reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Witam, napiszcie Kochane jak wyglądało Wasze badanie prenatalne tzn. Ile trwało, czy było przez powłoki brzuszne i czy po badaniu dostałyście jakiś opis wyników, zdjęcia itd. Mój lekarz jest świetnym specjalista ale niestety nie jest zbyt rozmowny więc martwię się czy otrzymam wyniki, które będę mogła skonsultować z innym lekarzem.
Mam tak samo, mój lekarz bardzo mało mówi, ale zna się na rzeczy, więc jestem spokojna. U mnie wizyta trwała około 45 min. Pewnie było by krócej, ale dzidzia była źle ułożona i ciężko było zmierzyć nt. Przez to też miałam robione usg i przez powłoki brzuszne, i dopochwowo. Na usg lekarz pokazał serduszko, tętno, główkę, kończyny, sprawdzał chyba też pęcherz i nerki, przepływ przez pępowinę, szyjkę macicy. Płeć też wstępnie określił. Ja na koniec dostałam wszystkie wyniki z opisem, wyliczonym ryzykiem i zaleceniami końcowymi na dwóch kartkach a4.
 
Jeśli potem co do Pappy, to trzeba pamiętać, że jest to badanie przesiewowe. Zbiera się dane od kobiet, które urodziły dzieci zdrowe i dzieci z wadami genetycznymi, wyniki i dane będą wpisane w tabelkę i program wylicza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. To jest matematyka, a jeśli tak jak ja pierwsza ciąże straciłam i mam 30l to moje ryzyko wzrasta. Robicie tylko usg prenatalne czy z krwi Pappa itd tez?
 
Słyszałam już od paru osób ze po porodzie właśnie szybciej się zachodzi [emoji3] niektórzy długo się starali a jak jedno poszło to kolejne od razu niespodziewanie
My w sumie chcieliśmy, bo sie nie zabezpieczyliśmy od porodu tzn od kontrolnej wizyty u gina po 6 tyg od porodu. I mówiliśmy jak będzie to będzie i równo 8 mies po porodzie jakoś zaszłam
 
Jeśli potem co do Pappy, to trzeba pamiętać, że jest to badanie przesiewowe. Zbiera się dane od kobiet, które urodziły dzieci zdrowe i dzieci z wadami genetycznymi, wyniki i dane będą wpisane w tabelkę i program wylicza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. To jest matematyka, a jeśli tak jak ja pierwsza ciąże straciłam i mam 30l to moje ryzyko wzrasta. Robicie tylko usg prenatalne czy z krwi Pappa itd tez?
Ja tydzień przed usg robiłam test podwójny z krwi, czyli pappa + wolne bhcg, więc na usg miałam już wszystko wyliczone razem z tymi wynikami. Sama się biłam z myślami czy robić, czy nie. Dużo się naczytałam, że to tylko statystyka. Ale dobrze, że jednak je zrobiłam, bo z tych wyników wyszło mi podwyższone ryzyko zahamowania wzrostu płodu i rzucawki, więc lekarz wprowadził mi profilaktykę i będę sama bardziej uważna na ewentualne objawy.
 
Ja tydzień przed usg robiłam test podwójny z krwi, czyli pappa + wolne bhcg, więc na usg miałam już wszystko wyliczone razem z tymi wynikami. Sama się biłam z myślami czy robić, czy nie. Dużo się naczytałam, że to tylko statystyka. Ale dobrze, że jednak je zrobiłam, bo z tych wyników wyszło mi podwyższone ryzyko zahamowania wzrostu płodu i rzucawki, więc lekarz wprowadził mi profilaktykę i będę sama bardziej uważna na ewentualne objawy.
A lekarz na tym badaniu objaśnił Ci już co i jak? Jaka profilaktykę zastosował Ci lekarz?
Ja chyba wykonam i to usg na które mam skierowanie i Pappa 👍tak jak mówisz spokój bezcenny, choć zanim człowiek odbierze skonsultuje wyniki itd.
 
Dziewczyny od którego tygodnia bierzecie prenatal duo lub pregne plus? Wczoraj nawizycie lekarz mówił, ze już od 10tc mogę łykać z tym dha te suplementy, ale na opakowaniu jest od 12tc.
Co sądzicie?
A dostałam zalecenie do brania probiotyki właśnie, po tych globulkacch żeby odbudować florę itd
 
reklama
Witam, napiszcie Kochane jak wyglądało Wasze badanie prenatalne tzn. Ile trwało, czy było przez powłoki brzuszne i czy po badaniu dostałyście jakiś opis wyników, zdjęcia itd. Mój lekarz jest świetnym specjalista ale niestety nie jest zbyt rozmowny więc martwię się czy otrzymam wyniki, które będę mogła skonsultować z innym lekarzem.
Trwa zazwyczaj z 40 min bo lekarz musi przeprowadzić wywiad ile ważysz, wzrost, czy palisz itp. Później jest usg i lekarz dokładnie sprawdza wszystkie parametry dziecka czy są w normie. Zdjęć z usg mam chyba z 15 😂 Na sam koniec po usg wziął mi krew na pappe i wolną betę
 
Do góry