reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

Lekarz nie proponował zwiększenia dawki Lametty? Mi lekarka mówiła, że zaczniemy od bardzo małej dawki i dała 2x1.

To ja miałam chyba tyci dawke :😀
Napiszę tak...sama zapytalam gina (jak juz mialam umowioną wizyte w klinice a nie chcialam marnowac cyklu) czy moge wieksza dawke. To powiedziala, ze ok 2x1. Tak tez wzielam.
Bylam na monitoringu kilka razy u innego lekarza bo moja na urlopie. I, ze za wczesnie nic nie bylo, potem ze są dwa ale jeszcze za male bo 15 mm.
Zlozylo się tak, ze pojechalam podczas tej stymulacji lametą do tej teraz mojej ginekolog. I byly dwa pęcherzyki 17 mm mowi ze kurcze fajne i szkoda ich zmarnowac i dala mi Rekovelle (3 zatrzyki) miedzy czasie badanie progesteronu i estradiolu x2 (sprawdzila czy te pęcherzyki są spoko i czy dojrzale czy cos moze z nich byc) i 3 dni pozniej na usg byl 23 mm taki poszarpany co sie okazało ze tego dnia pękł juz wlasnie (na usg byl w trakcie pękania). Pojechalam do Profesorki a ona ze ładna owulacja, super endo, cialko zolte. No ale ciąży z tego nie bylo.
 
reklama
To ja miałam chyba tyci dawke :😀
Napiszę tak...sama zapytalam gina (jak juz mialam umowioną wizyte w klinice a nie chcialam marnowac cyklu) czy moge wieksza dawke. To powiedziala, ze ok 2x1. Tak tez wzielam.
Bylam na monitoringu kilka razy u innego lekarza bo moja na urlopie. I, ze za wczesnie nic nie bylo, potem ze są dwa ale jeszcze za male bo 15 mm.
Zlozylo się tak, ze pojechalam podczas tej stymulacji lametą do tej teraz mojej ginekolog. I byly dwa pęcherzyki 17 mm mowi ze kurcze fajne i szkoda ich zmarnowac i dala mi Rekovelle (3 zatrzyki) miedzy czasie badanie progesteronu i estradiolu x2 (sprawdzila czy te pęcherzyki są spoko i czy dojrzale czy cos moze z nich byc) i 3 dni pozniej na usg byl 23 mm taki poszarpany co sie okazało ze tego dnia pękł juz wlasnie (na usg byl w trakcie pękania). Pojechalam do Profesorki a ona ze ładna owulacja, super endo, cialko zolte. No ale ciąży z tego nie bylo.
I później już nie próbowałaś dalszych stymulacji, tak? Jaki masz teraz plan działania jeśli można wiedzieć? Cały czas siedzi mi w głowie co zrobić po tych 6 cyklach jeśli nie uda się zajść.
 
I później już nie próbowałaś dalszych stymulacji, tak? Jaki masz teraz plan działania jeśli można wiedzieć? Cały czas siedzi mi w głowie co zrobić po tych 6 cyklach jeśli nie uda się zajść.

Zaczęłam nowy cykl. Znaczy się aktualnie 11 dc. W 9 dc byl ten 10 mm .
Biorę rekovelle ogolnie 6 zastrzyków na cykl (co 2 dni ). Teraz dostalam zalecenia 3- dzien po dniu. Zobaczyny w poniedziałek jezeli będą za male to pewnie cos jeszcze dostane z tego leku.
Jezeli nic by z tego nie bylo lekarka mowila ze bedziemy próbować czegos innego (jest naprawde fajna, mowi ze sie uda tylko potrzeba cierpliwości i zobaczenia tego co moj organizm potrzebuje). Mozliwe ze falej rekovelle tylko jakas inna dawka albo pomiesza np. lamette z rekovelle.
 
Zaczęłam nowy cykl. Znaczy się aktualnie 11 dc. W 9 dc byl ten 10 mm .
Biorę rekovelle ogolnie 6 zastrzyków na cykl (co 2 dni ). Teraz dostalam zalecenia 3- dzien po dniu. Zobaczyny w poniedziałek jezeli będą za male to pewnie cos jeszcze dostane z tego leku.
Jezeli nic by z tego nie bylo lekarka mowila ze bedziemy próbować czegos innego (jest naprawde fajna, mowi ze sie uda tylko potrzeba cierpliwości i zobaczenia tego co moj organizm potrzebuje). Mozliwe ze falej rekovelle tylko jakas inna dawka albo pomiesza np. lamette z rekovelle.
Super, muszę sobie o tym poczytać. Daj znać w poniedziałek co i jak. Trzymam kciuki :)
 
Pyszne, ja bardzo lubię wytrawne gofry. Ostatnio jadłam z hummusem, rukolą, pomidorkami suszonymi, były bardzo dobre.
Aż już mnie korci żeby sobie sprawić gofrownicę, ale wiem, że wtedy zapał by mi opadł 😋.
Za mną tez chodzi gofrownica! Natomiast gofra na słono nie potrafię zjeść, tylko na słodko 🤷‍♀️ za to mój mąż dziś opierdzielil dwa 🤤z burakiem i gorgonzolą i z ta szynka parmenska 🙃
 
Ja na starych zdjęciach ważę jakieś 60kg więcej :D to nie byłaby u mnie dobra motywacja. Choć u mnie lekarz mówił, że może jestem za chuda do ciąży więc i tak źle i tak nie dobrze :p Ale fakt, cesarkę przy 110kg wspominam słabo
Jak chcesz się podzielić - jak udało Ci się tyle zrzucić?
Nadwaga wynikała z jakiś chorób czy tak po prostu wyszło?
 
Wiesz, jeśli 20mm był w 20dc to komórka jajowa może być już za stara, więc to może być przyczyną niepowodzeń. Od kiedy zaczynasz stymulację?
Ja biorę 2 razy dziennie 1 tabletkę Lametty. U mnie typowy PCOS - wszystkie pęcherzyki mniej więcej równe około 10mm, żaden nie był dominujący.
Szoook! Jakiś link do badań, ze komórka jajowa może być „za stara w 20dc”?
PS. Pozdrawiam ja i moja ciaza z owulacji w 21dc
 
Szoook! Jakiś link do badań, ze komórka jajowa może być „za stara w 20dc”?
PS. Pozdrawiam ja i moja ciaza z owulacji w 21dc
A ja sobie myślę, że coś w tym jednak może być, dostałam zastrzyk w 20dc, ale pęknięcie było około 25, więc może faktycznie komórka była za stara? Ale nie mam o tym wiedzy, nie czytałam badań.
 
reklama
Do góry