reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

U mnie w miarę, myślałam że pospie dłużej a tu o 7:30 gość dzwoni że mi fakturę przywiózł którą miał mailem wysłać 😁 Poszłam do niego nieumalowana, nieuczesana i w piżamie 🙃




Trochę kiepski przyrost choć w normie. Ale progesteron obiecująco wygląda, to u Ciebie był ok 30? Czy pomyliłam? Ja tylko raz zrobiłam przyrost i więcej już nie robię bo osiwieje. Czekam na USG. W poprzednich ciazach przyrosty były wysokie a niestety dwie straciłam w 9 i 13 tydz.

Strasznie się dziś wkurzylam. Chciałam się umówić do ginekologa na nzf, od tygodnia dzwonię, wkoncu odebrali a babka z rejestracji mówi mi że termin najblizszy to 9września. Mówię że w ciąży jestem (powinna mnie do tygodnia przyjąć) to stwierdziła że nic nie zrobi bo nie ma wcześniej terminów. I tak pójdę prywatnie ale już mnie to wkurza że takie wysokie składki place zdrowotne a jak przyjdzie potrzeba to i tak muszę iść prywatnie do lekarza czy stomatologa. Prowadzę swoją firmę i oprócz tego pracuje na etacie więc trzy razy mi składkę zdrowotna pobierają, z mojej firmy, z etatu i z premii 😱
No to ja mam podobnie, co jakiś czas mam fazę "nie no pójdę na nfz, takie skladki wysokie" ale szybko tego pomysłu zaczynam żałować. Ludzie podobno normalnie na NFZ prowadzą ciążę, a ja gdzie nie pójdę to albo usg tam robią w ciąży tylko 3 razy i pani mi wróży z dotyku stan płodu albo warunki jak w jakimś kraju trzeciego świata. Teraz wykupie sobie z pracy u męża pakiet medyczny bo prowadzenie ciąży jest serio tak mega drogie. Z młodym za każdą wizytę płaciłam 350 zł plus badania, to naprawdę czuć po kieszeni. Zwłaszcza, że teraz już jedno dziecko mam na utrzymaniu a przez inflację jak wchodzę do warzywniaka to czuję się jakbym po vitkacu buszowala xD
 
reklama
No to ja mam podobnie, co jakiś czas mam fazę "nie no pójdę na nfz, takie skladki wysokie" ale szybko tego pomysłu zaczynam żałować. Ludzie podobno normalnie na NFZ prowadzą ciążę, a ja gdzie nie pójdę to albo usg tam robią w ciąży tylko 3 razy i pani mi wróży z dotyku stan płodu albo warunki jak w jakimś kraju trzeciego świata. Teraz wykupie sobie z pracy u męża pakiet medyczny bo prowadzenie ciąży jest serio tak mega drogie. Z młodym za każdą wizytę płaciłam 350 zł plus badania, to naprawdę czuć po kieszeni. Zwłaszcza, że teraz już jedno dziecko mam na utrzymaniu a przez inflację jak wchodzę do warzywniaka to czuję się jakbym po vitkacu buszowala xD
Ja teraz za wizytę z badaniem na fotelu,USG,badanie piersi,karta ciąży,skierowanie na badania 220zł
 
Mam dziewczyny wynik. Więc w poniedziałek było 769 a dziś 2817 😍
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-07-07-18-34-48-30_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-07-07-18-34-48-30_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    95,2 KB · Wyświetleń: 36
No to ja mam podobnie, co jakiś czas mam fazę "nie no pójdę na nfz, takie skladki wysokie" ale szybko tego pomysłu zaczynam żałować. Ludzie podobno normalnie na NFZ prowadzą ciążę, a ja gdzie nie pójdę to albo usg tam robią w ciąży tylko 3 razy i pani mi wróży z dotyku stan płodu albo warunki jak w jakimś kraju trzeciego świata. Teraz wykupie sobie z pracy u męża pakiet medyczny bo prowadzenie ciąży jest serio tak mega drogie. Z młodym za każdą wizytę płaciłam 350 zł plus badania, to naprawdę czuć po kieszeni. Zwłaszcza, że teraz już jedno dziecko mam na utrzymaniu a przez inflację jak wchodzę do warzywniaka to czuję się jakbym po vitkacu buszowala xD
Ja będę chodzić na nfz. Mój lekarz normalnie zleca badania krwi, jak ktoś potrzebuje daje zwolnienie, zawsze robi USG. Lubi dzieci, sam ma dzieci więc często się pyta jak starsze, opowiada rady ojcowskie xd wierzę, że jakby było coś nie tak powie o tym. A na prenatalne to już prywatnie.
 
reklama
Do góry