reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

reklama
ale właśnie ja też tak sobie myślałam. Skoro mam swoje owulki, ładne, co miesiąc, to po co tam mechrać... co rpawda nie wiem, może to komórka jajowa jest miernej jakości... Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi :D
otóż to, dlatego jak się teraz okaże, ze nam się plemniki poprawiły a dalej nie będzie ciąży, to wyciągnę to skierowanie na krzywą od kogoś innego 😂
 
otóż to, dlatego jak się teraz okaże, ze nam się plemniki poprawiły a dalej nie będzie ciąży, to wyciągnę to skierowanie na krzywą od kogoś innego 😂
właśnie ja tez rozkminiam w ten sposób, że mając owulacje przy IO ta komórka jajowa może być słabej jakości. Dlatego odpowiednią dietą czy lekami dążymy do poprawy tej jakości.
 
Po godzinie zerknęłam ponownie na ten test i tylko się wkurzyłam. 🙃 Czy komuś jeszcze po dłuższym czasie pojawiał się taki cień? W sumie nawet nie cień, a jakby ta kreska prześwitywała.
Testy One Step
Nie raz mi przebiła druga kreska na testach jak je zbieram i wyrzucam, a ciąż z tego nie było, dlatego nie patrzymy po czasie, bo jak zaschnie to kontrolna mocno potrafi wybić.
Update ode mnie
Ja po kawie z mlekiem mam sraczkę 🥰
Ja się zastanawiam czemu ty masz nick owulacja...🫣🤭
A to w smaku jest podobne do tego mleczka kokosowego z puszki? Mocno kokos przebija w kawie?
mleko kokosowe przebija w kawie i o ile lubię kokos to kawa z takim mlekiem jest 🤮 już wolę wtedy czarną...
A jeśli takich problemów nie ma, to ciężko się na to powoływać, gdyż jak to ujęła „nie ma norm”. Podsumowując, nie dała skierowania na koryzol oraz odradziła krzywą insulinową
generalnie tak na przyszłość jak się chce wydobyć skierowania to trzeba najpierw przeczytać w internecie jakie daje coś objawy, potem powiedzieć, ze się je ma - nigdy nie udało mi się dostać choć jednego skierowania jako zapobieganie czy kontrolnie...więc przestałam próbować i teraz zawsze mówię jakie mam objawy i pytam czy możemy zbadać to, to i to... :)
Ja tez byłam średnio nastawiona to takich mlek. Ale. Posmakowała mi taka kawa ( jak już pije ) tak to zawsze czarnulka z 3-4 ziarenek 2x dziennie.
Polecam takie do kawusi :
migdałowe alpro jedyny napój mlekopodobny, który mi smakuje do płateczków :)
Tak, ja mam takie same odczucia niestety. Dla mnie to nie mleka tylko bardziej biały plyn o danym smaku. Chociaż nie powiem, do innych rzeczy całkiem znośne są, ale do kawy zdecydowanie nie...
o to to to, dla mnie tak samo , to jakby powiedzieć masło z kalarepy :) ale spoko, sama też w skrócie mówię na to mleka...
am swoje owulki, ładne, co miesiąc, to po co tam mechrać... co rpawda nie wiem, może to komórka jajowa jest miernej jakośc
O dokładnie tak mi powiedziała diabetyczka, że nawet jak owulacje są to nie wiadomo jaka jest ich jakość jeśli się ma IO czy zaburzenia ze strony innych hormonów np. insuliny. Ja akurat nie mam IO, ale mam zaburzoną insulinę po 1h w krzywej...za szybko spada na linii, co oznacza, ze wyrzut mam za duży. Spoczynkowa była ok. i nie kwalifikowało mnie to do badań na krzywą insulinową, a tam jednak wyniki wskazały, ze coś nie halo jest.
 
właśnie ja tez rozkminiam w ten sposób, że mając owulacje przy IO ta komórka jajowa może być słabej jakości. Dlatego odpowiednią dietą czy lekami dążymy do poprawy tej jakości.
ja na diecie odpowiedniej dla osób z IO jestem już jakieś 2 lata. Natomiast jestem też gotowa wdrożyć farmakologię gdyby rzeczywiście była stwierdzona taka potrzeba (stąd chciałam zrobić tę krzywą bo insulinę na czczo mam ok) i gdyby był cień szansy, że się dzięki temu uda 😬 aczkolwiek myślę też coraz częściej o IVF i nie wiem jak to się ma w tym kontekście🤔
 
wiesz co, ona prawdopodobnie miała na myśli to, że jeśli ktoś z powodu IO np. nie ma owulacji lub ma problemy z owulacją to wtedy leczenie IO przynosi skutek dla płodności bo np. te owulacje wracają czy też poprawiają się. Ona jakby nie patrzeć odnosiła się do mojego przypadku a ja żadnych problemów (przynajmniej zdiagnozowanych) z owulacją nie mam i zarówno w monitoringu jak i w badaniach hormonów wychodzi na to, ze nie ma się do czego przyczepić.
Nawet nie wiedziałam że z IO można mieć problem z zachodzeniem w ciążę jestem świeża w temacie ewidentnie muszę się dokształcić. Może dlatego już miałam dwie biochem...
 
Matko 2-3 dni mnie nie ma a tu 120 stron 🤣
Ja od wczoraj zaczęłam Aromek. Dzisiaj mam zamiar wyluzować napić się wina 😅 Chyba mogę ma letrozolu nie ?
 
reklama
ja na diecie odpowiedniej dla osób z IO jestem już jakieś 2 lata. Natomiast jestem też gotowa wdrożyć farmakologię gdyby rzeczywiście była stwierdzona taka potrzeba (stąd chciałam zrobić tę krzywą bo insulinę na czczo mam ok) i gdyby był cień szansy, że się dzięki temu uda 😬 aczkolwiek myślę też coraz częściej o IVF i nie wiem jak to się ma w tym kontekście🤔
Też już poważnie myśle o IVF i w najbliższych miesiącach się za to biorę. Gdzieś czytałam, że właśnie przy in vitro możemy się dowiedzieć jaka jest jakość naszych komórek jajowych.

Matko 2-3 dni mnie nie ma a tu 120 stron 🤣
Ja od wczoraj zaczęłam Aromek. Dzisiaj mam zamiar wyluzować napić się wina 😅 Chyba mogę ma letrozolu nie ?
Jak się naczytałam ulotki Aromka to alko całkowicie wtedy wykluczyłam, bałam się nawet intensywnych treningów. Ale ja do tych lękliwych należę, nawet przy metforminie boję się %% ;)
 
Do góry