reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

reklama
Brałam rekovelle w bardzo malutkiej dawce, krótko (nie powiem ile dokładnie bo to było w październiku i musiałabym poszukać) nie dość że bardzo szybko zaczęłam czuć dosłownie cały brzuch i jakby był na wysokości macicy wręcz spuchnięty, to jeszcze okazało się że mam 13 pęcherzyków (tzn. ogólnie więcej, ale to 13 to takie równe) wszystkie rosły i wszystkie w 14dc miały w okolicach wymaganych 18mm - lekarz odradził starania, ale dał też zastrzyk na pęknięcie (bo lepiej żeby pękły niż nie). No i chyba z 3 dni po podaniu ovi ... dostałam okresu. Na szczęście na kolejnym USG już po miesiączce faktycznie było czysto - ale byłam przerażona. Dodam, że wcześniej miałam stymulacje aromkiem i tam hodowałam 1 pęcherzyk - oczywiście zero ciąży. Od listopada odpoczywam. Mam 3 ciąże za sobą, dwie w 100% wiem że właśnie z późnych owulacji.

Poza tym trochę się z tym nie zgodzę, że owu w 20któymś cyklu jest złe bo jednak określa się, że pęcherzyk ma prawo pękać po między 18 a 25mm więc widełki tu są spore, plus faza lutealna ma prawo trwać 10-16 dni. A cykl do 34dni jest normą więc przy 10 dniowej fazie lutealnej pękanie w 24dc jest całkowicie w normie biorąc pod uwagę opracowania medyczne. Ale wiadomo ginekolodzy lubią jak owulacja jest w 14 dniu cyklu, cykl ma 28 dni, a oni mogą sobie wyliczać termin porodu swoim magicznym kółeczkiem ;)

To faktycznie nie ciekawie mialas 😞
Ciekawe jaką tą dawke mialas 🤔
Ja byłam w 9 dc i jeden miał 10 mm wiec pewnie ten się zrobi dominujacy.
Dostałam trochę inaczej teraz lek i jadę w poniedziałek podejrzeć znowu.
No moja profesorka właśnie mówiła o tej hiperstymulacji, ze tego sie obawiają dlatego trzeba dawac ostrożnie i często monitoriwac
 
Ale na stymulacji nie rosły? Ile razy w trakcie cyklu miałaś monitoring? Dawał Ci lekarz coś na pęknięcie?

Tak po stymulacji rosły do tego właśnie momentu 15 mm moze więcej. (Lametta 1x1).
Bylam zawsze w 9 dc i potem jakos po kilku dniach znowu. I jak nie urosl to duphaston itp
Nie dostalam nigdy zastrzyku ponieważ jak byla dobra owu (zdarzala sie raz albo 2 ) to pęcherzyk sam sobie pękał.
 
reklama
Tak po stymulacji rosły do tego właśnie momentu 15 mm moze więcej. (Lametta 1x1).
Bylam zawsze w 9 dc i potem jakos po kilku dniach znowu. I jak nie urosl to duphaston itp
Nie dostalam nigdy zastrzyku ponieważ jak byla dobra owu (zdarzala sie raz albo 2 ) to pęcherzyk sam sobie pękał.
Lekarz nie proponował zwiększenia dawki Lametty? Mi lekarka mówiła, że zaczniemy od bardzo małej dawki i dała 2x1.
 
Do góry