reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ja w dzień zasypiam nawet na stojąco, ale w nocy często kładę się od łóżka i cała senność ze mnie wyparowuje. I to niezaleznie od drzemki w dzień lub jej braku. Pomaga mi herbata z melisy. Pytałam o nią położną, mówiła, że jedną filiżankę dziennie ze spokojem można wypijać.

Widzę, że przepisów na pastę jajeczną jest mnóstwo, więc nie będę swoich dorzucać, ale mam moją ulubioną pastę z twarożku. Pół kostki twarogu wrzucam do blendera, do tego kilka pomidorów suszonych (w wersji fit namoczone w wodzie, w wersji nie fit takie ze słoika, w oleju). Do tego ze dwie łyżki jogurtu naturalnego (do odpowiedniej konsystencji). Zblendować i się zajadać 🙂

A co do wózka ja bym jeszcze zwróciła uwagę na skręcanie. Miałam na początku taki "sztywny" wózek, musiałam delikatnie unieść przód żeby skręcić. Na początku mnie to denerwowało, ale jak później kupiliśmy spacerówkę ze skrętnymi kołami, to nie umiałam nią kierować. Ale to myślę, że najlepiej w sklepie popróbować sobie różne modele, z różnym skręcaniem i wybrać, co wygodniejsze.
Chyba najbardziej skrętny jest priam :) mam i polecam, roczne dziecko nim skręca jednym paluszkiem
 
reklama
Ja chyba nie będę inwestować… mam drogi wózek dla młodego, który można błyskawicznie zmienić w spacerówkę lub gondole, wiec będą korzystać na zmianę ;p na razie wizja zeby dwójkę zabrac na raz gdziekolwiek jest dla mnie odległa ;D jak już będzie bliżej to wtedy będę się martwić i ewentualnie kupię jakiś używany dodatkowy
Też miałam taki 3 w 1 i jak korzystali jeszcze czasami oboje to jak np szliśmy na dłuższy spacer i wiedziałam, że starszy będzie zmęczony, to brałam spacerówkę, a młodego w chustę. Zresztą taka chusta też super sprawa, polecam nawet przy jednym dziecku 🙂
 
Skupilabym się bardziej na dobrej spacerówce. Głęboki wózek to i tak do pół roku.
Nie wiem, czy waga ma dla Ciebie znaczenie.
Wazne są też opony na pewno pompowane lepiej amortyzują ale są cięższe od żelowych.
Kwestia wzrostu partnera. Chciałam lekki wózek a ten który mi się podobał był za niski dla mojego męża. Moim zdaniem dobrze stacjonarnie obejrzeć kilka modeli.
A to to wiem - to będzie trzecie dziecko :) spacerówkę już mam. Chociaż może kupię 2 w 1 wózek (wolałabym najpierw widzieć dziecko w spacerówce).
A w temacie wózków ...
Mamy które mają albo będą mieć małą różnice wieku między dziećmi ..
Dostawka do wózka dla starszaka czy lepiej wózek "rok po roku" ?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od różnicy wieku i temperamentu starszego dziecka. U koleżanki wózek rok po roku sprawdził się bardzo dobrze (różnica 2,5), bo córka długo wolała jeździć niż chodzić sama.
 
Chyba najbardziej skrętny jest priam :) mam i polecam, roczne dziecko nim skręca jednym paluszkiem
I mega wygodny i również jednym paluszkiem można skręcać wózkiem Joolz Day+ 😊 mam go od poprzedniej ciąży, która straciłam, więc nie było mi dane pojeździć na mieście tyle co po domu nim jeździłam i dla mnie mega. Leciutki, wygodny, i dość wysoki a to dlanie istotne bo mam 173 i lubię jak mam gondole wyższa 🙂
 

Załączniki

  • received_936799286937784.jpeg
    received_936799286937784.jpeg
    42,5 KB · Wyświetleń: 71
  • received_301152158500605.jpeg
    received_301152158500605.jpeg
    32,2 KB · Wyświetleń: 72
  • received_675456926768374.jpeg
    received_675456926768374.jpeg
    31,6 KB · Wyświetleń: 80
  • USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1635346000575_6859138271597444947.jpeg
    USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1635346000575_6859138271597444947.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 67
  • received_232712108922905.jpeg
    received_232712108922905.jpeg
    30,2 KB · Wyświetleń: 67
Też miałam taki 3 w 1 i jak korzystali jeszcze czasami oboje to jak np szliśmy na dłuższy spacer i wiedziałam, że starszy będzie zmęczony, to brałam spacerówkę, a młodego w chustę. Zresztą taka chusta też super sprawa, polecam nawet przy jednym dziecku 🙂
Ja też chusrowalam 🙂. Właśnie muszę się rozejrzeć za jakąś chusta.
I mega wygodny i również jednym paluszkiem można skręcać wózkiem Joolz Day+ 😊 mam go od poprzedniej ciąży, która straciłam, więc nie było mi dane pojeździć na mieście tyle co po domu nim jeździłam i dla mnie mega. Leciutki, wygodny, i dość wysoki a to dlanie istotne bo mam 173 i lubię jak mam gondole wyższa 🙂
Jenyyyyy właśnie choruje na jooolz.
Mam adamexa.
Mąż nie chce słyszeć o nowym wózku. Przeglądam używki i są w dobrej cenie. Podoba mi się to, że do geo można dokupić spacerówkę dla starszaka i robi się wózek rok po roku. I to że gondola sklada się na płasko do bagażnika 😄.
 
mnie w ogóle priam się najbardziej podoba, tylko jest straaaasznie drogi. Czy mamy, które go mają mogą ewentualnie coś o nim powiedzieć? 🙃
Ja mam Priama. Z gondoli nie nie byłam za bardzo zadowolona, moim zdaniem mogła być lepsza amortyzacja. Jak jechaliśmy po drodze żwirowej, to miałam wrażenie ze dziecko zaraz dostanie zepołu dziecka potrząsanego. Natomiast z spacerówki jestem mega zadowolona, już nie czuć tych wstrząsów, jest bardzo zwrotna, jak na wózek 2 w 1 bardzo zgrabna i mieści się bez problemu do bagażnika małego auta.
 
reklama
Drogie Mamy, jakie macie doświadczenie z wózkami głębokimi? Co mogłybyście polecić?
Zwróć szczególna uwagę, aby stelaż był łatwy do złożenia i rozłożenia i przede wszystkim lekki, a co do gondoli jedne są szerokie ale krotkie a drugie węższe ale dłuższe. Ja miałam ta dłuższa i mega się sprawdziła 😉 tym razem nie wiem czy nie wezme odwrotnie bo jednak na zimę nasze dzieciaki raczej wyjdą już z gondoli powoli…
 
Do góry