reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Hej Kochane, jestem po wizycie wszystko Ok.
Ma ponad 4 cm młody, rusza wszystkim, serduszko biło 175, coś mu tam wisiało między nogami ale lekarz powiedział ze na tym etapie to wyglada tak samo u obu płci i żeby się nie sugerować.
Mam niewielka torbiel na prawym jajniku i pobolewa mnie brzuch, chciał mi dać l4 przez stres w pracy ale nie wzięłam i mam duphaston brać żeby ta torbiel się wchłonęła, mówił ze może mi być niedobrze. Wyszło po raz kolejny 2 dni więcej niż z miesiączki wiec dzisiaj 11+0 i termin 3.03.
Prenatalne za tydzień w czwartek.
Ściskam Was, odetchnęłam i to mocno 🙈❤️
Pięknie ! Już kawał człowieczka ❤️❤️❤️ u mnie 10+5 3.74cm:) ale wg USG 10+3
Serduszko biję 🥰 10mm człowieczka i 7+1 więc idealnie się z om zgrywa 😍
❤️❤️❤️ Super ❤️❤️❤️
 
reklama
Dziewczyny jak jestem w 9 tygodniu ciąży i powiem teraz o tym pracodawcy, mam umowę na czas nieokreślony to nie może mnie zwolnić nie ?
Wszystko jest możliwe choć teoretycznie powinnaś mieć 3 miesięczny okres wypowiedzenia a do tego czasu minie 12 tydz. Po porodzie niby też jesteśmy chronione i mamy prawo wrócic na swoje stanowisko na takich samych warunkach lub lepszych za te same pieniądze lub lepszych, niestety mój poprzedni szef tego nie przestrzegał i najpierw zaproponował mi stanowisko najniższe jakie może być w firmie a później zwolnił jak się nie zgodziłam. Teoretycznie mogłabym się z nim sądzić ale spokój był dla mnie ważniejszy.

A w temacie wózków ...
Mamy które mają albo będą mieć małą różnice wieku między dziećmi ..
Dostawka do wózka dla starszaka czy lepiej wózek "rok po roku" ?
U nas się świetnie sprawdził wózek rok po roku, mam półtorej roku roznicy między dziećmi. Kupiłam też dostawę do wózka ale u nas to była totalna klapa bo po 1 haczylam nogami o nią a po 2 córka nie chciała na tym jeździć.

A to nie jest tak, że idąc na USG prenatalne, to już trzeba mieć wynik testu Pappa? Bo moja gin tak mi mówiła, że przed USG już mogę zrobić 7 dni i pójść wtedy z tym i on tam wylicza coś na podstawie USG i tego testu.
U mnie jest tak że w tym samym dniu robią USG i pappe a na wynik czeka się chyba do dwóch tygodni. Tzn wynik z USG jest znany od razu a później dosylaja z pappy i skorygowane ryzyko wad.
 
Kurde dziewczyny czy macie jakieś sposoby ja zahamować odruch wymiotny rano przy połykaniu tabletki ? lekarz przepisał mi euthyrox na to podwyższone tsh i powinnam je brac rano na czczo i naprawdę się staram ale przez te mdłości po jakichś 20 min idę to zwymiotować bo nie dam rady i nie wiem co mam robić :/
 
Kurde dziewczyny czy macie jakieś sposoby ja zahamować odruch wymiotny rano przy połykaniu tabletki ? lekarz przepisał mi euthyrox na to podwyższone tsh i powinnam je brac rano na czczo i naprawdę się staram ale przez te mdłości po jakichś 20 min idę to zwymiotować bo nie dam rady i nie wiem co mam robić :/
A wstajesz w nocy do toalety?
Mi lekarz zasugerował że jeżeli rano bym nie dała rady to warto łyknąć tabletkę w nocy wstając do toalety.
 
reklama
Co do tych prenatalnych to widzę ze większość dziewczyn ma od razy umówione usg i pappa lub samo usg, a ja kurczę mam najpierw wizytę z genetykiem i stresuje mnie to… ma ktoras tez taka wizytę przed badaniem? Sama nie wiem co mam o tym myśleć… rozumiem konsultacje z genetykiem by omówić wynik pappy ale kurczę przed badaniem??? Może bardziej się znacie, to mi podpowiedzcie
 
Do góry