reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

A lekarz na tym badaniu objaśnił Ci już co i jak? Jaka profilaktykę zastosował Ci lekarz?
Ja chyba wykonam i to usg na które mam skierowanie i Pappa 👍tak jak mówisz spokój bezcenny, choć zanim człowiek odbierze skonsultuje wyniki itd.
Za dużo mi nie objaśnił, tak ogólnie tylko powiedział, że jest ryzyko i przepisał mi kwas acetylosalicylowy. Sama doczytałam, że w późniejszym etapie ciąży trzeba dokładnie kontrolować ciśnienie i ruchy dziecka i często robić usg i ktg. No i koleżanka miała to samo, więc też mi trochę opowiedziała o tym. Teraz jak trochę więcej wiem, to go mam zamiar dopytać na następnej wizycie.
Dzoewczyny ktore mialy juz prenatalne, pytanie na szybko, czy wasi partnerzy mogli byc obecni przy badaniu?
Tak, był całe badanie 😊
 
reklama
Dziewczyny od którego tygodnia bierzecie prenatal duo lub pregne plus? Wczoraj nawizycie lekarz mówił, ze już od 10tc mogę łykać z tym dha te suplementy, ale na opakowaniu jest od 12tc.
Co sądzicie?
A dostałam zalecenie do brania probiotyki właśnie, po tych globulkacch żeby odbudować florę itd
A który masz teraz tc? No i ile masz jeszcze witamin tych pierwszych?
Dzoewczyny ktore mialy juz prenatalne, pytanie na szybko, czy wasi partnerzy mogli byc obecni przy badaniu?
Nie, mąż akurat w pracy był i nie wchodził ze mną, zawsze na wizyty jade sama, raz się zdarzyło, że mnie wiózł ale czekał w aucie ale to w poprzedniej ciąży.
 
Witam. Dzisiaj od samego zabiegana. Mlody mial poczatek roku na 10. Pozniej zakupy, obiad, kolacja, pomoc mlodemu ogarnac sie do szkoly itd. Jutro (czwartek) jedziemy na prenatalne na 12:15. Stres jest moze nie kakis mega ale jest. Mam nadzieje ze wszystko z bobo bd okej, posluchamy wkoncu serduszka i obejrzymy malucha. Co do plci nie mam jakis tam wymagan (chociaz fajnie byloby miec core) ale nie wazne co oby zdrowe.
Trzymajcie za nas ✊. Po wizycie damy znac co i jak 😉
Do jutra mamuski 🙂 Dobranoc 😘
Trzymam kciuki za badania, żeby wszystko było ok bo moje jutro o 9:30. Dobrze, że tak rano to nie będę się długo od rana stresować ;) moja mała chodzi do przedszkola, poszła po miesiącu zamknięcia na wakacje bo to państwowe i też teraz nowych dzieci sporo doszło, przykro się robi jak to wszystko tak płacze :(
 
Witam się szybko :) u nas latanina ze szkołą, z młodym, z zajęciami dodatkowymi bo znowu karate :) po południu doczytam na spokojnie :) miłego dzionka dziewczyny :)
 
A który masz teraz tc? No i ile masz jeszcze witamin tych pierwszych? Nie, mąż akurat w pracy był i nie wchodził ze mną, zawsze na wizyty jade sama, raz się zdarzyło, że mnie wiózł ale czekał w aucie ale to w poprzedniej ciąży.
Mam tylko actifolin i d3 zostało mi 5 tabletek tu i tu, a mam dwa całe opakowania prenatal duo i zastanawiam się czy od 10-11tc mogę brać :)
 
Mam tylko actifolin i d3 zostało mi 5 tabletek tu i tu, a mam dwa całe opakowania prenatal duo i zastanawiam się czy od 10-11tc mogę brać :)
Myślę że chyba tak, mi w poprzedniej ciąży lekarka pozwoliła wczesniej brać bo mi się kończyły pierwsze witaminy i kazała później już brać te następne.
 
Hej dziewczyny! Widzę, że tutaj wątek też żyje 😀 Ja musze przyznać, że zapomniałam trochę o nim, przez wątek prywatny. Ale chciałam się z wami przywitac i pogratulować pozytywnych wizyt! Jak któras dzisiaj wizytuje to trzymam mocno kciuki! 😉
 
Dziewczyny jak radzicie sobie z bólami głowy? Od paru dni było zimno i pochmurnie a dzisiaj tak słońce swieci od rana, pewnie zmiana ciśnienia i jestem nie do życia bo jedna strona głowy mnie boli
 
Dziewczyny ratujcie :( odebrałam swoje wyniki tarczycy:
TSH 2,75
FT3 4,65
FT4 11,91
Wiem, że te wyniki są raczej w normie Ale przeraża mnie wynik ANTYTPO czyli przeciwciał przeciwko tarczycy.. wynoszą 111, 4 a norma to 34..😭 miała któraś z Was tak? Albo znacie kogoś kto tak miał w ciąży i dzidzia urodziła się zdrowa? Naczytałam się w necie nieciekawych rzeczy..Dodam, że nigdy nie leczylam się na tarczyce bo zawsze wszystko było w normie. Wysłałam wyniki do mojej gin mimo że jutro wizyta, ale przeraziłam się. Napisała tylko, że mam zapisać się do endokrynologa. Boję się bardzo, teraz jeszcze bardziej stresuje się jutrzejsza wizyta 😭😭😭
nie bój się naprawdę. Ja akurat mialam zdiagnozowany problem wcześniej z tarczyca i 6 lat temu moje naty TPO wynosiło więcej niż 1000 - nie wiem dokładnie ile bo zabrakło skali w laboratorium 🤣 rok temu urodziłam zdrowego synka a w tym roku rowno roku po porodzie moje antyTPO wynosiło 397 i endokrynolog wiedząc że staram się o kolejne dziecko mówił żeby się nie stresować:)
 
reklama
nie. Mieszkamy w Niemczech i tu lekarz wykonuje na standardowej wizycie badania połówkowe. Jeśli masz na myśli prenatalne pierwszego trymestru to już minął mi czas bo zaczynam 15tydzien. Juz się przyzwyczailam że tu się prowadzi troche inaczej ciążę niż w Polsce. 1 ciąża prowadzona w PL, tu w DE to już 3 dziecko.

Ale powiem wam, że jakoś tak w początkowych tygodnich miałam mdłości niewielkie, ale od kilku tygodni to jakbym wogole w ciąży nie była. Nie czuje niczego. Jedyna zmiana to nie pije alkoholu i nie jem ukochanego tatara oraz sushi z surowa ryba.
Chciałabym ograniczyć wyprawke bo z córka w poprzedniej ciąży poszalam. A jak u was tym temacie, już myślicie o zakupach?
Podziwiam Cie, ze tak na luzie podchodzisz. W Polsce Cie nie kusilo zeby zrobic usg genetyczne, pappe czy NIFTY?
 
Do góry