reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Kurde dziewczyny czy macie jakieś sposoby ja zahamować odruch wymiotny rano przy połykaniu tabletki ? lekarz przepisał mi euthyrox na to podwyższone tsh i powinnam je brac rano na czczo i naprawdę się staram ale przez te mdłości po jakichś 20 min idę to zwymiotować bo nie dam rady i nie wiem co mam robić :/
Ja mam ustawiony budzik na 6. Biorę euthyrox i idę spać dalej. Jak dla mnie najlepsza opcja.
 
reklama
Wszystko jest możliwe choć teoretycznie powinnaś mieć 3 miesięczny okres wypowiedzenia a do tego czasu minie 12 tydz. Po porodzie niby też jesteśmy chronione i mamy prawo wrócic na swoje stanowisko na takich samych warunkach lub lepszych za te same pieniądze lub lepszych, niestety mój poprzedni szef tego nie przestrzegał i najpierw zaproponował mi stanowisko najniższe jakie może być w firmie a później zwolnił jak się nie zgodziłam. Teoretycznie mogłabym się z nim sądzić ale spokój był dla mnie ważniejszy.


U nas się świetnie sprawdził wózek rok po roku, mam półtorej roku roznicy między dziećmi. Kupiłam też dostawę do wózka ale u nas to była totalna klapa bo po 1 haczylam nogami o nią a po 2 córka nie chciała na tym jeździć.


U mnie jest tak że w tym samym dniu robią USG i pappe a na wynik czeka się chyba do dwóch tygodni. Tzn wynik z USG jest znany od razu a później dosylaja z pappy i skorygowane ryzyko wad.
A jaki masz ten wozek rok po roku? :)
 
Kurde dziewczyny czy macie jakieś sposoby ja zahamować odruch wymiotny rano przy połykaniu tabletki ? lekarz przepisał mi euthyrox na to podwyższone tsh i powinnam je brac rano na czczo i naprawdę się staram ale przez te mdłości po jakichś 20 min idę to zwymiotować bo nie dam rady i nie wiem co mam robić :/
Jak nie idzie rano to może spróbuj wieczorem? u mnie na ulotce było, że można przed snem minimum 2h po ostatnim posiłku (chociaż ja mam letrox, ale to prawie to samo). Może wchłanialność będzie ciut mniejsza, ale jak zwymiotujesz to Ci się nic nie wchłonie, a tak chociaż coś...
 
Jak nie idzie rano to może spróbuj wieczorem? u mnie na ulotce było, że można przed snem minimum 2h po ostatnim posiłku (chociaż ja mam letrox, ale to prawie to samo). Może wchłanialność będzie ciut mniejsza, ale jak zwymiotujesz to Ci się nic nie wchłonie, a tak chociaż coś...
właśnie ja wszystkie tabletki jakie przyjmuje przełożyłam sobie przez te wymioty na wieczór i się zastanawiałam czy te też mogę ale lekarz mi powiedział że na czczo rano i mnie trochę zbiło z tropu
 
właśnie ja wszystkie tabletki jakie przyjmuje przełożyłam sobie przez te wymioty na wieczór i się zastanawiałam czy te też mogę ale lekarz mi powiedział że na czczo rano i mnie trochę zbiło z tropu
Moja endo też mówiła, że jakby mnie męczyło to brać na noc, albo ona coś wymyśli, są chyba jakieś płynne formy i w żelu miała jakaś wejść.
 
Pamiętajcie dziewczyny, ze euthyrox na czczo z rana z odstępem minimum 30 minut z posiłkiem , zeby od razu nie wpakować w siebie śniadania bo będzie się gorzej wchłaniał
 
reklama
Co do tych prenatalnych to widzę ze większość dziewczyn ma od razy umówione usg i pappa lub samo usg, a ja kurczę mam najpierw wizytę z genetykiem i stresuje mnie to… ma ktoras tez taka wizytę przed badaniem? Sama nie wiem co mam o tym myśleć… rozumiem konsultacje z genetykiem by omówić wynik pappy ale kurczę przed badaniem??? Może bardziej się znacie, to mi podpowiedzcie
A masz jakies zmiany w kariotypie, jakies mutacje lub partner lub obciążony wywiad? Pierwsze słyszę, zeby pappa omawial genetyk, ale moze w przychodni u Was tak jest🤔 ja dopiero po zlym usg i to kolejnym w 17 tc bylam kierowana do genetyka. Poki co bym się nie martwila, nie ma czego, moze nawet genetyk ma wieksza wiedzę na temat papy🤔
 
Do góry