reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ja w tamtym roku miałam zabieg na NFZ i generalnie okazało się że zrobili bardzo dobrze, ale 2 godz po pełnej narkozie wypuścili mnie do domu, gdzie mdlałam na zawołanie i krew lala się że mnie jak szalona. Mój mąż do tej pory ma traumę po tym jak mnie ciągnął do samochodu...
Dramat…
Generalnie wszystkie zabiegi/ operacje są tak drogie prywatnie ze mało kogo na to stać wiec tez miałam na NFZ ale traktują ludzi potwornie
 
reklama
W ogóle idę dzisiaj na pierwszą wizytę i powiem wam, że trochę się boję. W piątek 01.07 beta 8, w poniedziałek 04.07 - 77 i trochę się boję, że jeszcze nic nie będzie widać i się zestresuję. Ale w sobotę wyjeżdżamy, chciałabym ustalić przed urlopem czy wszystko ok, żadna pozamaciczna itp.
 
ONA, Olka, dzięki za uświadomienie. Jak się okazuje- ile kobiet, tyle historii. Opiniowałam na podstawie swoich doświadczeń.
W takim razie najlepiej spokojnie czekać na badanie :)
Dokładnie :)
Mi lekarz powiedział tylko ze niepotrzebnie robiłam progesteron bo po jego wyniku może tylko stwierdzić ze nie jest to ciąża pozamaciczna wiec nie wiem czy wyniki bardzo niskie czy bardzo wysokie proga mogą o tym świadczyć ( podejrzewam ze niskie ale pewności nie mam).
Najlepiej poczekać na wizytę i nie zakładać ze jest coś nie tak, zdarzają się ciąże różne i poronienia ale jednak % więcej jest zdrowych, normalnie przebiegających i myśle ze dobrze mieć pozytywne nastawienie bo wiele dobrego to wnosi, stres nie pomoże nam w niczym 😘
 
W ogóle idę dzisiaj na pierwszą wizytę i powiem wam, że trochę się boję. W piątek 01.07 beta 8, w poniedziałek 04.07 - 77 i trochę się boję, że jeszcze nic nie będzie widać i się zestresuję. Ale w sobotę wyjeżdżamy, chciałabym ustalić przed urlopem czy wszystko ok, żadna pozamaciczna itp.
Może nie być widać jeszcze, ale przyrost masz ładny :)
Nie stresuj się, szkoda ze nie masz wizyty w piątek bo im później tym lepiej więcej byłoby widać, ale doskonale Cię rozumiem bo tez mam wizytę w przyszły poniedziałek a w środę wyjazd :)
 
Dokładnie :)
Mi lekarz powiedział tylko ze niepotrzebnie robiłam progesteron bo po jego wyniku może tylko stwierdzić ze nie jest to ciąża pozamaciczna wiec nie wiem czy wyniki bardzo niskie czy bardzo wysokie proga mogą o tym świadczyć ( podejrzewam ze niskie ale pewności nie mam).
Najlepiej poczekać na wizytę i nie zakładać ze jest coś nie tak, zdarzają się ciąże różne i poronienia ale jednak % więcej jest zdrowych, normalnie przebiegających i myśle ze dobrze mieć pozytywne nastawienie bo wiele dobrego to wnosi, stres nie pomoże nam w niczym 😘

Progesteron powyżej 25ng wyklucza pozamaciczną, ale tez nie jest tak że każda kobieta mająca progesteron poniżej 25ng będzie miała ciąże pozamaciczną bo równie dobrze może mieć po prostu niedomogę, ale wtedy też warto progesteron suplementować. W Polsce jednak często jest dawany w ciemno.

A z ciekawości odnosząc się jeszcze do tego co napisałaś o leczeniu na NFZ to planujesz w związku z tym rodzić prywatnie czy w domu? (pytam serio, ja bym chętnie urodziła w domu, ale w PL po cesarce nie można)
 
Może nie być widać jeszcze, ale przyrost masz ładny :)
Nie stresuj się, szkoda ze nie masz wizyty w piątek bo im później tym lepiej więcej byłoby widać, ale doskonale Cię rozumiem bo tez mam wizytę w przyszły poniedziałek a w środę wyjazd :)
No właśnie jak coś to pójdę jeszcze w piątek, a w czwartek rano pójdę na betę. Ale wolałabym już mieć temat z głowy i się spokojnie pakować już od czwartku :D
 
Progesteron powyżej 25ng wyklucza pozamaciczną, ale tez nie jest tak że każda kobieta mająca progesteron poniżej 25ng będzie miała ciąże pozamaciczną bo równie dobrze może mieć po prostu niedomogę, ale wtedy też warto progesteron suplementować. W Polsce jednak często jest dawany w ciemno.

A z ciekawości odnosząc się jeszcze do tego co napisałaś o leczeniu na NFZ to planujesz w związku z tym rodzić prywatnie czy w domu? (pytam serio, ja bym chętnie urodziła w domu, ale w PL po cesarce nie można)
Nie No rodzic będę w szpitalu/ klinice 😂 maja podpisany kontrakt z NFZ wiec zakładam ze jak miałam mieć w sierpniu histeroskopie na NFZ w mojej klinice to poród/ cesarkę tez będę miała w ramach NFZ (ale pewna nie jestem, jeszcze o to zapytam 🙈), w domu w zadnym wypadku moja mama przy moim porodzie prawie umarła razem ze mną wiec panicznie boje się porodu SN.
Chociaż to był rok 90 i pewnie teraz wszystko wyglada inaczej.
 
Ewa Kuś - ale dziewczyny piszą, że czasem czepia się wagi. Ja u niej byłam kilka razy i dla mnie była miła i okej, ale nie jestem w ciąży. Zawsze robiła USG i badała. Niestety raz jak byłam to miała 1.5h opóźnienia
A drugi to Piotr Stec ale nie byłam u niego więc nic o nim nie wiem

Edit. W temacie szpitali, lekarzy itp. bardzo polecam grupę na facebooku - Hallo gdzie rodzić - Warszawa?
ooo dzięki wielkie 😍
 
Hej. Wygląda na to że też będę marcowa mama, ale mam dziwne wyniki bety
07.07- 2150
09.07- 2730
11.07-5800.
Wszystkie robione w tym samym lab o tej samej godzinie. Pierwszy przyrost 27%. Fo myślicie? Jutro lekarz. Ostatnia miesiączka 05.06
 
reklama
Dziewczyny mam betę o czekam na komentarz lekarza.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220712_131308_pl.looksoft.medicover.jpg
    Screenshot_20220712_131308_pl.looksoft.medicover.jpg
    181,8 KB · Wyświetleń: 78
Do góry