reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
widzisz 🙃 może ta lekarka do której trafię troszke odczaruje ostatnie doswiadczenia. A w jakiej miejscowości chodzisz? I powiedz mi czy jak idziesz na kontrolę do lekarza prowadzącego to on robi USG?
Ja chodzę w Gdańsku.
Kontrolę szyjki macicy i USG jest na każdej wizycie.
Tylko na to USG 11-14 idzie się do innego lekarza.
 
Dziewczyny a mam pytanie,czy biorąc duphaston(1tabletka) wrazie gdyby coś nie tak to plamilo by się czy on to hamuje ?
Masz na myśli poronienie zatrzymane? Czy jeśli ciąża by obumarła a brałabyś Duphaston to czy byłoby plamienie? Przypadek Palmtree pokazuje, że nie.

Czy masz na myśli co innego? Na przykład u mnie występuje patologia w postaci krwiaka (miałam plamienie), Duphaston sprawił, że plamienia nie ma, a krwiak dalej jest.
 
Ja chodzę w Gdańsku.
Kontrolę szyjki macicy i USG jest na każdej wizycie.
Tylko na to USG 11-14 idzie się do innego lekarza.
o to widzisz, ja zobaczę jak będzie u tej lekarki, która wybrałam, bo na pierwszej wizycie jak poszłam do przypadkowego lekarza, żeby tylko potwierdzić ciaze i ze wszystko jest ok, to mnie obśmiał bo powiedział ze na usg (i to nie te genetyczne po 11tyg., tylko zwykle) to sie trzeba osobno umawiać bo on nie ma sprzętu w gabinecie i tylko moze mnie na fotelu zbadac 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ a tego to się akurat kompletnie nie spodziewałam. Widać w Gdańsku inne standardy niż w Wawie 🤣
 
Dziewczyny a mam pytanie,czy biorąc duphaston(1tabletka) wrazie gdyby coś nie tak to plamilo by się czy on to hamuje ?
ja w 6tc plamiłam pomimo przyjmowania Duphastonu i Luteiny . Zadaniem tych leków jest "podtrzymywanie" ciąży. Plamienie może się pojawić mimo przyjmowania tych leków bo przyczyna plamien może być bardzo rozna i nie zawsze swiadczy o zlym przebiegu ciąży. Mogą być to pęknięte naczynka, pęknięty krwiaczek, uszkodzenie mechaniczne itd
 
o to widzisz, ja zobaczę jak będzie u tej lekarki, która wybrałam, bo na pierwszej wizycie jak poszłam do przypadkowego lekarza, żeby tylko potwierdzić ciaze i ze wszystko jest ok, to mnie obśmiał bo powiedział ze na usg (i to nie te genetyczne po 11tyg., tylko zwykle) to sie trzeba osobno umawiać bo on nie ma sprzętu w gabinecie i tylko moze mnie na fotelu zbadac 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ a tego to się akurat kompletnie nie spodziewałam. Widać w Gdańsku inne standardy niż w Wawie 🤣
Aż jestem w szoku. W Gdańsku są dwa gabinety i oba w pełni wyposażone. Jakaś dziwna ta warszawa 🤯
 
Masz na myśli poronienie zatrzymane? Czy jeśli ciąża by obumarła a brałabyś Duphaston to czy byłoby plamienie? Przypadek Palmtree pokazuje, że nie.

Czy masz na myśli co innego? Na przykład u mnie występuje patologia w postaci krwiaka (miałam plamienie), Duphaston sprawił, że plamienia nie ma, a krwiak dalej jest.
ja mam tak samo. Mam dawkę 3x2 i plamień nie mam ale krwiak bez zmian. Za to w pierwszej ciąży przy poronieniu byłam na usg bodajże w 9tc, a zarodek zatrzymał się na 7tc. Z racji tego że brałam duphaston to plamienie nastąpiło właśnie dopiero w 9tc.
 
Aż jestem w szoku. W Gdańsku są dwa gabinety i oba w pełni wyposażone. Jakaś dziwna ta warszawa 🤯
he he no ja też bylam w mega szoku. Ale może jakaś trefna placówka 🤷🏼‍♀️ teraz wybieram się do innej. Zobaczymy. Mam nadzieję że sprzęt będzie na wyposażeniu bo jak będę się musiała za każdym razem osobno na usg umawiać to mnie szlag jasny trafi 🤣
 
reklama
zastanawiam się tylko co mam zrobić z Medicover, bo tam mam wrażenie że nie ma wyrozumiałości i wszyscy są tacy mało uprzejmie, a ja się i tak wystarczająco stresuje zeby sie narażać na jakieś niemiłe komentarze.
nie wiem, gdzie mieszkasz, ale ja w ramach Medicover prowadziłam ciążę u super p doktor Ewy Niedbały. Tylko to w Zielonce w placówce współpracującej:)

Ja będę miała chyba dwie karty ciąży :)
 
Do góry