reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Nieśmiało zgłaszam się i ja, termin wg aplikacji na 30 marzec! Oby wszystko poszło gładko 😇
Gratulacje! Rozgosc się 🥰To Twoja pierwsza ciąża? Czy masz już dzieci? :-)

Dzisiaj ja mam niesmaczny pytanie. Jadę dziś na badania z krwi no o mocz. Oczywiście położyłam sobie pojemniczek blisko toalety, w widocznym miejscu, żeby nie zapomnieć, ale jak nad ranem obudził mnie pełny pęcherz to oczywiście półprzytomna zauważyłam ten pojemniczek jak już skończyłam siusiać. Położyłam się do łóżka, nic nie piłam w międzyczasie i jakąś godzinę później "wydusiłam" do pojemnicxka resztki zalegające w pęcherzu. I ten mocz jest strasznie mętny. To może być wina złego sposobu pobrania? Bo czytałam, że w najlepszym przypadku mętny mocz jest oznaką zapalenia dróg moczowych ale może być też cukrzyca, kamica i inne potworności z nowotworem włącznie.
Teraz myślę czy nie kupić drugiego kubeczka i nie nasiusiac jeszcze raz, ale to już nie będzie pierwszy poranny...
A podmylas się i zlapalas środkowy mocz? Bo jeśli nie to mogłaś do kubeczka złapać sluzu i temu taki metny.
 
reklama
Gratulacje! Rozgosc się 🥰To Twoja pierwsza ciąża? Czy masz już dzieci? :-)


A podmylas się i zlapalas środkowy mocz? Bo jeśli nie to mogłaś do kubeczka złapać sluzu i temu taki metny.
Umyłam się przed, ale ciężko było pobrać środkowy bo czułam że mi nie chce się siusiać w ogóle. Pierwsze 3 kropelki puściłam, a resztę już do kubeczka. Nie wiem, zostawiłam go w domu. Kupię do drodze nowy pojemniczek, napilam się wody, może teraz będzie lepszy. Coś mi się kojarzy że taki mocz z dna pęcherza może mieć więcej bakteri, nabłonka itd, ale teraz nie mogę takiej info znaleźć. Nie chce bezsensu brać np. leków na zapalenie pęcherza jak mi nic nie jest tylko siuski źle pobrane.
 
@Karooola28 podasz mi jeszcze raz przepis na ta wodzianką? Bo chyba mnie rozkłada jakieś przeziebienie…
Jak masz rosół to zalej rosołem a jak nie masz to wrzątek trochę kostki rosołowej i maggi i trochę masła.
Czosnek na talerz przeciskam 2 zabki czosnku,
Czerstwy chleb 2 kropki można tez dać grzanki i właśnie zalać to rosołem albo woda z kostka maggi i masłem jak wyżej :)
 
Umyłam się przed, ale ciężko było pobrać środkowy bo czułam że mi nie chce się siusiać w ogóle. Pierwsze 3 kropelki puściłam, a resztę już do kubeczka. Nie wiem, zostawiłam go w domu. Kupię do drodze nowy pojemniczek, napilam się wody, może teraz będzie lepszy. Coś mi się kojarzy że taki mocz z dna pęcherza może mieć więcej bakteri, nabłonka itd, ale teraz nie mogę takiej info znaleźć. Nie chce bezsensu brać np. leków na zapalenie pęcherza jak mi nic nie jest tylko siuski źle pobrane.
taki rozwodniony mocz też może być mało miarodajny w badaniu. A nie możesz badania tego moczu zrobić innego dnia tylko koniecznie dziś?

Ja miałam tak, że bardzo mi się chciało siku około 3-4 nad ranem, bo jakoś dużo pilam w ciągu dnia i wtedy pobrałam mocz do badania. Z badania wyszło, że ciężar właściwy był zaniżony - pewnie właśnie dlatego, że bardziej rozwodniony. Ja jednak poinformowałam o tym lekarza przy analizie wyników.
 
No właśnie tak się bałam a później sobie myśle jaka ja głupia jestem przecież to mi przepisał lekarz a nie osoba z ulicy 😂 ale wiecie, chcemy najlepiej dla naszych bobasów wiec ja chyba dlatego myśle 4 razy o jakiejś rzeczy zanim ja zrobie 🥹
Ja też zawsze czytam ulotki. Przecież lekarze popełniają błędy…
Lepiej się upewnić niż ufać bezgranicznie.
 
Dzisiaj ja mam niesmaczny pytanie. Jadę dziś na badania z krwi no o mocz. Oczywiście położyłam sobie pojemniczek blisko toalety, w widocznym miejscu, żeby nie zapomnieć, ale jak nad ranem obudził mnie pełny pęcherz to oczywiście półprzytomna zauważyłam ten pojemniczek jak już skończyłam siusiać. Położyłam się do łóżka, nic nie piłam w międzyczasie i jakąś godzinę później "wydusiłam" do pojemnicxka resztki zalegające w pęcherzu. I ten mocz jest strasznie mętny. To może być wina złego sposobu pobrania? Bo czytałam, że w najlepszym przypadku mętny mocz jest oznaką zapalenia dróg moczowych ale może być też cukrzyca, kamica i inne potworności z nowotworem włącznie.
Teraz myślę czy nie kupić drugiego kubeczka i nie nasiusiac jeszcze raz, ale to już nie będzie pierwszy poranny...
Tez tak miałam ostatnio w grudniu, okazało się ze mam zapalenie dróg moczowych i dostałam antybiotyk ze względu na ciaze, ale musiałam zrobić jeszcze posiew. Na szczęście nic nie wyszło…
Ale ja też mam lekko żółtawy śluź,to jest nie tak? Nie jest mleczny czy przezroczysty. Lekko żółtawy. Na pierwszej wizycie mi mówiła że śluz ciążowy.

Wczoraj cały dzień mnie mdliło,o 21 prawie zwymiotowałam,ale przeszło i tylko oczy mi się zaświeciły ...
dla mnie wczorajszy dzień to tez była tragedia… normalnie modliłam się żeby wkoncu zwymiotować. Później jeszcze to przeziębienie mnie zaczęło rozwalać… nie pytajcie co mam w domu 🙈 a ciekawe czy dzisiaj będzie lepiej…

@spelnicmarzenie @MamaR super wiadomości! ❤️
Jak masz rosół to zalej rosołem a jak nie masz to wrzątek trochę kostki rosołowej i maggi i trochę masła.
Czosnek na talerz przeciskam 2 zabki czosnku,
Czerstwy chleb 2 kropki można tez dać grzanki i właśnie zalać to rosołem albo woda z kostka maggi i masłem jak wyżej :)
Dzięki, ja poprostu ugotowałam sobie rosołek i do kubka wyciskam dwa wielkie zabki czosnku i dużo pietruchu. Powiem szczerze ze dzisiaj już trochę lepiej ☺️ Ale dzisiaj jeszcze z 2 kubki wypije 😀

Witam nowe mamy! I życzę nudnych 9 miesięcy ☺️

Pięknego, słonecznego weekendu dziewczyny! My chcieliśmy jechac jutro z dziećmi do zoo ale nie wiem czy nam wyjdzie, bo jak będą mnie dalej mdłości męczyć to jakoś siebie nie widzę spacerującej pół dnia… a ja dziś wg om zaczynam 7 tydzień 🤰
 
reklama
Ja miałam usg w 6+1. Lekarz zalecił jako kolejne usg dopiero to prenatalne, czyli po 6 tygodniach..
i tak w życiu bym tyle nie wytrzymała, ale pojawiły się plamienia, wiec musiałam iść na cito po 9 dniach od pierwszego usg.

Czy któraś z Was słuchała bicia serca czy tylko oglądałyście?
Najnowsze badania mówią, że słuchanie na tym etapie może szkodzić.
Ciekawa jestem jak do tego podchodzą lekarze.
Trzy lata temu włączył mi na pierwszej wizycie bicie serca, zanim zdążyłam zaprotestować. Teraz dwaj lekarze sami mówili, że lepiej tego nie robić.
Nas nie pytał i włączył ostatnio dosłownie na sekundę i wyłączył. Nie wierze ze taki moment może zaszkodzić a cieszę się ze to usłyszałam bo to mój pierwszy raz 😍
 
Do góry