reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Trochę wcześnie jak na prenatalne, dlaczego tak ?
czy ja wiem? od 11 tc można. A poza tym nie dostałam od ginekologa prowadzącego skierowania na pappe, mam dostać dzisiaj od tego, co usg będzie robił, nie wiem jak potem na tą pappe z terminami, wolałabym zdążyć w terminie zrobić. Jak mówiłam w piątek prowadzącemu na jaki termin się umówiłam to powiedział, że ok, w sumie to nawet mi się zapytał czy już nie byłam. Też nie wiedziałam jak to liczyć czy jak będę miała 11 tc skończony czy jak w nim będę (teoretycznie skoro mam 11+ to jestem już w 12). Ale skoro lekarz zaakceptował, że idę dzisiaj to chyba powinno się udać przeprowadzić to badanie.
 
mi podobnie gin wyznaczyła 11+2
Jestem tylko trochę zdziwiona bo mój w opisie na znanym lekarzu ma coś takiego „
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o kierowanie pacjentek na usg prenatalne po 12 tygodniu ciąży ( CRL > 60 mm ) zgodnie z najnowszymi zaleceniami Światowych organizacji zajmujących się diagnostyką prenatalną. ( nie w 11 tyg ciaży)
Wykonywanie badania I trymestru przed ukończeniem 12 tygodnia ciąży lub gdy długość siedzeniowo - ciemienowa wynosi <60 mm może skutkować brakiem możliwości adekwatnej oceny serca ( ocena 4 jam serca , 3 naczyn) oraz trudnością z określeniem płci płodu ( co jest ważne dla naszych pacjentek)a co za tym idzie wydłużyć proces diagnostyczny.”
 
czy ja wiem? od 11 tc można. A poza tym nie dostałam od ginekologa prowadzącego skierowania na pappe, mam dostać dzisiaj od tego, co usg będzie robił, nie wiem jak potem na tą pappe z terminami, wolałabym zdążyć w terminie zrobić. Jak mówiłam w piątek prowadzącemu na jaki termin się umówiłam to powiedział, że ok, w sumie to nawet mi się zapytał czy już nie byłam. Też nie wiedziałam jak to liczyć czy jak będę miała 11 tc skończony czy jak w nim będę (teoretycznie skoro mam 11+ to jestem już w 12). Ale skoro lekarz zaakceptował, że idę dzisiaj to chyba powinno się udać przeprowadzić to badanie.
daj znać koniecznie po wizycie 🙃
 
reklama
Do góry