reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Nie boicie się teraz zarazić ?
Ja w ciąży z synem nie zdawałam sobie sprawy, że ospa jest bardzo niebezpieczna, dla kobiet w ciąży, które nie chorowaly. Na całe szczęście się nie zaraziłam.
Po ciąży się zaszczepiłam. Mając gdzieś z tyłu głowy myśl o drugim dziecku i małym w żłobku. A dwa, że chyba nie chciałabym przechodzić ospy w tym wieku.
 
Chciałabym na chwilę wrócić do tematu testów genetycznych :)
Rozmawiałam wczoraj z Panią Doktor i zasugerowała ona, żeby nie robić nifty tylko inne badania (polecając mi panoramę). Jej argumentem było to, że nifty jest wykonywane w Chinach gdzie nie mają żadnych "europejskich" wytycznych i mogą te badania przeprowadzać jak chcą. Dodatkowo rzuciła, że w Chinach nasze dane nie są w żaden sposób chronione.
No i teraz lekko zwątpiłam. Do tej pory byłam nastawiona na nifty, ale doktor zasiała mi ziarenko niepewności :)

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Albo może Wasi lekarze też Wam coś podpowiedzieli?
 
Chciałabym na chwilę wrócić do tematu testów genetycznych :)
Rozmawiałam wczoraj z Panią Doktor i zasugerowała ona, żeby nie robić nifty tylko inne badania (polecając mi panoramę). Jej argumentem było to, że nifty jest wykonywane w Chinach gdzie nie mają żadnych "europejskich" wytycznych i mogą te badania przeprowadzać jak chcą. Dodatkowo rzuciła, że w Chinach nasze dane nie są w żaden sposób chronione.
No i teraz lekko zwątpiłam. Do tej pory byłam nastawiona na nifty, ale doktor zasiała mi ziarenko niepewności :)

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Albo może Wasi lekarze też Wam coś podpowiedzieli?
kurcze ja niby tez analizowałam wszelkie za I przeciw i juz bylam zdecydowana na Nifty. Ale moja właśnie tez poleciła mi Panorame. Powiedziała że mają bardzo niski procent fałszywie dodatnich badań i wszem i wobec o nich mówią (wiec nie tak ze cos tam próbują zataic) plus właśnie mówiła że mają bardzo rygorystyczne obostrzenia dotyczące wypuszczenia wyników wiec mogę być pewna że sprawdzili je dobrze :) nie wiem... mnie jakoś to ubezpieczenie przekonuje w Nifty 🤷🏼‍♀️ tak pomyslalam ze nie ubezpieczali by wyników gdyby nie byli ich pewni....
 
kurcze ja niby tez analizowałam wszelkie za I przeciw i juz bylam zdecydowana na Nifty. Ale moja właśnie tez poleciła mi Panorame. Powiedziała że mają bardzo niski procent fałszywie dodatnich badań i wszem i wobec o nich mówią (wiec nie tak ze cos tam próbują zataic) plus właśnie mówiła że mają bardzo rygorystyczne obostrzenia dotyczące wypuszczenia wyników wiec mogę być pewna że sprawdzili je dobrze :) nie wiem... mnie jakoś to ubezpieczenie przekonuje w Nifty 🤷🏼‍♀️ tak pomyslalam ze nie ubezpieczali by wyników gdyby nie byli ich pewni....
Powiedziała mi dokładnie to samo. Zwłaszcza o niskim odsetku błędnych wyników..
Sama już nie wiem co robić. Ubezpieczenie chyba nie jest jakimś sporym udogodnieniem bo pewnie jak trzeba będzie to i tak się z niego wykręca 😁
 
reklama
Chciałabym na chwilę wrócić do tematu testów genetycznych :)
Rozmawiałam wczoraj z Panią Doktor i zasugerowała ona, żeby nie robić nifty tylko inne badania (polecając mi panoramę). Jej argumentem było to, że nifty jest wykonywane w Chinach gdzie nie mają żadnych "europejskich" wytycznych i mogą te badania przeprowadzać jak chcą. Dodatkowo rzuciła, że w Chinach nasze dane nie są w żaden sposób chronione.
No i teraz lekko zwątpiłam. Do tej pory byłam nastawiona na nifty, ale doktor zasiała mi ziarenko niepewności :)

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Albo może Wasi lekarze też Wam coś podpowiedzieli?
Właśnie też mnie to zniechęciło. Jakoś nie mam w 100 % zaufania. Czy w Europie nie ma możliwości przeprowadzenia takich badań?
 
Do góry