reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ja także mam chwilowe kłucia i bóle. Nieraz w okolicy jajnika, nieraz ewidentnie macica.
Może nie zdajecie sobie sprawy, bo sam zarodek jak widzicie jest niewielkich rozmiarów, ale rozrastające się endometrium jest olbrzymie… ja sama sobie z tego sprawy nie zdawałam, ale roniąc ciaze biochemiczna były to zaledwie 2 małe skrzepy, a roniąc już ciaze 8 tygodniowa… no było tego naprawdę sporo, aż sama wychodziłam z podziwu, ze tyle tego jest… także teraz podchodzę do tego na spokojnie bo wiem, ze naprawdę w szybkim tempie to tam wszystko narasta ☺

Ja dzisiaj mam jakaś huśtawkę nastroju. Łatwo mnie dzisiaj zdenerwować, głupie myśli mnie nachodzą, boje sie umówić do ginekologa, bo bardzo boje sie, ze powie mi przy badaniu, ze nie jest okey… a nawet jak powie, ze wszystko wporzadku, to boje sie ze już na następnej nie będzie… bardzo chciałabym, żeby był przy usg moj mąż, bo chyba nie przeżyje tych wizyt sama… jak wszystko będzie okey to wiem, ze będę ryczeć jak bóbr ze szczescia i nie wiem jak będę rozmawiać z lekarzem. No takze tak to dzisiaj ze mną jest 😂 wmawiam sobie ze to przez hormony.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam moze głupie pytanie, ale wole sie upewnić. Jesli jesteście przykladowo w 5t3d ciąży to mówicie ze to 6ty tydzień, prawda? Czy prawidlowo jest powiedzieć, ze piąty? 🤔🙈
 
Dziewczyny a ja mam moze głupie pytanie, ale wole sie upewnić. Jesli jesteście przykladowo w 5t3d ciąży to mówicie ze to 6ty tydzień, prawda? Czy prawidlowo jest powiedzieć, ze piąty? 🤔🙈
Ja tez tego nigdy nie wiem 😂 ale jak dla mnie to już 6 tydzień. Patrząc na to, ze ciaze liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (a przecież fizycznie jeszcze w niej nie jesteśmy) i jeszcze nie spotkałam sie z opisem 0t1d dzień ciąży 😅 z wiekiem jest tak samo, mówi sie ze sie w urodziny KOŃCZY np 30 lat, a zaczynasz tak naprawdę 31 rok życia.
 
Ja tez tego nigdy nie wiem 😂 ale jak dla mnie to już 6 tydzień. Patrząc na to, ze ciaze liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (a przecież fizycznie jeszcze w niej nie jesteśmy) i jeszcze nie spotkałam sie z opisem 0t1d dzień ciąży 😅 z wiekiem jest tak samo, mówi sie ze sie w urodziny KOŃCZY np 30 lat, a zaczynasz tak naprawdę 31 rok życia.
właśnie odwrotnie :) jak kończysz 30 lat to mówisz, że masz 30 lat.
Z ciążą też nie wiem jak jest - ja mam 5+3, i wszędzie podają, że to 6 tydzień, ale lekarz mówił, że 5. Może oni medycznie mówią inaczej 😅
 
Dziewczyny a ja mam moze głupie pytanie, ale wole sie upewnić. Jesli jesteście przykladowo w 5t3d ciąży to mówicie ze to 6ty tydzień, prawda? Czy prawidlowo jest powiedzieć, ze piąty? 🤔🙈
podobno u lekarzy liczy się ukoncziny tydzień. Czyli jeśli 5+3 to mowia że piąty. Ale to medycy 😅😜 a wszędzie indziej raczej funkcjonuje że 5+3 oznacza rozpoczęty 6ty. Tak gdzies wyczytałam.he he dziwne to i faktycznie idzie sie pogubic 😉🙃
 
właśnie odwrotnie :) jak kończysz 30 lat to mówisz, że masz 30 lat.
Z ciążą też nie wiem jak jest - ja mam 5+3, i wszędzie podają, że to 6 tydzień, ale lekarz mówił, że 5. Może oni medycznie mówią inaczej 😅
Może to tez zależy od regionu 🤷🏻‍♀️ Jezeli dziecko ma roczek to mówi sie ze skończyło już roczek, no przynajmniej u nas tak jest ☺️ Jezeli jestem w ciąży 1 dzień później 2 dzień itd to 7 dnia powiem ze skończyłam 1 tydzień ciąży.
Ale wiem, ze to jest pogmatwane i każdy inaczej rozumuje.
 
A to chyba się bierze luteinę 3x 100 mg?
Ja w poprzedniej ciąży brałam 2x100mg , teraz też tak biorę, nie byłam jeszcze u lekarza

Dziewczyny, u mnie 6+3 i pojawiło się dzisiaj plamienie :(
Dostałam douphaston i czekam. Trzymajcie mocno kciuki 🤞
Kciuki trzymam by było wszystko dobrze!

Dziewczyny czy wy też odczuwacie dyskomfort i bóle brzucha ? Często pojawiają się podczas odpoczynku. Martwi mnie to trochę. Wcziarjaza beta 3600, dzisiaj na usg pecherzyk + żółtkowy.
Cały czas boli mnie brzuch, czasem mocniej czasem słabiej. Można się przyzwyczaić, to moja 5 ciąża 😆

Dziewczyny a ja mam moze głupie pytanie, ale wole sie upewnić. Jesli jesteście przykladowo w 5t3d ciąży to mówicie ze to 6ty tydzień, prawda? Czy prawidlowo jest powiedzieć, ze piąty? 🤔🙈
U lekarza mówię dokładnie że np 5t3d ale jak ktoś inny pyta to mówię że jestem w 6 tygodniu bo on już trwa tylko jeszcze się nie skończył. I tak np mówię siostrze teraz że jestem w drugim miesiącu ciąży 😄 bo idzie 5 tydzień a miesiące liczymy ciążowe po 28 dni 😆
 
Dziewczyny a ja mam moze głupie pytanie, ale wole sie upewnić. Jesli jesteście przykladowo w 5t3d ciąży to mówicie ze to 6ty tydzień, prawda? Czy prawidlowo jest powiedzieć, ze piąty? 🤔🙈
Ja mówię, myślę i liczę jak lekarze. Jak jestem 5+3 to jestem w 5 tygodniu. Tak mi łatwiej i tak liczylam od pierwszej ciąży 🙂
 
Ja w poprzedniej ciąży brałam 2x100mg , teraz też tak biorę, nie byłam jeszcze u lekarza


Kciuki trzymam by było wszystko dobrze!


Cały czas boli mnie brzuch, czasem mocniej czasem słabiej. Można się przyzwyczaić, to moja 5 ciąża 😆


U lekarza mówię dokładnie że np 5t3d ale jak ktoś inny pyta to mówię że jestem w 6 tygodniu bo on już trwa tylko jeszcze się nie skończył. I tak np mówię siostrze teraz że jestem w drugim miesiącu ciąży 😄 bo idzie 5 tydzień a miesiące liczymy ciążowe po 28 dni 😆
Z tą luteinia to pytałam vdomivv, bo jak mi w szpitalu kazali brać 3x100 to położna się złapała za głowę i mówi, że tak to po on vitro. Ale ja słuchałam tych ze szpitala. A tu proszę po on vitro jeszcze większa dawka. A co do mdłości ogólnie w ciąży jak i po lekach to każda chyba inaczej reaguje. Mnie mdli i bez luteiny😕
 
reklama
Do góry