ktoś się tym wystraszy, powinien omowic to z lekarzem na najblizszej wizycie.

Ja np przestraszyłam się i zesztywniałam, po tym jak dostalam odpowiedź ze skoro zaraz po @ mam jeszcze brązowy śluz z żyłkami jakby pozostałości miesiączkowe - że warto to omowić z lekarzem, bo moze to być nowotwór i mogę osierocić dzieci, ktore już mam (MOCNE? Mocne - też mnie to wystraszyło i to bardzo).

Po to jest lekarz, by taką tezę z nim omowić przy najblizszej okazji. I źrodła, by poczytać sobie na ten temat, bo zalezy jakke są to plamienia, w jakim czasie cykli , czy występują inne objawy dodatkowo.... i do rozmowy z lekarzem nie ma co odrazu mysleć o najgorszym i stawiać sobie internetową diagnozę.

Takze spokojnie z emocjami, bo kazda z Nas je ma.
Nie zrozum mnie źle ale moim zdaniem akurat Ty powinnaś się naprawdę udać do lekarza gruntownie przebadać bo dla mnie Twoje cykle są na tyle niepokojące, że bym chyba nie mogła spać po nocach gdyby to się działo u mnie. Diagnozować Cie nie będę ale nie masz idealnych cykli i powinnaś to jak najszybciej sprawdzić u dobrego lekarza co jest tego przyczyną. 😉
 
Nie zrozum mnie źle ale moim zdaniem akurat Ty powinnaś się naprawdę udać do lekarza gruntownie przebadać bo dla mnie Twoje cykle są na tyle niepokojące, że bym chyba nie mogła spać po nocach gdyby to się działo u mnie. Diagnozować Cie nie będę ale nie masz idealnych cykli i powinnaś to jak najszybciej sprawdzić u dobrego lekarza co jest tego przyczyną. 😉
Tzn co jest niepokojącego w moich cyklach? Są od 27 do 34 dni. W ciagu 2 lat jeden cykl bezowulacyjny. Brązowy śluz po @ do 10 czy 12 dnia cyklu. Z tego co pamiętam mam tak od dawna, mkze nawet zawsze, oczywiście omówię to z lekarzem. Poziom zbadanych hormonów jest ok, bo moglabym przypuszczać, ze moze jakieś przedmenopauzowe rzeczy się zaczynają, ale one na to nie wskazują. Nie widzę i nie idczuwam niepokojacych objawów, nawet infekcje intymną mialam ostatnio 12 lat temu w ciąży z corką. Usg piersi i cytologia bardzo dobra 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Moze u mnie problem z zajściem to wiek i 1 jajowód, stresujaca praca u partnera i jego sztuczny testosteron, ktory stosował.
Powinniśmy zbadać nasienie i moje amh ale u mnie 4 bobas to nie priorytet, więc raczej odpuszczę. Nie widzę problemów z moimi cyklami poza tym przedłużającym się oczyszczaniem.
 
Ostatnia edycja:
Tzn co jest niepokojącego w moich cyklach? Są od 27 do 34 dni. W ciagu 2 lat jeden cykl bezowulacyjny. Brązowy śluz po @ do 10 czy 12 dnia cyklu. Z tego co pamiętam mam tak od dawna, mkze nawet zawsze, oczywiście omówię to z lekarzem. Poziom zbadanych hormonów jest ok, bo moglabym przypuszczać, ze moze jakieś przedmenopauzowe rzeczy się zaczynają, ale one na to nie wskazują. Nie widzę i nie idczuwam niepokojacych objawów, nawet infekcje intymną mialam ostatnio 12 lat temu w ciąży z corką. Usg piersi i cytologia bardzo dobra 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
A Skąd wiesz, że te owulacje które u Ciebie występują są dobrej jakości? Może pęcherzyki za późno albo za wcześnie pękają i wtedy też nie ma szans na ciążę. Te plamienia też informują, że może być coś nie tak chociażby z Twoim endometrium które nie jest zdolne do przyjęcia zarodka... Ja wiem, że Tobie nie zależy na kolejnym dziecku aż tak bardzo ale ja bym dla własnego spokoju to sprawdziła bo może się okazać, że przez długi czas starania nie miały sensu. 😉
 
reklama
A Skąd wiesz, że te owulacje które u Ciebie występują są dobrej jakości? Może pęcherzyki za późno albo za wcześnie pękają i wtedy też nie ma szans na ciążę. Te plamienia też informują, że może być coś nie tak chociażby z Twoim endometrium które nie jest zdolne do przyjęcia zarodka... Ja wiem, że Tobie nie zależy na kolejnym dziecku aż tak bardzo ale ja bym dla własnego spokoju to sprawdziła bo może się okazać, że przez długi czas starania nie miały sensu. 😉
Być może nie miały😑 jestem po 3 cc i faktycznie macica nie jest taka jak była. No i waga - mam nadwagę to tez moze być problem, ale robilam badanie pod kątem problemow z insuliną i tym co wplywa na to, ze nie chudne,i wyniki byly dobre, nie wskazywały na problemy tarczycowe, narazie wzielam sie za siebie od str diety bez ćwiczeń i zobaczymy moze tu tez tkwi przyczyna.
Ale to nie jest walka o 1 dziecko czy 2 więc nie traktuje tego priorytetowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry