reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Becikowe nie jest dla wszystkich i nie ma związku z kartą ciąży. Karta ciąży to informacja o ciąży i o wykonanych badaniach powinno się ją mieć zawsze przy sobie
"Aby móc otrzymać becikowe konieczne jest spełnienie warunków w postaci: kryterium dochodowego oraz pozostawania pod opieką medyczną w czasie ciąży nie później niż od 10. tygodnia ciąży. Obecnie jednak, aby otrzymać zapomogę, dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie powinien przekraczać kwoty 1922,00 zł. "
Chyba jednak karta ciąży ma znaczenie
 
a to „za wcześnie” to w którym tygodniu poszlas? :)
4+6 (czyli prawie 5) przy czym u mnie ma mowy o przesuntej owulacji bo zaplodnienie w laboratorium wiec znane co do minuty 😉 wiec jeśli u Ciebie tez doszło do przesunięcia to może masz tez wcześniejszą ciaze (ok 5tc) I wtedy jeszcze nic moze nie być widać 😊
 
"Aby móc otrzymać becikowe konieczne jest spełnienie warunków w postaci: kryterium dochodowego oraz pozostawania pod opieką medyczną w czasie ciąży nie później niż od 10. tygodnia ciąży. Obecnie jednak, aby otrzymać zapomogę, dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie powinien przekraczać kwoty 1922,00 zł. "

I gdzie tu masz kartę ciąży?
 
Dziewczyny, sprawdziłam wynik B-HCG i pierwszy wynik był 306, a dzisiejszy wynik to 852. Badanie było robione w odstępie czasowym 72h, bo nie miałam innej możliwości. Przyrost pokazuje 98% i pokazuje, że jest w normie, ale przeczytałam, że przy odstępie czasowym 72h powinien być ok 110% i już się zestresowałam 😔 myślicie żeby powtórzyć w środę? Tylko to niebyłoby 48h, bo robiłam o 11:30, a jestem w pracy do 15.
ja też miałam słabe przyrosty i to poniżej normy, a pozniej nagle poszybowy w górę. Myślę że jest ok! 😘
 
I gdzie tu masz kartę ciąży?
W tym akurat co wstawiłam(pierwsze lepsze) nie ma wpisanego "karta ciąży" ale w innym jakiś czas temu na temat karty ciąży gdzieś czytałam, wiem bo koleżanka miała założoną kartę później niż 10tydz i becikowego nie dostała. Ale upierać się nie będę 😁
 
Dziewczyny czy bóle krzyża według Was są normalne? Cały czas boli mnie dolny odcinek plecow, czasami promieniujący do brzucha i pachwin.. stresuje mnie to. Jak u Was ?
 
"Aby móc otrzymać becikowe konieczne jest spełnienie warunków w postaci: kryterium dochodowego oraz pozostawania pod opieką medyczną w czasie ciąży nie później niż od 10. tygodnia ciąży. Obecnie jednak, aby otrzymać zapomogę, dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie powinien przekraczać kwoty 1922,00 zł. "
Chyba jednak karta ciąży ma znaczenie
Przy moich dzieciach do becikowego lekarz wystawiał specjalne zaświadczenie ze byłam pod opieka od tego i tego tygodnia, także nie wiem jak to dzisiaj wyglada ale z 7 lat temu ich karta ciąży nie obchodzila
 
reklama
W tym akurat co wstawiłam(pierwsze lepsze) nie ma wpisanego "karta ciąży" ale w innym jakiś czas temu na temat karty ciąży gdzieś czytałam, wiem bo koleżanka miała założoną kartę później niż 10tydz i becikowego nie dostała. Ale upierać się nie będę 😁
ja to rozumiem tak, że trzeba mieć DOWÓD, że się było u lekarza przed 10tc, a karta ciąży jest takim dowodem. Ciekawe czy zaświadczenie od lekarza tez pełni taką funkcję.

Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! 😍 wspaniałe wieści, oby takich więcej.

Kto jutro?
 
Do góry